NYNKEDEJONG Restaurants Italië gooien deuren open, corona of niet Kennisgeving ontwerp-Voorkeursbeslissing Luchtruimherziening 6 Column ^0 @Nynke \r leen voorstaan. De grote wijsgeer Oprah Winfrey zei ooit: 'It takes a village to raise a child.' Je hebt een heel dorp nodig om een kind groot te brengen. En ze had helemaal gelijk, zoals ze altijd gelijk heeft. We kunnen het niet alleen. We hebben oppassen nodig, en juffen en meesters. Niet alleen omdat wij anders onze bijdrage aan de eco nomie niet kunnen leveren, maar ook omdat ze van hen zo veel an dere dingen leren dan van ons. Omdat ze bij de opa's en oma's an dere dingen doen, andere dingen mogen en leren dat iedere oudere er andere normen, waarden en op- voedstijlen op na houdt. wat ik eigenlijk allang wist: zonder hulp gaat het niet. Door de opa's en oma's komt er nog werk uit onze handen Angelo van Schaik Rome Burgerlijke ongehoorzaamheid is de kern van de oproep van de ini tiatiefnemers van ioApro1501. Ze vragen restauranthouders in heel Italië hun zaak te openen voor publiek en ook na het weekend gewoon open te blijven. „We ope nen om niet meer te sluiten'', zeg gen ze in een video op hun Face- bookpagina. „Wij zijn niet ver antwoordelijk voor de besmettin gen, maar betalen wel de hoogste prijs.'' In het overgrote deel van Italië mag de horeca overdag tot 18.00 uur open zijn, maar dat is niet genoeg om te overleven, stel len de ondernemers. „Ik wil benadrukken dat we geen corona-ontkenners zijn'', zegt Marco Guidi aan de telefoon. Hij is de woordvoerder van Um- berto Carriera, eigenaar van zes restaurants en initiatiefnemer van het protest. „Wij willen ge woon aan het werk, veel collega's hebben niet eens meer geld om de rekeningen te betalen.'' Volgens Guidi is de situatie dra matisch, bij zo'n 80 procent van de horecaondernemers is de over heidssteun nooit aangekomen. Het heropenen van de bedrijven is absolute noodzaak. „Als we niet in de bijstand willen belanden, zullen we aan het werk moeten.'' De Facebookpagina van io- Veel restaurants zouden geen steun hebben gekregen Apro1501 loopt over van steunbe tuigingen en vragen. Restaurant houders willen weten wat te doen bij een boete. Niet betalen en doorsturen is het advies van de initiatiefnemers. Die bereiden ook een rechtszaak voor tegen de in hun ogen onterechte regels. Een aantal mensen noemt het initiatief onbehoorlijk nu er dage lijks nog steeds zo'n vijfhonderd coronaslachtoffers vallen. Guidi wimpelt de kritiek laconiek af. „Als ze ons geld willen overma ken, dan blijven wij ook thuis.'' Rijksoverheid Het programma Luchtruimherziening wordt uitgevoerd door het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, het Ministerie van Defensie, Luchtverkeersleiding Nederland, Maastricht Upper Area Control Center en de Koninklijke Luchtmacht. Het bevoegd gezag voorde lucht ruimherziening ligt bij de minister van Infrastructuur en Waterstaat en de staatssecretaris van Defensie. POST Er is een voordeel aan dat constante lekken vanuit het kabinet over de ophanden zijnde maatregelen: je weet al ver voor de persconferentie van dins dagavond waar je aan toe bent. Die nieuwe waarheid is vervelend, moedeloos makend, maar je kunt maar beter duidelijkheid hebben. Toen ik het afgelopen weekend hoorde dat de lockdown zou wor den verlengd, legde ik mijn hoofd vermoeid op tafel, maar daarna sloeg ik mijzelf in het gezicht, dacht ik aan alle mensen die het in deze tijden zwaarder hebben dan wij, en prevelde wat mijn moeder altijd zei wanneer we iets moesten doen waar we geen zin in hadden: verstand op nul, blik op oneindig. En ik focuste mij op het ene lichtpuntje dat ik zag: de opa's en oma's mogen nog oppassen. Had het kabinet besloten dat iedereen niet verder dan 15 ki lometer van zijn huis mocht reizen, wat in bepaalde deel staten van Duitsland de reali teit is, dan waren we verloren. Reddeloos. Ons wankele kaartenhuis van thuisscholing, opvang en twee fulltime banen is op dit moment alleen vol te houden omdat er opa's en oma's zijn die kunnen bij springen. Door hen hoeven we geen gebruik te maken van de noodopvang op school, door hen komt er nog werk uit onze handen. We