Schmidt hoeft Nijhuis nooit meer te spreken weet dat hij niet gefrustreerd rond mag lopen 5 Mauro staat in feite symbool voor hoe Schmidt het ziet: 'We hebben meer dan elf spelers nodig om voor prijzen te kunnen spelen. Als we op maar elf man vertrouwen, bereiken we helemaal niets.'' Max Het blijft een wonderlijk verhaal, dat van PSV en linksbacks. Soms staat er tijdenlang een speler op die positie waarvan iedereen denkt: hoe is het mogelijk bij een topclub, zó beperkt. Dat was recent zo met Joshua Brenet en met Michal Sadi- lek, die er als noodverband fun geerden. Maar PSV scoutte ook Je- tro Willems en haalde Angelino en Ricardo Rodriguez, die alledrie duidelijk iets extra's brachten op de flank. En nu is Philipp Max een schot in de roos. Tegen Sparta scoorde de Duitse international zelfs met rechts. Zes goals en negen assists in alle competities heeft Max nu. Dat worden dubbele cijfers in beide klassementen straks. ROTTERDAM Voor Roger Schmidt krijgt het duel met Sparta mogelijk nog een staartje. De trainer van PSV liet zich kritisch uit over scheidsrechter Bas Nijhuis. ,,Ik hoef deze man nooit van mijn leven meer te spreken,'' aldus Schmidt. ,,Ik vond dat hij vanavond de gezondheid van de spelers in gevaar bracht. Met zo'n be sneeuwd en glad kunstgrasveld moet je de spelers beschermen en een helder idee ge ven hoe we het gaan aanpakken met elkaar. Daar is de scheidsrechter voor. Maar deze man fluit de eerste twintig minuten ner gens voor. Dan gaan spelers denken dat ze alles kunnen doen zonder geel. Ik praat zo wel voor Sparta als voor mijn eigen team. Wij verliezen hier Cody Gakpo met een blessure die meerdere weken kan gaan du ren. Dat hij geblesseerd raakt komt door deze manier van fluiten. Honderd procent zeker.'' Schmidt kreeg tegen Sparta geel van Nijhuis wegens commentaar tijdens de wedstrijd. Eerder dit seizoen botsten ze al bij Vitesse PSV. Nijhuis zei op Spangen in een reactie: ,,Hij wil mij nooit meer spreken? Nou, dat scheelt mij dan veel discussies." evenzo vaak toch weer op de bank moet zitten? Zakaria Aboukhlal weet tegenwoordig wel dat hij er bijna altijd inkomt. ,,En dan is het zaak om niet te gefrustreerd te zijn. Want als ik gefrustreerd voet bal, kan ik er helemaal niks van." En dus moet hij 'ready' zijn zoals afgelopen zaterdag tegen ADO Den Haag toen zijn concurrenten in de AZ-aanval vrijwel niks klaar maakten. Zijn invalbeurt werd met twee goals een succes (2-1) en AZ won door hem de wedstrijd tussen de topduels met PSV en Ajax in. Zo blijven de Alkmaarders in het spoor van Ajax, Feyenoord, Vitesse en PSV. ,,Ik heb het gevoel dat ik er dit seizoen steeds dichter tegenaan zit. Maar ik wil natuurlijk elke wedstrijd starten. Dat is waarom ik ben gaan voetballen." Met AZ-trainer Pascal Jansen heeft Aboukhlal een speciale en ook gecompliceerde band. Jansen haalde hem als hoofd van de jeugdopleiding van PSV naar Eindhoven, als groot talent van Willem II. Toen Jansen in Alkmaar assistent-trainer werd maakte hij zich hard voor de komst van Aboukhlal die bij PSV als tiener maar twee keer mocht invallen. ,,Als ik hem zie spelen nu dan zie ik nog veel in hem van de voetbal- W Met Pascal Jansen heeft de aanvaller een bijzondere band ler die hij bij Willem II was. Dat doelgerichte en de wil om te win nen heeft hij nog steeds", zegt Jan sen. ,,Ik heb veel persoonlijk con tact met Zaka, maar dat heb ik ook met andere spelers." Aboukhlal is nu simpelweg een van de spelers die Jansen in toom moet zien te houden de komende maanden. Het gebrek aan speeltijd was voor Ferdy Druijf al een reden om de club te verlaten terwijl ook Albert Gudmundsson gefrus treerd rondloopt en zaterdagavond weer overduidelijk boos was van wege zijn wissel. ,,Ik heb een speciale band met de trainer maar dat houden we wel gescheiden", zegt Aboukhlal zelf. ,,Hij ziet het denk ik wel in me zit ten." Een garantie voor een basis- plaats is dat niet. ,,Onder trainer Arne (Slot, red.) begon ik juist meer te spelen. Tegen Napoli stond ik in de basis en speelde ik goed. Ik was van plan om dat door te trekken maar twee dagen later was hij ontslagen en zat ik de wed strijd erna weer op de bank." Marokkaanse elftal Tussendoor beleefde Aboukhlal zijn voetbalhoogtepunt tot nu toe. In november werd hij opgeroepen voor het Marokkaanse elftal en scoorde bij zijn debuut. De gebo ren Rotterdammer verkeerde in de gelukkige omstandigheid dat hij uit drie nationale teams kon kie zen. ,,Mijn moeder is Marokkaanse en mijn vader komt uit Libië. Dat land wilde me al op mijn zes- tiende oproepen maar toen speelde ik nog in Nederland on der 17. Het gaat erom welk gevoel je hebt bij een land. Ik heb ook een tijd in Marokko gewoond en ik was al fan van dat elftal toen ik klein was." De haat die er vervol gens vanuit Libië loskwam op zijn keuze deerde hem niet. ,,Ze zijn daar ook gek van voetbal en ze hebben daar nu eenmaal niet zo veel spelers die hoog voetballen." Als het aan Aboukhlal ligt zitten ze in Marokko en Libië woensdag voor de buis. Dan staat de beker wedstrijd tegen Ajax op het pro gramma en hoopt hij te starten. ,,Ik ben ervan overtuigd dat we vo rig seizoen beter waren dan Ajax", zegt Aboukhlal. ,,Nu moeten we het weer laten zien." maandag 18 januari 2021 GO begrijpt de boodschap - - - - - -—V" ■»,--> - - -*i tm Donyell Malen zet de turbo aan en laat Tom Beugelsdijk (links) en Dirk Abels op snelheid achter zich. FOTO PIETER STAM DE PSV-trainer Roger Schmidt. foto pro SHOTS/MISCHA KEEMINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37