10 ZEELAND ETEN OP EEN ANDERE TOER RECEPT Nu restaurants nog een poos de deuren gesloten moeten houden, blijft deze krant chef-koks een podium geven. Wel vullen we de rubriek Zeeland Eet in 2021 anders in. We vragen chefs hun signatuurgerecht te bereiden. Deze week: Giovanni Tidili van La Piccola Italia in Middelburg over de ossobuco van zijn vader. iovanni Tidili moet het ergens nog hebben, op een vergeeld papiertje. De bereidingswijze van de osso- I buco van vader Alessandro. Als ode aan zijn vader staat de kalfsschenkel bij La Piccola Italia op de kaart als I Ossobuco di Papa Sandro: ossobuco van papa Sandro. Het is een van de vele gerechten die chef Giovanni (44) van zijn vader leerde. ,,Maar ik heb nog veel meer van hem geleerd. Snijtechnieken, aan dacht voor producten en liefde voor het vak. Mijn va der nam al zijn kennis mee uit Italië. Zijn ossobuco is anders dan die van andere koks, want iedere chef geeft zijn eigen vleugje aan een recept. Dit is de enige ossobuco die ik ken." Ideaal comfortfood Je moet een vijand van je eigen smaakpapillen zijn als je nog nooit ossobuco, letterlijk 'botten met een gat' gegeten hebt. Het is een aangebraden kalfsschenkel met merg, die verder wordt gestoofd in een saus. Vol gens Giovanni het ideale comfortfood. ,,Het is geen gerecht dat je op een doordeweekse dag maakt, maar typisch iets voor in het weekend of op een feestdag. Echt een feestmaal." Giovanni braadt eerst de schen kel aan en hijst het vlees vervolgens in een bad van to matensaus. Hij gaart het twee uur, eerst op het vuur en daarna in de oven. De saus bestaat uit ansjovis, ge pelde tomaten, ui, bleekselder, wortel en het sap en de schil van sinaasappel. Dat laatste is het 'vleugje Papa Sandro'. ,,Het zuur van het sinaasappelsap maakt het vlees malser en het gerecht minder machtig." Het resultaat is boterzacht vlees dat haast met een rietje is op te zuigen. Wat slierten tagliatelle zijn als garnituur genoeg. ,,Het is een van de populair ste gerechten in La Piccola Italia." Warme herinneringen Giovanni heeft warme herinneringen aan zijn va der. Hij had zijn eerste restaurant in Leiden, waar hij ook zijn vrouw leerde kennen. ,,Of ik samen met hem ossobuco heb gemaakt, weet ik niet meer. Het is lang geleden. Ik weet wel dat een van de eerste dingen die hij me leerde het pellen van een bol knoflook was. Tot mijn twintigste hielp ik in de weekenden bij mijn vader in de keuken van het restaurant. Ik ben echt onderaan begonnen." Aanvankelijk zou Giovanni niet in zijn vaders voetsporen treden. ,,Ik heb een economische stu die gedaan, maar na het overlijden van mijn vader heb ik het restaurant samen met mijn zussen voortgezet. We hadden allemaal een passie voor de zaak." La Piccola Italia had ooit ook restaurants in Domburg, Zoutelande en op de Middelburgse Vlasmarkt, voordat het verhuisde naar het Dam plein. Sinds de jaren '80 is het al een bekende naam in de streek. Het is nog steeds een familie zaak. Giovanni werkt samen met zijn zussen Re- nata en Lina, neven en nichten. ,,Werken met fa milie is heerlijk. We kennen elkaar door en door. Aan een half woord hebben we genoeg." vrijdag 15 januari 2021 GO Ingrediënten: Kalfsschenkel (200 gram), 1 winterpeen, 2 stengels bleekselderij, 10 gram peterselie, halve ui, 1 si naasappel, 1 ansjovis, 1 ge droogd pepertje, half glas rode wijn, bloem, 1 teen knof look, peper, zout, halve eetle pel tomatenpuree, half blikje gepelde tomaten. Geef de schenkel aan de ran den drie of vier inkepingen. Pa neer het vlees in de bloem. Bak de schenkel op laag vuur aan in olijfolie. Blus, als het vlees goudbruin is, af met rode wijn. Laat inkoken en laat het vlees rusten op een bord. Snijd de groenten in grove stuk ken. Rasp de sinaasappelschil en pers het sap uit. Hak peter selie, knoflook, pepertje en an sjovis. Fruit de fijngesneden ui aan in een diepe pan. Voeg to matenpuree toe en bak het mee. Voeg tomaten toe en breng het geheel aan de kook. Voeg daarna peterselie, knof look, pepertje en ansjovis toe en zet het vuur uit. Vet een ovenschaal in en leg het vlees, de groenten en de si naasappelschil erin. Overgiet het met de tomatensaus. Knijp het sinaasappelsap uit over de saus. Dek af met folie en laat het gerecht op 200 graden twee uur sudderen in de oven. Giovanni Tidili met de ossobuco naar recept van zijn vader. fotos Giovanni maakt nog steeds de ossobuco van papa Sandro Bob Maes De bereiding van de ossobuco en het eindresultaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38