Argentijnen: 'Wij zijn opgegroeid met dit soort incidenten' 19 maar denkt Ajax nu wel te kunnen bestrijden ffesSS-A enoord kunnen zijn. Dat blijft nu nog bij woorden, zoals de uitspraak van Advocaat gisteren: ,,Het gaat bij mij altijd om het resultaat.'' ,,Kijk'', zegt de trainer. ,,Wij heb ben inderdaad nog niet tegen Ajax gespeeld, maar volgens mij bete kent dat meteen dat Ajax ook nog niet tegen ons heeft gespeeld.'' Met andere woorden: Feyenoord had de Amsterdammers vorig sei zoen in de Kuip eventueel toch ook kunnen verslaan? Zoals ze in Rot terdam ook niet zonder meer uit gaan van een jaarlijkse nederlaag morgen in de Johan Cruijff Arena. ,,We gaan daar laten zien dat wij ook tegen Ajax kunnen spelen'', zegt Advocaat. De 73-jarige Hagenaar heeft dan ook in mentaal opzicht volop werk te verrichten, want Feyenoord won al vijftien jaar niet meer in de hoofdstad. Een van de redenen is de volgens de spelers de speelstijl van de Amsterdammers. ,,Ze zetten veel j ongens heel hoog op het veld'', zegt aanvoerder Steven Berghuis. ,,Soms wel acht spelers. Als je dan, zoals veel ploegen, één man in verdedi gend opzicht over wilt houden, sta je daar met negen spelers ver terug op eigen helft. Als je de bal dan ver overt, is het doel van Ajax heel ver weg. Dat maakt het lastig.'' Al jaren is de tactiek van Feyen- oord een discussiepunt in aanloop naar de Klassieker. Vorig seizoen koos Feyenoord ervoor om de op bouw van Ajax in een vroeg sta dium te verstoren met een kansloze 4-0 nederlaag en het vertrek van trainer Jaap Stam als pijnlijk gevolg. Op de huid Precies twee jaar geleden klopte Feyenoord de grote rivaal wél een keer. En nog met 6-2 ook. Dat was weliswaar in de eigen, kolkende Kuip, maar de strijdwijze toen bleek de juiste. Trainer Giovanni van Bronckhorst blikte er op zijn laatste werkdag nog eens uitgebreid op terug. Hij vertelde hoe moeilijk het was om compact te blijven spe len en Ajax te laten komen, omdat de aanhang van de Rotterdammers bijna een schuimbekkende ploeg eiste. Een Feyenoord dat de rivaal het liefst al in het vijandelijke straf schopgebied op de huid zat. ,,Het ging er toen om om telkens als we de bal hadden, voluit die sprints in de diepte te maken. En dat ging geweldig'', aldus Van Bronckhorst. En ook nog eens met een voor hoede (Berghuis, Van Persie en Larsson) die niet bepaald over pure snelheid beschikte. ,,Maar snelheid hebben we zondag wél nodig'', zegt Advocaat. Met Ridgeciano Haps en Luis Sinisterra heeft de trainer slechts twee razendsnelle voetbal lers in de gelederen, maar beide spelers zijn fysiek nog niet in staat om een hele wedstrijd in actie te komen. ,,Het heeft zondag alles te maken met de manier waarop we het veld opgaan'', zegt Advocaat. ,,En ja, het is mode om vroeg druk te zetten. Maar wij doen dat niet. Ik denk dat dit Feyenoord het niet op die ma nier kan. Compact en met heel veel strijd, zo gaan we het doen.'' Met slechts één tegentreffer in de laatste zes wedstrijden slaagt Fey- enoord er met een compacte speel wijze juist in om de achterdeur aar dig vaak dicht te houden. Al worden al die statistieken kei hard weggelachen als Feyenoord inderdaad onderuit zou gaan in de Arena. Het zal voor de criticasters immers het bewijs zijn dat Feyen- oord de maandenlange reeks met slechts één nederlaag slechts te danken heeft aan het feit dat het niet of nauwelijks tegen de grote clubs heeft gespeeld. Nicolas Tagliafico zei het al eerder. Ajax tegen Feyenoord? Dat is zoals River Plate tegen Boca Juniors. De 'Superclasico' in Argentinië