haalden opgelucht adem. En ik dacht aan al die ouders die deze luxe niet hebben. Die er echt al- vrijdag 15 januari 2021 GO s Deze lockdown leerde me iets Zo'n zeventigduizend restau rants in Italië gaan vanavond ondanks de coronamaatrege len gewoon open. Onder het motto 'ioApro1501' (Ik open 15 01) protesteren horecaonder nemers tegen de gedwongen sluiting van hun bedrijf. „Het is een kwestie van overleven.'' Van vrijdag 15 januari tot en met donderdag 25 februari 2021 kunt u uw zienswijze geven over de ontwerp-Voorkeursbeslissing Luchtruimherziening, inclusief het daarvoor opgestelde milieueffectrapport. In deze kennisgeving leest u hoe u dat kunt doen. Ontwerp-Voorkeursbeslissing Met de ontwerp-Voorkeursbeslissing geeft het Kabinet invulling aan de afspraken in het Regeerakkoord om te komen tot een integrale herziening van het luchtruim. Het Nederlandse luchtruim wordt steeds intensiever gebruikt. Met de herziening is het luchtruim klaar voor de toekomstige uitdagingen op het gebied van duurzaam heid, capaciteit en efficiëntie. De ontwerp-Voorkeursbeslissing legt op hoofdlijnen de nieuwe indelingen het gebruik van het Nederlandse luchtruim vast. Bij de ontwerp-Voorkeursbeslissing hoort een aantal bijlagen, waaronder het milieu effectrapport en de passende beoordeling. Reageren U kunt reageren op de ontwerp-Voorkeursbeslissing en alle bijlagen door het indienen van een zienswijze. ONLINE INFORMATIEBIJEENKOMSTEN In verband met COVID-i9 worden online informatiebijeenkomsten georganiseerd, waarin de ontwerp-Voorkeursbeslissing wordt toegelicht. Daarna kunt u in thema sessies vragen stellen en met medewerkers van het programma in gesprek gaan. De bijeenkomsten vinden plaats op: - Dinsdag 9 februari 2021, van 15.00 uur tot 17.30 uur - Dinsdag 9 februari 2021, van 19.00 uur tot 21.30 uur - Donderdag n februari 2021, van 15.00 uur tot 17.30 uur - Donderdag 11 februari 2021, van 19.00 uur tot 21.30 uur Meer informatie over de online informatiebijeenkomsten en hoe u zich hiervoor kunt aanmelden, vindt u op www.luchtvaartindetoekomst.nl. DOCUMENT BEKIJKEN De ontwerp-Voorkeursbeslissing kunt u vinden op www.platformparticipatie.nl/luchtvaart. Op papier kunt u de ontwerp-Voorkeursbeslissing van vrijdag 15 januari tot en met donderdag 25 februari 2021 tijdens reguliere openingstijden bekijken bij: - Alle provinciehuizen in Nederland. - Het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Rijnstraat 8, Den Haag (alleen op afspraak, tel. 070 456 89 99). Op de website www.platformparticipatie.nl/lucht- vaart kunt u de adresgegevens vinden van alle inzagelocaties. LET OP: In verband met de kabinetsmaatregelen ter bestrijding van het coronavirus COVID-ig kan het voorkomen dat er beperkte openingstijden gelden of dat u een afspraak moet maken als u documenten wilt inzien. Houd hier rekening mee. Neem vooraf telefonisch contact op met de locatie om te vragen of u daar terecht kunt. UW ZIENSWIJZE IS WELKOM Een zienswijze indienen kan op 3 manieren, vanaf 15 januari 2021. U ontvangt altijd een ontvangst bevestiging. DIGITAAL Bij voorkeur ontvangen wij uw zienswijze via: www.platformparticipatie.nl/luchtvaart. MONDELING Tijdens kantooruren via telefoonnummer 070 456 89 99. Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat, Directie Participatie, o.v.v. Luchtruimherziening Postbus 20901,2500 EX Den Haag WAT IS HET VERVOLG? De Ministeries van Infrastructuur en Waterstaat en Defensie vragen aan de Commissie voor de milieueffectrapportage advies over het milieueffectrapport. De minister van Infrastructuur en Waterstaat en de staatssecretaris van Defensie betrekken de ontvangen zienswijzen en het advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage bij het vaststellen van de definitieve Voorkeursbeslissing. In een reactienota wordt ingegaan op alle ontvangen zienswijzen. Indieners krijgen bericht als de reactienota beschikbaar is. INFORMATIE Meer informatie over de luchtruim herziening vindt u op: www.platformparticipatie.nl/luchtvaart en www.iuchtvaartindetoekomst.nl. Vragen over de procedure? Bel via telefoonnummer 070 456 89 99.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6