9 Ik heb net afwasmiddel gekocht om bel lenblaas mee te maken. Dat gebruik ik voor mijn werk als kindercoach. Je snijdt een plastic fles doormidden, daar doe je een oude sok omheen en daarmee kun je heel goed bellenblazen." ,,lk ben kindercoach en dat doe ik op een creatieve manier. Kinderen zeggen niet al tijd wat er in ze omgaat. Dat bellenblazen is een manier om dat toch te zien. Als je dan merkt dat ze heel hard blazen, kan dat een uiting zijn dat ze boos zijn." ,,Ik behandel kinderen tussen de vijf en achttien jaar. Bij de allerkleinsten, in de kleuterleeftijd, coach ik vaak vooral de ou ders. Vanaf een jaar of zeven kun je wel echt coachen." Zelfverzekerder ,,Er zijn allerlei redenen waarom kinderen niet goed in hun vel zitten en naar mij ko men. Kinderen die steeds boos zijn, buik pijn, hoofdpijn, of faalangst hebben, kin deren die zich onzeker voelen vanwege een chronische ziekte, waardoor ze bij voorbeeld steeds geprikt moeten worden. Met een stuk of zes, zeven bezoeken voe len ze zich vaak weer een stuk zelfverze- kerder en daar hebben ze de rest van hun leven plezier van." ,,Ik kan ook tijdens de lockdown mijn werk gelukkig voortzetten, al zijn er na tuurlijk wel beperkingen. In mijn praktijk kan ik per dag maar twee volwassenen op een dag ontvangen. Dat maakt het wel wat lastiger, want vaak komen de ouders mee." ,,Het zijn spannende tijden. Dat merk je ook aan de kinderen. Die pikken dat toch op. Ook via de ouders. Dat ze lange tijd niet naar school kunnen, heeft echt gevol gen, dat merk ik. Zeker voor de kinderen die behoefte hebben aan structuur en vei ligheid is dat moeilijk." zaterdag 16 januari 2021 GO VAN DE STRAAT Verhalen van mensen liggen op straat. Een verslaggever en foto graaf tekenen ze elke week op. Tekst Guido van der Heijden en foto Peter Nicolai Aan bellenblazen kun e veel aflezen Locatie: Winkelcentrum Zuidpolder, Terneuzen Tijdstip: 14.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37