1Ü Dat wordt een lekker voordelig weekje. Bronnen: 'Belastende rapporten onvindbaar' Ajax komt goed weg JOL 'Veel strengere regels nodig om Britse variant in te dammen' Walcheren Het gaat niet best met de zomertortel. Er zijn steeds minder plekken waar ze zich thuisvoelen. Daarom is een aantal Zeeuwse tortelduiven uitgerust met zenders. Zo kunnen onderzoekers zien waar ze tijdens de migratie van en naar Afrika verblijven. Dat moet gegevens opleveren om de soort hier een betere leefomgeving te bieden. Als het lichaam van Freddy Janssen in mei 2015 in pakketjes uit het Bra bantse Markkanaal wordt gevist, breekt bij Team Criminele Inlich tingen (TCI) van de Landelijke Een heid paniek uit. Janssen was infor mant van deze politie-spionnen- dienst en stuurde de dag voor zijn verdwijning nog een noodkreet, blijkt uit mails die deze krant bezit. Dat Janssen informant van de po litie was, is achtergehouden voor de rechtbank. Die concludeerde dat de Brabander zichzelf van het leven heeft beroofd. Wapenhandelaar Jan B. zou daarbij aanwezig zijn ge weest. Hij werd 'slechts' veroor deeld voor betrokkenheid bij het wegmaken van Janssens lichaam. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat Janssen informatie aan de politie doorspeelde over diezelfde Jan B.. Zo stuurde hij een reeks foto's op van wapens die B. bezat. Door dit voor de rechtbank te ver zwijgen, hebben Openbaar Minis terie en politie een mogelijk motief voor moord achtergehouden, zeg gen bezorgde politiemedewerkers. Na de dood van informant Jans sen lijkt de politie actief te hebben geprobeerd sporen uit te wissen Ik heb niet eerder meegemaakt dat de politie zó alle regels heeft overtreden van het contact met hem. Twee be lastende rapporten over de politie- operatie waren plotseling onvind baar, zeggen politiebronnen. Daar naast zijn wachtwoorden van Jans- sens mailaccount veranderd en kwamen twee in beslag genomen laptops vernield terug. Onder politiemedewerkers is de kritiek op het handelen van de af deling TCI groot. ,,Deze zaak heeft alle kenmerken van een grote co ver-up", zegt een bron. ,,Ik heb niet eerder meegemaakt dat de politie zó alle regels heeft overtreden", zegt een ander. „Vervolgens heeft men een schoonmaakactie gehou den, alle informatie over Janssen moest weg. Dit is een doofpot met IRT-achtige kenmerken", refereert hij aan het grote schandaal uit de ja ren 90 waarbij de politie vrijwel alle grenzen overtrad. De Landelijke Eenheid zegt on derzoek te doen naar de feiten die deze krant naar voren heeft ge bracht. Inhoudelijk wil ze niet in gaan op 'individuele casuïstiek' vanwege de vertrouwelijkheid en gevaarzetting van het werk van TCI. Binnenkort komt een kritisch rapport uit van de Inspectie Justitie en Veiligheid over de dienst DLIO van de Landelijke Eenheid, waar ook dit TCI onder valt. Volgens bronnen constateert de inspectie slecht leiderschap, een angstcul tuur en het niet tolereren van te genspraak. P10 Feyenoord kopt in de laatste seconde op de lat: 1-0 sport 2 Bart Pouwels zit in Engeland in de machinekamer van het coronabeleid en vindt twee gasten per dag op bezoek veel te veel *P3 Nieuwsmedia Prijsfavorieten Dat is het an Albert Heijn (ttt) \V^ V JT •ZEELAND2 Dit is een tortel met een missie 'Politie wist sporen na dood infiltrant' Nadat een politie-informant aan stukken gezaagd was terugge vonden, heeft de politie cruciale informatie voor de rechtbank verzwegen en sporen van de operatie uitgewist. Dat zeggen betrokkenen, die spreken van een 'doofpot met IRT-achtige kenmerken'. Koen Voskuil Rotterdam —Bron maandag 18 januari 2021 7°C pzc.nl Wisselend Ook voor het laatste bewolkt regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555 Recept 4 personen •Deze prijs wordt berekend op basis van de exacte hoeveelheden aan producten die nodig zijn voor dit gerecht. Nog geen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1