Joshua kan het dus toch wel, gewoon Nederlands spreken f A ife Muziekproducer Phil Spector (81) overleden aan corona 16 MEDIA CULTUU DOORGRAVEN t De terugblik Oké, het is een staaltje groepspyschologie van de licht besneeuwde Neder landse grond, maar ik was erg benieuwd wat het ver trek van de twee alfamanne tjes, Remco en Erik, met de groepsdynamiek zou doen. Wordt het zo niet allemaal heel braafjes? Dankzij Joshua en Florentijn niet. Alleen tus sen die twee knettert het nog enigszins, culminerend in een oud-Hollands potje steen, pa pier, schaar op een Tsjechisch terras. Juist: steen, papier, schaar en niet rock, paper, scis sors. Het wemelt bij Joshua van de Engelse woorden en ter men - hij voelt zich 'obvious'; f***ed up as always', 'either way'. Maakt allemaal niet uit, maar van steen, papier, schaar blijf je af. Period. De opdrachten Voor het eerst dit seizoen zien we een aflevering die je eigenlijk nog een keer moet bekijken, wil je de opdrach ten goed kunnen doorgron den. Op te gekke filmhotelka mers in Brno moeten de kan didaten antwoorden uit hun laatste test invullen. Er wordt in het begin druk gewuifd met mappen vol antwoorden, maar die zien we daarna niet meer terug. Wel direct duidelijk: de Mol wil de kamer natuurlijk niet uit, want dat levert 1000 euro op voor de pot. Dat maakt Joshua Marije en Charlotte Renée, de twee duo's die ontsnappen, toch een stuk minder verdacht. Grappig, toch weer over Joshua: zijn aanvankelijke antwoord blackjack is fout. Dan bedenkt hij dat er een Nederlandse woord voor bestaat: eenen twintig. Hij kan het dus wel. Opdracht twee speelt zich deels onder de grond af: kajak ken door een prachtige zuid- Tsjechische grot. En deels in de lucht, als kandidaten absei- lend van een fabrieksgebouw kokers mee moeten pakken, gestuurd door de hints die hun partners in de kajak heb ben opgepikt. Normaal ge sproken opereert een Mol na tuurlijk liever ondergronds, maar in dit geval kan hij bun gelend aan een touw veel meer uitrichten. Wat volgt, is een onnavolgbaar gegoochel met vrijstellingen, jokers en geld. Iedereen lijkt op een gegeven moment verdacht. Dat is na tuurlijk precies wat de makers over willen brengen. Maar is het misschien niet een beetje té ingewikkeld voor op een ontspannen zaterdagavond? De verdachten We blijven voorlopig nog wel even bij Marije. Er ging de af gelopen dagen een filmpje van haar viraal, waarin zij zich in drie zinnen voorstelt aan de start van dit seizoen: de eerste zin begint met een M, dan een O en tot slot een L. Hm. En dan geeft zij ten overstaan van de hele groep ook nog een jo ker weg aan Lakshmi. De enige die niets aan jokers heeft is, juist, de Mol. Marije stapte weliswaar met 500 euro de ho telkamer uit in Brno, maar dat was meer aan het puzzelwerk van roomie Joshua te danken dan aan haar inzet. Ilse danst in Duitsland Prijs Beste zangers k. Wie de populaire Finse Netflix- serie Sorjonen (ook wel bekend als Bordertown) weleens heeft gezien, zou daarin een Twents gezicht kunnen hebben gespot. De in Enschede geboren Frits Soet- mann (57) speelt in Sorjonen namelijk de rol van politieagent Wilson. Een beschei den rol, als onderdeel van het politieteam rondom de door Ville Virtanen gespeelde inspecteur Kari Sorjonen. Momenteel is hij bezig met de opnames van Hotel Swan, ook een Finse serie. „Maar ook met een korte film over een waargebeurd verhaal: een meisje dat acht jaar geleden dood is gevon den. Daarin speel ik een rechercheur." Soetmanns droom om voor de camera's te staan, ontstond al op jonge leeftijd. Via de carnavalsvereniging Toet'nbloazers in Borne maakte hij als tiener zijn eerste vlieguren als artiest bij de gala's van de vereniging. „Het liefst zou ik naar de to neelschool zijn gegaan, maar mijn vader vond dat ik eerst 'gewoon' werk moest gaan zoeken." Het werd de horeca, een baan die hem over heel de wereld bracht. Dertig jaar gele den verliet hij Borne en via omzwervingen door onder andere Zwitserland, streek Soetmann twaalf jaar geleden neer in Fin land. In Espoo, vlak bij hoofdstad Helsinki. Daar besloot hij die droom die hij als jong ventje had drie jaar geleden alsnog op te pakken. „Eigenlijk geheel bij toeval", vertelt hij vanuit Finland. „Ik reageerde gewoon heel brutaal op een oproep voor een auditie en werd uitgenodigd." Spector produceerde wereldhits als Imagine van John Lennon en Unchained melody van The Righteous Brothers. Hij zat een gevan genisstraf van negentien jaar uit vanwege de moord op actrice Lana Clarkson in 2003. Spector zou de diagnose Covid-19 vier weken geleden hebben gekregen en naar het ziekenhuis zijn gebracht. Daar zou hij zijn aangesterkt, waarna hij terug de cel in ging. Daar verslechterde zijn conditie weer. Gis teren overleed hij in het ziekenhuis. De in New York geboren Spector was in de jaren 60,70 en 80 actief als producer en schreef grote hits op zijn naam, waaronder het hele album Let it be van The Beatles uit 1970. Ook was Spector verantwoor delijk voor Ike Tina Turners River Deep, Mountain High en was hij de grondleg ger van de 'wall ofsound'-techniek. Op 3 februari 2003 leerde Spector actrice Lana Clarkson (40) kennen in Hollywood. Ze ging met hem mee naar huis, waar ze die avond dood werd gevonden met een schot wond. Kort daarna had Spector tegen zijn chauffeur gezegd: ,,Ik denk dat ik iemand heb vermoord.'' Spector werd in 2009 ver oordeeld tot negentien jaar cel. Na elke afleve ring van Wie is de Mol? graaft deze krant nog even door. Hoe waren de op drachten? En wie is de hoofd verdachte? Jeroen Schmale Eens, oneens, reageren? mol-ad@dpgmedia.nl 1 S .1' maandag 18 januari 2021 PC TV Ilse DeLange neemt komend seizoen deel aan de Duitse tv-show Let's Dance, die lijkt op Dancing with the Stars. De zangeres laat op Instagram weten dat ze niet kan wach ten, omdat ze erg van dansen houdt. MUZIEK Het AvroTros- programma Beste Zangers is zaterdag be kroond met de Pop Media Prijs 2021. Volgens de jury klonk in het afgelopen seizoen van het liedjespro gramma 'meer dan ooit grote liefde voor mu ziek door'. 3 "U O POLISS r Joshua grossiert in Engelse woorden. foto npo De beroemde Amerikaanse muziek producer Phil Spector is op 81-ja- rige leeftijd overleden aan de gevolgen van een coronabe smetting. Leon van Wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 16