Boogert komt met nieuw bouwplan voor terrein De Lelie in Noordgouwe Eigenaren stoomboot willen ligplaats in Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 7 BETAALD PARKEREN VERDUBBELING TARIEF Dat het parkeertarief in Zierikzee omhoog ging, was al bekend. Maar een stijging van 1 naar 2 euro per uur? „Absurd", zegt Ed Voshol. oshol komt net uit de Albert Heijn gestiefeld en loopt richting het parkeerterrein. ,,Erg klantonvriendelijk ook", aldus Voshol, die zo'n 26 jaar in Zierikzee woont. „Sowieso zijn die meters niet eenvoudig in ge bruik. Je moet echt goed opletten met je pas. Ik gooi er altijd een paar dubbeltjes in voor zo'n tien minu ten. Daar red ik het nu niet meer mee." De onvriendelijkheid van het dubbele parkeertarief maakt dat mensen uit Zierikzee de auto in stappen richting Jumbo in Nieu- werkerk of de Albert Heijn in Bruinisse. Daar is het gratis parke ren. ,,Het is daar prettiger bood schappen doen", verklaart een man, die zichzelf bestempelt als 'jongere bejaarde'. „Rondom de oude Albert Heijn wonen veel ou deren. Die doen vanwege hun ge steldheid boodschappen met de auto. De nieuwe Albert Heijn aan het Haringvlietplein opent pas er gens in september. Die is er nu nog niet. Bovendien blijft deze su permarkt aan de Lange Nobel- straat bestaan. Nieuwbouw kan geen argument zijn." Met zijn naam in de krant wil hij niet. Hij is als bewoner ook betrokken bij het herstel van de kademuren aan de Oude Haven in het centrum. ,,Ik hekel de manier waarop deze ver dubbeling gebeurt. Dat stuit mij tegen de borst, zoals meer ge meentezaken." Communicatie Renessenaar Lida van Oosten, die met haar dochter Marjolein bood schappen komt afhalen bij diverse kleinere winkeltjes in Zierikzee, bekritiseert ook de manier waarop. „Communicatie is het sleutelwoord. Ik vind dat het col lege juist in deze rottijd een geste Tien jaar is er niets gedaan aan die tarieven. We trekken ze nu over het hele eiland gelijk kan maken en zo'n verhoging voor onbepaalde tijd moet schrappen. Je kunt als gemeentebestuur ook voor je bewoners opkomen en ze wat ontlasten. Zeker bij dit soort zaken." Dagjesmensen Verkeerswethouder Ankie Smit wijst op eerdere voorstellen en be slissingen van het gemeentebe stuur. ,,Tien jaar is er niets gedaan aan die tarieven. We trekken ze nu over het hele eiland gelijk, behalve bij de stranden. In Zierikzee was het 1 euro per uur, in Burgh- Haamstede en Renesse: 1,50 euro. Dat is nu dus overal 2 euro per uur. Bij de stranden is het tarief 2,65 euro geworden. De verhoging is om de gemeentelijke parkeergel- den op de begroting kloppend te maken (naar 1 miljoen euro). En dagjesmensen dragen zo meer bij aan onze eilandelijke infrastruc tuur. De stijging in aantal vergun ningshouders, met iets minder be schikbare plekken tot gevolg, heeft nauwelijks met deze tariefverdub beling te maken." De tijdsgeest heeft het plan De Le lie ingehaald volgens Boogert. ,,Het waren wat kleinere eengezinswo ningen volgens een oud ontwerp waarbij nog geen rekening gehou- den werd met gasloze woningen. Ze zijn achteraf te klein en te kost baar gebleken voor wat we konden bieden." Dat verhaal beaamt Arjen van Schelven van makelaardij Sturm uit Zierikzee, een van de betrokken verkopende partijen. ,,De bouw kosten zijn in de tussentijd ook ge stegen, waardoor de prijs van deze woningen hoger werd. Dan is een dorp als Noordgouwe met weinig voorzieningen niet meer aantrek kelijk voor de doelgroep die we hadden. Want voor zo'n twee ton woon je ook in een rijtjeswoning in Zierikzee. Daar had ik deze huizen zo verkocht", meent Van Schelven. Sturm heeft het project De Lelie zo'n vier jaar aangeboden en in die jaren was er wel belangstelling, maar niet genoeg. ,,Er zou gebouwd worden als we drie kopers hadden. Steeds hadden we er twee, maar als er een derde kwam, viel de eerste weer af", zegt Van Schelven. Kavels groter In het nieuwe plan van Boogert worden de kavels groter. Het plan behelst nu vijf levensloopbesten- dige woningen op elk zo'n 300 vier kante meter grond plus - net als in het oude project - een kavel van on geveer 3000 vierkante meter voor een vrijstaande woning. Boogert denkt daarmee beter in te spelen op de vraag van de markt. vrijdag 15 januari 2021 SD 'Absurd en erg klantonvriendelijk' Gerrit van Loon Zierikzee V - Ankie Smit, wethouder Na bijna tien jaar weet Hans Boogert dat hij in de Brouwerij straat in Noordgouwe op het ver keerde paard heeft gewed. Zijn plan voor tien woningen op de plek van boerderij De Lelie blijkt een mislukking. Daarom komt het Oosterlandse bouwbedrijf met een nieuw idee: vijf levensloop- bestendige woningen. Valeska Nastaly Noordgouwe ZIERIKZEE Alexander Rok- ven en Rogier Hettich willen vanaf mei graag een ligplaats in Zierikzee voor de stoomsle per Dockyard III. De vergun ningsprocedure is in volle gang. Rogier Hettich uit Rotterdam kocht het Rotterdamse schip in 2017 en samen met zijn vriend Alexander Rokven uit Vlissin- gen zorgt hij voor de exploita tie en het onderhoud. Daarbij worden ze gesteund door vrij willigers en sponsoren. ,,We hebben nu een stoomboot in Zeeland, laten we er dan iets mee doen en kennis over stoomboten overdragen", legt Rokven uit. ,,De mensen van het museum vroegen waarom we niet bij hen kwamen liggen. We willen meer mensen bereiken en bij het museum weten ze goed hoe dat moet." Het is de be doeling dat het schip van april tot en met oktober voor de Stads- en Commerciewerf aan de Vissersdijk komt te liggen. ,,We worden dan een verlengde van het museum, een buitenat tractie", zegt Rokven. Als het tij meezit, willen ze rondvaarten doen. ,,En mensen kunnen ons ook inhuren." Albert Heijn Het parkeerterrein achter Albert Heijn in Zierikzee. Het betaald parkeren is van 1 naar 2 euro per uur gegaan. Lida van Oosten en haar dochter Marjolein wisten van niets. foto marieke mandemaker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 49