'Nog niet alle Veerse verhuurders zijn veilig' Examenklassen gesplitst Veel vragen over Intervence bij commissie ESIëèéWül! 7 LX 1H Tl 1 J- J versluis willeboer BUITENSPEELDAGEN BOVENBOUW Op Nehalennia en Scheldemond College is dit gisteren al ingegaan, CSW begint maandag met deze werkwijze. Het Calvijn College onderzoekt nog of en hoe het an- derhalvemeter-onderwijs vorm gegeven kan worden en neemt vandaag een besluit. Elke school zoekt zelf naar de aanpak die het beste past bij de ruimtes op school. Daarom zijn er ook ver schillen tussen de scholen. Maar het splitsen van klassen, waarbij de helft op school zit en de andere helft thuis, komt overal voor. ,,Onze klassen zijn zo groot dat we de anderhalve meter afstand niet kunnen handhaven in de lo kalen. De enige oplossing is dus halvering van de groepen", zegt Jan Piet de Klerk van de Christe lijke Scholengemeenschap Wal cheren (CSW). ,,En dan doen we dag op, dag af. Dat vinden we be ter dan dat leerlingen een hele week op school zijn en daarna een hele week thuis. Door ze per dag te wisselen, hebben we intensie ver contact." Zestien leerlingen Mondia Scholengroep, waaronder Nehalennia Stedelijke Scholenge meenschap in Middelburg en Scheldemond College in Vlissin- gen vallen, begon gisteren al met splitsing van klassen, zegt be stuursvoorzitter Guus Hagt. ,,Er mogen maximaal zestien leerlin gen in één lokaal zijn. Dat bete kent dat leerlingen vanuit huis di gitaal dezelfde les volgen, of van uit een ander lokaal op school. Daarbij is een toezichthouder aanwezig om orde te houden." De Mondia-scholen gebruiken ook de grotere ruimtes zoals gym zalen, aula's en lokalen die nor maal gescheiden zijn door een schuifwand. Zo lukt het om som mige examenklassen toch volle dig op school te hebben. De vmbo-leerlingen van CSW, Nehalennia en Scheldemond kunnen praktijklessen op school volgen, maar ook dat gebeurt in gehalveerde groepen. ,,Ze krijgen allemaal dezelfde praktijkles, maar op een ander moment", zegt De Klerk, afdelingsleider van het Toorop Talent College bij CSW. ,,Ook de derde klassen van het vmbo krijgen op deze manier hun praktijklessen op school." Examenleerlingen die het lastig hebben, kunnen gebruik blijven maken van de bijlessen op de CSW, zegt De Klerk. Op Schelde- mond en Nehalennia zijn ook ex tra bijlessen opgezet, zegt Hagt. ,,Dat bijspijkeren gaat nu weer deels online. Maar kwetsbare leer lingen mogen altijd naar school blijven komen." Hij wilde verder niet ingaan op de wijze waarop die zorg bij de drie nieuwe organisaties vorm krijgt, omdat de commissie volgens de agenda alleen advies moest geven over de financiering. Enkele commissieleden vroegen de wethouder toch of de dertien Zeeuwse gemeenten eind vorig jaar 'de kans hebben gemist' of 'de mo gelijkheid over het hoofd hebben gezien' Intervence in één klap over te dragen aan een andere organisa tie. De politici hadden gistermid dag een bericht van Omroep Zee land gezien waarin werd gemeld dat een jeugdzorgorganisatie uit Zuid-Holland een aanbod tot over name heeft gedaan. Die informatie komt uit een ver trouwelijke brief en daarom wilde Vader er tijdens de openbare com missievergadering niet op ingaan. Hij wilde de gemeenteraad op een later tijdstip wel vertrouwelijk in lichten. Frances Oreel (PvdA) vond dat de raad geen besluit over de fi nanciering van activiteiten van ge certificeerde instellingen kon geven als ze niet wist of er is afgezien van een goede overnamekandidaat. Wethouder Vader, die steun van commissievoorzitter Lilian Janse kreeg, ging niet in op verdere vra gen, maar meldde wel dat ministe ries vorig jaar overname van Inter- vence door een andere jeugdzorg organisatie tegenhielden. Mochten commissieleden niet genoeg geloof hechten aan Vaders verzekering dat goede jeugdzorg gegarandeerd blijft in de provincie, dan moeten ze beseffen dat zowel de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd als de Inspectie Justitie en Veiligheid de zorg nauwgezet volgt. Ook veran dert er niets aan de zorg voor een 'plan van aanpak' van de Zeeuwse gemeenten is goedgekeurd. Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen j Nu ook spouwmuurisolatie! 