Spectaculaire beelden van Dokbrug PvdA: 'Skatebaan Veerse Poort moet open blijven' II Tekort starterswoningen 5 Wendy Wagenmakers Vlissingen Voorbeeldje: Menno Janzen (25) en zijn vriendin Zoë. Al een jaar zijn ze in Vlissingen op zoek naar een huis tussen 160- en 180.000 euro. ,,Echt een starterswoning dus. Maar je komt er gewoon niet tussen. Als we ergens willen gaan kijken, krijgen we vaak al te horen dat het niet meer kan. En als het wel lukt, moe ten we overhaast beslissen. En wor den we alsnog dik overboden." Janzen komt uit Limburg. Hij kwam naar Vlissingen om te stude ren en werd verliefd op een Zeeuws meisje. ,,We hebben het hier naar onze zin en willen graag blijven, maar dat wordt ons heel lastig ge maakt. Ik snap het niet. Ze willen toch juist dat zich hier meer men sen vestigen?" Funda Makelaar Jerzy Krijger heeft de afge lopen jaren veel van dit soort geval len moeten teleurstellen. ,,Er is veel te weinig aanbod in Vlissingen. Dat is echt een zorg. Verleden week al leen al heb ik vier huizen verkocht die niet eens op Funda zijn geko men. Dan bel ik mensen die al eer der in die straat zijn wezen kijken en hoppa, verkocht. Leuk voor mij, maar niet voor mensen die steeds maar misgrijpen." Het zijn niet zelden Duitsers of Belgen die er met de buit vandoor gaan (,,mensen uit Frankfurt zijn echt niet te beroerd om een uurtje of tien in de auto te zitten voor een bezichtiging") maar nog veel vaker zijn het particuliere beleggers. ,,Mensen die wat geld over hebben. De oom Hans die vroeger op ver jaardagen vroeg: heb jij geen SSnde- len? Dat soort mensen zit starters het meest in de weg." Financiering ,,Van de week nog, appartementje op Singel", vervolgt Krijger. ,,Van de zeven bezichtigingen waren er twee 'normale' kopers. Die overbieden braaf mee, maar beleggers hebben veel betere voorwaarden. Die kopen zonder voorbehoud van financie ring, wat een verkoper natuurlijk veel meer zekerheid geeft. En dan ga je." Bouwen, bouwen, bouwen. Dat is wat nodig is om starters een kans te geven in Vlissingen Dit jaar is de overdrachtsbelasting flink verhoogd voor mensen die niet permanent in een huis gaan wonen. Zij betalen voortaan acht procent over de koopsom, tegen nul procent voor starters. ,,Dat zal iets schelen, maar niet permanent. Mensen raken eraan gewend en gaan dan gewoon weer toeslaan. Nee, de oplossing zit hem echt in bouwen. En dan geen dure apparte menten, of huizen voor doorstro mers, maar échte starterswoningen die voor jonge mensen te betalen zijn. DSt hebben we nodig." De skatebaan gaat niet alleen de jongeren, maar ook de sociaal-de mocraten aan het hart. ,,Toen de Meker dreigde te verdwijnen, heb ben we ons hard gemaakt voor een nieuwe skatebaan", vertelt fractie voorzitter Jeroen Louws. ,,Die kwam, maar nu dreigt ook deze te verdwijnen. Dat is niet goed. Er wo nen nog steeds veel jongeren in de wijk. Die hebben gewoon een voor ziening nodig." Ook al denken bewoners daar an ders over, Louws weet zeker dat de skatebaan bekend was bij mensen die een jaar of dertien geleden een huis kochten aan de Grote Stern- Het is uiterst wrang dat dit gebeurt tijdens de lockdown straat. ,,Juist omdat speelvoorzie- ningen bij nieuwbouwwijken nog wel eens worden vergeten, heeft ar chitect Herman Hertzberger de baan gelijk al ingetekend op de schetsen. Ik snap dat het vervelend is als je overlast ervaart, en een aan tal huizen staat inderdaad dicht bij de baan, maar de bewoners moeten het van tevoren hebben geweten." Maar, wat nu? Verplaatsen is te duur, weet ook Louws inmiddels. ,,Maar er moet toch meer mogelijk zijn? Of dat nou bemiddelen is, een fysieke oplossing of afspraken over tijden waarop geskate mag worden. Daar moeten ze uit kunnen komen. En dat moet ook snel. Het verbaast ons dat de de gemeente overvallen was door het besluit van de recht bank, zoiets komt niet uit de lucht vallen. Maar het is ook nog eens ui terst wrang dat dit gebeurt uitgere kend tijdens de lockdown, als jon geren toch al niks mogen." maandag 18 januari 2021 Makelaar luidt de noodklok Afgelopen week zijn de hameitorens van de Dokbrug geplaatst. fotos jaimy goedegebure Bouwen, bouwen, bouwen. Dat is wat nodig is om starters een kans te geven in Vlissingen, zegt de Vlissingse makelaar Jerzy Krijger. „Verhoging van belasting voor beleggers en toeristen is leuk, maar daarmee ga je het niet redden." - Jerzy Krijger, makelaar VLISSINGEN Vanaf de grond is de bouw van de nieuwe Dokbrug in Vlissingen al spectaculair, laat staan vanuit de lucht. Vlissinger Jaimy Goedegebure laat zijn drone dan ook regelma tig los boven het Scheldeterrein en dat levert prachtige beelden op, zeker sinds afgelopen week de hameitorens zijn geplaatst. Naar verwachting worden de priemen aankomende donderdag aan de torens bevestigd. Daar mee is de brug aan de buitenkant zo goed als gereed. De maanden erna volgt het technische deel. In april is de brug klaar voor ge bruik. Bewoners van de Veerse Poort wisten dat ze een huis kochten waar een skatebaan bij zou komen te staan. En dus, stelt de PvdA in Middelburg, moet de ge meente er alles aan doen om die baan te behouden. Wendy Wagenmaker Middelburg - Jeroen Louws, PvdA ■Ik' O&XiS De skatebaan aan de Grote Sternstraat in Middelburg op archief beeld. FOTO GOOGLE STREETVIEW

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 25