VVV pakt een punt, zonder goal topscorer Giakoumakis 1-0 2 EREDIVISIE AJAX - FEYENOORD A Ajax deelde Feyenoord een gevoelige tik uit in de strijd om het kampioenschap, maar een titelvorm kon de koploper tegen de aartsrivaal nauwelijks etaleren. Hoe kan dat? ,,Of het verval me zorgen baart? Integendeel." Bh VVV-trainer Hans de Koning draait er niet omheen. Ten koste van alles hoopt hij dat Ge orgios Giakoumakis, die dit seizoen al zes- tienmaal scoorde, deze transferperiode in Venlo blijft. Hij is mo gelijk immers het ver schil tussen wel of niet degraderen. In dat op zicht was het voor De Koning misschien wel goed dat de Griek giste ren, in een hemelter gend slechte wedstrijd tegen sc Heerenveen, het doel zowaar eens niet wist te vinden na mens de Limburgse club. Wellicht dat het de kans groter maakt dat Giakoumakis het seizoen nu afmaakt bij VVV, dat enige miljoe nen zegt te willen ont vangen voor zijn top scorer. In plaats van Giakou- makis, in de wedstrijd tegen ADO Den Haag nog viermaal trefzeker namens de geel-zwar- ten, was Joshua John gistermiddag de enige doelpuntmaker na- mens VVV. In schril contrast met het niveau van de wedstrijd, ver schalkte hij doelman Erwin Mulder van de Friezen met een prach tige krul van afstand. Efïiciënt; zo viel het spel van VVV nog wel het beste te typeren. Veel meer mogelijkhe den kreeg de ploeg van De Koning immers niet. SC Heerenveen, met de slappe Siem de Jong en ongelukkig spelende Joey en Henk Veerman, had over ne gentig minuten de iets betere kansen. Scoren deed de ploeg van Johny Janssen echter pas in de slotfase. Toen was het Benjamin Nygren die de terechte i-i op het bord bracht. Maar echt veel schie ten beide ploegen niet op met het gelijkspel. Heerenveen won al tien competitieduels op rij niet meer. De laatste zege dateert van 1 no vember, toen Sparta met 1-4 werd verslagen. Eén van de doelpun tenmakers was toen Jan Paul van Hecke. De Ar- nemuidenaar - ge huurd van Brighton Hove Albion - was voor de winterstop een vaste basisklant. Na een slechte beurt tegen For- tuna Sittard raakte Van Hecke zijn basisplaats kwijt. Gisteren zat hij voor de tweede wed strijd op rij op de bank en kwam hij opnieuw niet in actie. Gelijkspel Roemeratoe met Twente Geen zege voor Koster in derby Jurriën Timber kreeg andermaal een krampbehandeling van een teamgenoot, André Onana ging er bij zitten en Dusan Tadic eiste eerst de bal terug van een Feyen- oorder om vervolgens bij een op stootje theatraal naar de grond te gaan. In de wedstrijd die sinds 2015 haast een formaliteit bleek, moest Ajax een triomf plots uit de tenen trekken. De koploper zwijnde met de minuut meer en sloeg uiteinde lijk met meer geluk dan wijsheid een gat met de aartsrivaal. In die zin school er een zekere symboliek in de spannende, maar povere Klassieker. De kleine de marrage die Ajax nu cijfermatig in zet, is namelijk geen afspiegeling van de verhoudingen op het veld gisteren. Als het dat al was, dan gold dat alleen voor het eerste half uur. Daarin was Ajax heer en meester, getuige ook de centrale verdedigers die zich beurtelings halverwege de helft van Feyenoord terugvonden met de bal aan de voet. Zo leidde Daley Blind ook de enige treffer van de wedstrijd in. Een nieuwe eentonige topper in de Arena leek in de maak, maar het te gendeel gebeurde. Voor het door gaans zo dominante Ajax bleek te genhouden na rust nog de enige remedie. En dat was niet voor het eerst. Willem II flikte voor de kerstdagen al waar Feyenoord in de Arena aan spraak op maakte: na rust scoren en de koploper schade toebrengen. In Tilburg verloor Ajax de grip steeds meer. Dat was tegen Twente vorige week - in mindere mate - ook het geval. Ja, de titelfavoriet kreeg een rits aan mogelijkheden om de wedstrijd te beslissen (daarin schuilt ook een verklaring voor het verval), maar scoorde niet en dan is de 1-1 een logisch vervolg. De ver trekkende Klaas-Jan Huntelaar voorkwam erger. Als Ajax ook Fey- enoord langszij had laten komen, had dat, gezien het spelbeeld, hele maal niemand verrast. Ten Hag ziet ook parallellen met de zware decembermaand. Toen sprak de coach, na de teleurstel lende afsluiter, over een gebrek aan frisheid en dat deed hij in een zoektocht naar een verklaring voor het contrast gisteren opnieuw. ,,We komen richting de eindfase in de problemen. Als ik Kudus en Neres tot mijn beschikking heb, kan ik rouleren en het Feyenoord vele ma len moeilijker maken. Dan kun je frisheid op het veld brengen." Meest slechte schema Dat is nu onmogelijk, vindt de trai ner. Ten Hag wijst ook naar het schema, waarin Ajax in de zware ja nuarimaand tegenstanders Twente en Feyenoord iets langer rust zag krijgen. ,,Het verval baart me geen zorgen. Integendeel. Wij hebben het meest slechte schema van alle maandag 18 januari 2021 Georgios Giakouma- kis. Noem zijn naam in Venlo en alle deuren gaan open. Gisteren, in het duel met SC Heerenveen, scoorde de Griek zowaar eens niet namens VVV. Eindstand in De Koel: 1-1. Dennis van Bergen Venlo VOETBAL Drie dagen na de nederlaag tegen Ajax (1-3) pakte Godfried Roemeratoe een punt met FC Twente. De ploeg van de Souburgse middenvelder leidde in en tegen Gronin gen halver wege met 0-2, maar wist die voor sprong niet vast te hou den. De thuis ploeg kwam meteen na rust terug tot 1-2 en maakte daarna ook nog gelijk (2-2). Roeme- ratoe werd na 80 minuten gewisseld door trainer Ron Jans. Wout Brama was zijn ver vanger. Georgios Giakoumakis, topscorer van de ere divisie, duelleert met Heerenveen-verdediger Pawel Bochniewicz (rechts). foto anp VOETBAL Het Willem II van Adrie Koster moest in de Bra bantse derby tegen RKC genoegen nemen met een punt. In Waalwijk ein digde het duel in 1-1. Ta- hiri opende de score op slag voor rust voor RKC, door een strafschop te benutten. Via Wriedt kwam Willem II na een uur spe len langszij (1-1). Na ne derlagen tegen VVV en FC Gronin gen, pakten de Tilburgers zo het eerste punt in 2021. Willem II staat nu op de zes tiende plek in de eredivisie. Matig spelend Ajax zwijnt in Klassieker Johan Inan Amsterdam Ajax - Feyenoord 22. Gravenberch 1-0 Opstellingen Onana Mazraoui 66. Schuurs Marsman Geertruida Spajic J. Timber Blind Tagliafico Klaassen Malacia Diemers 84. Pratto Gravenberch 46. Ekkelenkamp Promes 73. Alvarez Toornstra Antony 65. Labyad Haller 83. Brobbey Berghuis Jörgensen Haps 63. Sinisterra Tadic Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34