II Dorst verrast door mededeling Barendrecht O O) CD O 14 ZEELAND VOLLEYBAL DEBUUT IN DE EREDIVISIE Met een gezonde dosis bravoure werkt de trainer van de volleybalsters van Laudame Financials/VCN toe naar het debuut in de eredivisie. De uit Bruinisse afkomstige coach ziet het eerste seizoen op het hoogste niveau als een soort stage. Rentree Vertrek De Nijs Met de uit Bruinisse afkomstige trai ner Ivo Munter en de in Zuidzande geboren voorzitter Ard Kramer aan het roer debuteren de volleybalsters van Laudame Financials/V CN mor gen in een bij voorbaat memorabel seizoen in de eredivisie. Het avontuur begint met een thuisduel met Euro- sped. Ondanks een gebrekkige voor bereiding heeft trainer Munter veel vertrouwen in zijn selectie. ,,De gre tigheid is groot.'' De club uit Capelle aan den IJssel kwam nooit eerder op het hoogste ni veau uit. VCN miste half oktober de competitiestart omdat één van de speelsters positief was getest op co rona. Een week later werd de compe titie gestaakt. „Sportief gezien was er teleurstelling, maar we zijn ook niet blind voor de maatschappelijke gevol gen'', zegt Ivo Munter erover. ,,De te leurstelling staat in geen verhouding tot mensen die op intensive care lig gen. Mensen die mopperen, hebben nooit beslissingen moeten nemen. Er is geen ideale oplossing, want het vi rus houdt daar geen rekening mee. We hebben er met zijn allen mee te maken en moeten roeien met de rie men die we hebben. Ik heb geen ge vloek of gesteun gehoord, zo van: we mogen zaterdag niet.'' Munter trainde met twee- en vier tallen en werkt sinds eind december pas weer gericht naar de start van de competitie toe. ,,Iedereen zit thuis achter zijn laptop of computer te wer ken'', vertelt hij. ,,We hebben vooral aangepast getraind. In groepjes van vier, van twee, en weer van vier. Bal vaardigheid, techniek. Ik heb niks an ders dan lof voor mijn speelsters. We hebben keurig geprobeerd zoveel mo gelijk afstand te houden, maar toch ook geprobeerd aan lichaamsbewe ging te doen.'' ,,Je moet testen wat werkt en wat niet'', zegt Munter over de nieuwe manier van trainen. Ik had genoeg oefenstof voor tweetallen, maar niet voor drie keer per week tweeënhalf Mensen die mopperen, hebben nooit beslissingen moeten nemen uur. Ik heb wel een hoop geleerd. Een aantal dingen zijn de prullenbak in gegaan, maar het Topsportcentrum Rotterdam is van alle gemakken voor zien. We hadden drie velden tot onze beschikking. Dan ben je in groepjes van vier toch met twaalf man bezig. Het is een voorrecht dat mensen voor je bewegen. Dat heeft ons geholpen. Ik hoop dat we daardoor goed uit de startblokken komen en een goed sei zoen, of een half seizoen, kunnen ma ken.'' Half december werd bekend dat de competitie, die half oktober was be gonnen, in januari zou worden her vat. ,,Vanaf augustus hadden we drie maanden voorbereiding op de com petitie. Nu hebben we zeg maar drie weken zes-tegen-zes getraind. We hebben met zijn allen besproken wat we zouden doen. Oefenwedstrijden spelen betekent dat er zes spelen, maar ook zes langs de kant staan. Daar hebben we niet voor gekozen. We vonden dat we de trainingsuren maximaal nodig hadden. Voordat we dat zijn gaan doen, zijn we eerst met zijn allen getest. De honger naar de bal is groot, want we gaan eindelijk met zijn allen volleyballen. Dit is een goede groep, die ik eerder moet af remmen dan aansporen. De gretig heid is groot.'' Niks te verliezen De