6 DE ZEEUWSE ZUSTER BLOGS OVER OUDERENZORG Cathelijne Verhelst (37) uit Hoek geeft een bijzonder inkijkje achter de muren van de ouderen zorginstelling. Als de Zeeuwse Zuster schrijft ze blogs over wat ze meemaakt. ,,De actualiteit draait om corona, maar ik wil mensen ook meenemen in het gewone leven hier." Poing*... Ik ontgrendel mijn gsm en zie het icoontje van een mail van mijn werkgever. 'Hopelijk geen update over een volgende besmetting binnen de muren van de instelling.' Cathelijne deelt sinds twee jaar de ontroerende, grappige en moeilijke momenten die ze meemaakt op haar werk, als Zeeuwse Zuster. ,,Veel mensen rij den vaak langs een zorginstelling en hebben geen idee wat voor we reld er achter die muren zit en wat er allemaal bij komt kijken. De woonvorm is tegenwoordig klein schalig, het zijn als het ware mini- huishoudentjes." Ze werkt sinds zeven jaar bij zorg- en revalidatiecentrum SVRZ Ter Schorre in Terneuzen. Cathe- lijne begon in een ondersteunende functie als medewerker wonen in een groepswoning voor mensen met dementie. Ze volgde onder tussen opleidingen, stroomde van verzorgende individuele gezond heidszorg (IG) door naar verpleeg kundige en heeft een senior rol. Ze werkt nu op een afdeling met een psychiatrische grondslag, waar mensen met chronische lichame lijke ziektes begeleiding en onder steuning krijgen om invulling te geven aan hun dagelijks leven. Stoffige vooroordelen ,,Oh, je werkt bij de bejaarden", hoort Cathelijne wel eens als ze vertelt dat ze in de ouderenzorg werkt. Ze merkt dat er stoffige vooroordelen zijn, over plastic ro zen op tafel en lange gangen waar op iedere kamer vier mensen lig gen. ,,De 'witte schorten-mentali- teit.' Maar er is heel veel veran derd." Dat laat ze zien met haar blog Zeeuwse Zuster, dat in maart 2019 het levenslicht zag. ,,SVRZ wilde werk in de ouderenzorg promoten, met een campagne waarbij medewerkers bloggen vanuit verschillende locaties." Ca- thelijne deed dat zo goed, dat ze gevraagd werd om er mee door te gaan en haar eigen ding te doen. ,,Ik had dat helemaal niet ver wacht, ik blijf gewoon dicht bij mezelf." Juist die kleine, alle daagse momenten boeien mensen, merkte ze. ,,Ik schrijf ze zo alsof je vanaf een paar meter afstand mee kijkt." Over de stiekeme zoektocht van een oudere dame naar een fles advocaat en een dame die Spotify ontdekt met een koptelefoon, Ik schrijf de blogs zo alsof je vanaf een paar meter afstand meekijkt luidkeels meegalmend in de bad kamer. Moeilijke momenten Het aantal volgers van Zeeuwse Zuster nam in coronatijd flink toe. ,,Mensen kijken meer op hun tele foon en zoeken misschien meer een vleugje positiviteit of een op steker." Maar ook de moeilijke mo- menten schuwt Cathelijne niet: de angst voor besmettingen op de af deling, het verdriet rond de slui ting van de verpleeghuizen afgelo pen jaar en de momenten wan neer ze zelf tranen voelt prik ken. Cathelijne zou elke dag wel een blog kunnen tikken, maar schrijft wanneer ze tijd heeft. NS haar werk. ,,Mensen vragen wel eens of ik niet vaker kan schrijven. Maar ik ben geen schrijver van be roep, ik ben nog altijd zuster!" Zeeuwse Zuster is te vinden op facebook.com/ZeeuwseZuster. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Edisonweg 37e 4382 NV Vlissingen 08801-30210 Windmolens Nederland raakt bezaaid met windmolens en zonnepanelen (9 januari). Nu al zien we vanaf het strand de windmolens voor de kust van Westkapelle en op de vlakte van Raan. Zonnepanelen zien we langs de snelweg op landbouwgrond. Veel van deze elektriciteit gaat niet naar huis houdens, maar naar de industrie, onder meer voor het maken van waterstof en het opladen van elektrische voertuigen. Waarom niet eindelijk al dat goede geld in een paar kerncentrales gestopt om zo op een aanvaardbare wijze voldoende elektriciteit te krijgen voor zowel huishoudens als in dustrie. En zo behouden wij ons Nederlandse landschap. Jos de Groot, Vlissingen Hulpverleners De dader van geweld tegen hulp verleners (23 december) en ande ren die werkzaam zijn in de pu blieke sector heeft een keus. Die kan zich van te voren afvragen waar hij/zij mee bezig is. Het slachtoffer heeft die keus niet. Die is met zijn/haar vak bezig en wordt daarom aangevallen. Hier door zitten hulpverleners soms langdurig thuis en loopt de dader vrij rond en kan genieten van zijn/haar vrije leventje. Dat is een van de redenen dat het geweld te gen alle hulpverleners moet stop pen en zwaarder bestraft moet woorden. Laat het gevolgen heb ben voor de dader. Mogelijk be denkt deze zich dan eerder om niet over te gaan tot geweld. Blijf met je handen af van 'onze' hulpverleners en mensen die werken in de publieke sector. Laat ze hun werk doen! M. de Fouw, Kortgene Ecolodges Je zou het bijltje er bij neer gooien, zal Bastiaan van 't West einde meer dan eens gedacht hebben. Acht jaar is zijn 'kindje' inmiddels en nog steeds geen groen licht. Uit het artikel (13 ja nuari) blijkt dat hij echt gemoti veerd is om zijn ideaal te realise ren. Een gewone, lokale onderne mer die zijn groene, ecologisch plan aan de boorden van het Veerse Meer verantwoord acht. Ik hoop dat de lopende procedu res en visies over Veerse Meer doortastend en voortvarend, en ten gunste van Bastiaan, worden afgehandeld. Blijf vooral je 'kindje' koesteren, Bastiaan! Wim Sanderse, Grijpskerke Waterdunen Onvoorstelbaar! Bij het lezen van 'Waterdunen mag op gas stoken' (9 januari) is bij mij een grens overschreden. Ik heb alle histori sche data niet precies in mijn ge heugen maar van bij de presen tatie van Waterdunen, stond het plan bol van beloftes en ambiti euze plannen. Sinds die tijd heb ben we niets anders gezien dan uitstel van de ambitieuze plan nen van Molecaten en miljoenen extra kosten. In Nederland krijgen nieuw bouwprojecten van 2018 geen gasaansluiting meer. Nu gijzelt Molecaten de Gemeente Sluis. ,,Als we geen gas aansluiting krijgen, gaat het plan niet door." Pure chantage. Molecaten is de grote winnaar. Hotelaccommo daties en huisjes worden straks verhuurd voor 'goudgeld' over de rug van de belastingbetaler. Cor Vermeulen, Breskens maandag 18 januari 2021 GO 'De kleine momenten boeien mensen' Sophie Stockman Terneuzen - Cathelijne Verhelst Kijk op de site bij /video De Zeeuwse Zuster Cathelijne Verhelst schrijft als de Zeeuwse Zuster blogs over wat ze meemaakt op haar werk. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26