1 De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl De enige oplossi is halvering van groepen Ze reageert op het voorstel dat wet houder Chris Maas (PvdA/GL) woensdag naar buiten bracht. Het college wil alle bedrijven toestem- ming geven door te gaan, mits ze kunnen aantonen dat ze voor 2019 ononderbroken kamers verhuur den aan toeristen. Osté zegt dat ze zich nog verder moet verdiepen in het voorstel. ,,Maar ik ben er nog niet gerust op dat elke verhuurder zo'n bestemmingsplanprocedure overleeft." Onzekerheid Het college lanceerde twee jaar een voorstel om de kamerverhuur te beperken. Verhuurders mogen vanaf die datum maximaal twee ka mers aan vijf mensen aanbieden. Er was echter niets geregeld voor be drijven die op dat moment al meer dan twee kamers aanboden. Osté liet destijds weten dat bestaande verhuurders niet het slachtoffer mochten worden van de nieuwe re gels. Ze kreeg bijval van de andere fracties waarop het college nu met een aanvullende regeling komt. Ik ben er nog niet gerust op dat elke verhuurder zo'n procedure overleeft ,,Maar ik weet niet of het voldoende is." Ando Simonse (Effe-Zoutelande) is redelijk tevreden met het voor stel. Hij en zijn vrouw exploiteren sinds eind 2018 de vier kamers tel lende B&B. Kort daarna hoorden ze tot hun schrik dat de gemeente het beleid wilde veranderen. ,,Maar het ziet er nu voor ons positief uit." Hij zegt wel dat de bestemmingsplan procedure voor enige onzekerheid zorgt. ,,Waarschijnlijk niet voor ons, misschien wel voor anderen." Rutger Bimmel (Rehoboth Dom burg, vier kamers) vindt het ook een positief voorstel. ,,We exploite ren onze B&B al sinds 2010." Ook hij verwacht dat de procedure voor hem geen problemen oplevert. Jurist Bram van Leeuwen ver wacht dat hij het druk krijgt met cliënten die procedures starten te gen legalisering van illegale ver huurders. ,,Je zal maar in een straat wonen en plotseling krijgt een van je buren de kans zijn jarenlange il- legale activiteiten te legaliseren." Volgens hem zijn er in de gemeente tientallen illegale verhuurders. ,,Ze worden op deze manier beloond. Illegale verhuurders worden op deze manier beloond Heel vreemd." Ook bestaande le gale bedrijven krijgen er straks vele legale concurrenten bij, aldus Van Leeuwen. ,,Ik verwacht dat dit voorstel leidt tot veel procedures en kan mij niet voorstellen dat de Raad van State hiermee akkoord gaat." vrijdag 15 januari 2021 Leerlingen om de dag naar school De helft op school, de andere helft thuis achter de computer. En de dag erna omgekeerd. Examenklassen van de Wal- cherse middelbare scholen vol gen vanaf nu gesplitst dezelfde les. Zo kunnen leerlingen toch zo veel mogelijk naar school komen én anderhalve meter af stand van elkaar houden. Maurits Sep Middelburg Kwetsbare Zeeuwse jongeren worden niet het kind van de reke ning in de periode dat de taken van Intervence worden overge dragen aan drie andere jeugd zorgorganisaties. Dat verzekerde wethouder Albert Vader de leden van de Vlissingse commissie Al gemeen en Sociaal gisteravond. René Hoonhorst l 1 n i - Jan Piet de Klerk, CSW VVD-raadslid Marja Osté is er niet gerust op dat alle be staande Veerse recreatieve ka merverhuurders in de nabije toekomst door kunnen gaan met hun activiteiten. ,,Iedereen die nu verhuurt, krijgt de kans via het bestemmingsplan goedkeu ring te krijgen voor zijn activitei ten. Dat houdt wel een risico in dat sommigen die toestemming niet krijgen en op die manier de nek worden omgedraaid." Emile Calon Domburg -Marja Osté, raadslid (VVD) -Bram van Leeuwen, jurist GRIJPSKERKE Een potje basketbal of voet bal of liever Kingen? Het kan allemaal tijdens de buitenspeeldagen voor de bovenbouw van vier basisscholen in de gemeente Veere. In Aagtekerke, Biggekerke, Grijpskerke en Me- liskerke organiseren Welzijn Veere, Strandsport Zeeland, Fitness de Driehoek en de gemeente de spelmiddagen zolang de scholen gesloten blijven door corona. Bij de Bergpadschool in Grijpskerke begeleidde Wilbert Koole (foto, blauwe jas) gisteren de spelletjes op het schoolplein, waar de kinderen onder meer het gooi- en vangspel Kingen konden spelen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35