volleybalbond heeft de degrada- tieregel geschrapt. Dat is voor debu tant VCN een groot voordeel. ,,Nor- Zuid-Hollandse club. ,,Ik ben er altijd, heb nauwelijks een training gemist, reed met liefde naar de club, was er als één van de eersten en ging vaak als één van de laatsten weg'', zegt hij. Dit seizoen was hij, toen er nog ge voetbald werd, vaak geen basisspeler. Voor volgend seizoen haalde Baren- drecht middenvelder Joey Jongman, die de afgelopen jaren bij Katwijk speelde, terug naar sportpark De Bon gerd. Dorst zou er dus een flinke con current bij krijgen. ,,In mijn eerste ge sprek kreeg ik te horen dat ik in moest leveren'', legt hij uit. ,,Ik ben geen grootverdiener en zou met het nieuwe voorstel weinig overhouden van mijn maandvergoeding. Het zou bijna in zijn geheel op gaan aan benzine.'' Dat hoefde geen probleem te zijn, benadrukt Dorst. ,,Mijn vader zei: dan betalen je moeder en ik wel een deel van je benzinekosten.'' Er kwam een tweede en een derde gesprek. ,,Maar ik vond het lastig om een besluit te ne men'', legt Dorst uit. ,,Ik vroeg nog een weekje bedenktijd. Maandag kwam ik op de club en kreeg ik te horen dat ze niet gingen verlengen. Terwijl ik eerst wel langer kon blijven, maar daar nog even over wilde nadenken. De trainer wilde ook met me verder. Ik heb er een vreemd gevoel aan overgehouden.'' Lang treuren, daar heeft Dorst geen zin in. Als er dit seizoen nog gevoet bald wordt, wil hij op een goede ma nier afscheid nemen van Barendrecht. Over belangstelling van andere clubs heeft hij niet te klagen. Dat Goes en Kloetinge hem graag binnen willen halen, was al duidelijk. Maar er zijn meer kapers op de kust. ,,Ik ga er rustig over nadenken en alle opties op een rijtje zetten'', zegt Dorst. ,,Ik ben 22, wil mezelf blijven ontwikkelen en het liefst op een zo hoog mogelijk niveau.'' Hij heeft er een vreemd gevoel aan overgehouden. Na drie seizoenen bij Barendrecht verlaat hij de derdedivisi onist deze zomer. Met pijn in het hart? Ja, eigenlijk wel, want Yarick Dorst (22) heeft zich altijd goed gevoeld bij de vrijdag 15 januari 2021 23/1 Shirin van An- rooij maakt dit seizoen toch nog haar ren tree in het veld rijden. De Ka- pelse keert terug van een blessure en stapt op 23 ja nuari in Hamme weer voor het eerst op de fiets voor een wedstrijd. 2HI Voetballer Thijs van den Dries vertrekt bij Kloetinge. Hij keert na het seizoen terug op het oude nest bij Luctor Heinkenszand. Van den Dries speelde sinds 2016 bij eerste klasser Kloe- tinge. 2 De Thoolse trainer Erwin de Nijs heeft zijn contract bij zondag-hoofd klasser Halste ren verlengd. De Zeeuw, bezig aan zijn tweede jaar, te kent voor een seizoen bij met de optie voor nog een sei zoen. Van knikkende knieën heeft Peter van Kouteren Capelle aan den IJssel - Ivo Munter Ivo Munter (midden) start het seizoen in de eredivisie met Laudame Fi nancials/VCN morgen tegen foto xxxxxx Yarick Dorst. foto carla vos Bruinisse Yarick Dorst kreeg de afgelopen weken nogal wat appjes van ploeg genoten. 'Wat is er aan de hand? Waarom heb je nog niet bijgete kend? Je blijft toch wel!?' Ja, de middenvelder uit Bruinisse had best wel bij Barendrecht willen blij ven, maar de club besliste anders. Eerst kreeg hij een verlaagd aan bod en terwijl hij nadacht over zijn voetbaltoekomst kwam ineens de mededeling dat zijn contract niet verlengd ging worden. Barry van der Hooft a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42