die de linksback van Ajax zelf nooit heeft gespeeld. ,,De rivaliteit tussen die twee clubs is enorm'', zegt de ver dediger, die zelf voor Banfield en Independiente speelde. ,,Natuur- lijk voel je dat als speler.'' Tagliafico debuteerde in januari 2018 in de eredivisie in de Klassie ker en werd die middag meteen man van de wedstrijd. ,,Ik weet niet of het kwam omdat ik nieuw was in de eredivisie of omdat het de Klassieker was, maar alle tack les waren op mij gericht'', zei Ta- gliafico later. In Argentinië is het normaal dat de stadions al een paar uur vol zitten En het klopt. Steven Berghuis, Jeremiah St. Juste en Jens Toorn- stra vlogen er die middag inder daad met volle snelheid in als de linksback van Ajax aan de bal kwam. Maar die nieuwe Argentijn bleek wel tegen een stootje te kunnen. ,,Ik ben heel erg be nieuwd'', zegt Tagliafico's landge noot Lucas Pratto, die net is neer gestreken bij Feyenoord. ,,Ik heb zelf klassiekers gespeeld in Argen tinië, Chili en Brazilië. Allemaal heel bijzondere wedstrijden, met eigen gewoontes. Die duels brach ten altijd iets extra's bij mij naar boven. Maar natuurlijk zal het an ders zijn nu er geen publiek op de tribunes zit.'' Voor Tagliafico was het gedrag van de Nederlandse fans in aan loop naar de kraker hét grote ver schil met de topwedstrijden zoals hij ze kende uit Argentinië. Tij dens de warming-up in de Arena keek hij tot zijn verbijstering naar nog nagenoeg lege tribunes. ,,Ik dacht toen echt: hier komt zeker niemand kijken. In Argentinië is het normaal dat een paar uur voor de wedstrijd de stadions al hele maal vol zitten.'' Die tijd is door de coronapan- demie hoe dan ook even voorbij. Maar Feyenoorder Pratto ver wacht morgen desondanks een spektakelstuk. ,,Ik ben nieuwsgie rig hoe het er in Nederland aan toe zal gaan bij zo'n wedstrijd'', zegt de spits. In het jaar van Tagliafico's de buut in de strijd tussen de rivalen in Nederland, werd Pratto een held voor het leven bij River Plate. Hij won met die ploeg ten koste van aartsrivaal Boca de Copa Li- bertadores. In de eerste wedstrijd in La Bombonera werd het 2-2 en Pratto scoorde. De terugwedstrijd mocht vervolgens niet in het ei gen La Monumental van River worden afgewerkt. Pratto lacht als hij eraan terugdenkt. ,,Er was zo veel gebeurd dat we moesten uit wijken naar Spanje.'' De spits vertelt in geuren en kleuren over het hoe en waarom. Hooligans van River gooiden de ruiten eruit bij de spelersbus van Boca Juniors. ,,Nee, dat kun je nooit goedpraten'', zegt Pratto. ,,Maar het gebeurde ook met onze bus op weg naar La Bombonera. Je groeit ermee op als je voor de top clubs in Argentinië hebt gespeeld. Ik heb nog wel gekkere dingen meegemaakt. Bekogeld worden met stenen en vuurwerk bijvoor beeld. Ik verheerlijk geen geweld. Maar wij zijn met dat soort inci denten opgegroeid.'' zaterdag 16 januari 2021 v<*. m,\' houvast zijn MIS GEEN GOAL VAN Ajax - Feyenoord x Ga naar de app of de website van deze krant, installeer gratis Goal Alert en ontvang tijdens wedstrijden binnen 5 minuten een melding én een video van elk doelpunt. Ajacied Nicolas Tagliafico de buteerde drie jaar geleden in de Klassieker, Feyenoorder Lucas Pratto speelde al heel wat hete potjes in Zuid-Ame- rika. Onze Nederlandse 'Cla- sico' door de ogen van twee Argentijnen. Johan Inan Mikos Gouka Amsterdam/Rotterdam - Nicolas Tagliafico Lucas Pratto als spits van River Plate in actie tijdens de 'Super clasico' tegen stadgenoot Boca Juniors. foto reuters

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 19