Rituele dansen V Tien maanden cel geëist voor stalken van echtgenote NVM: Prijzen Zeeuwse huizen blijven stijgen 2 OSCAR GARSCHAGEN Column tenminste hun vingers af na fou ten. Dat ontslag van Rutte en Hoekstra komt niet in de buurt, dat lijkt meer op zwaaien met witte salie om een huis energe tisch te reinigen. Slappe thee." ,,Kom op, zondebokken slach ten, lost niets op. En wie leidt ons dan door de grootste crisis sinds WO2? Repareren telt zwaarder dan aftreden, zei iemand op de ra dio." ,,Mmm, vast een VVD-er. Alsof de VVD het draconische sys teem gaat veranderen. Ze hebben zelf voor die teringzooi gezorgd. Bovendien, de regering kan ge woon doorgaan met dat coronage- stuntel. De oppositie kan geen moties van wantrouwen meer in dienen. Dat is als schoppen tegen een dood paard zei een staats rechtgeleerde." laatste peilingen zijn hij en zijn partij populairder dan ooit. Zelfs zichzelf ontslaan, regisseert hij ra zend knap." ,,Ja, Teflon-Rutte kent alle trucs uit het politieke hand boek en Nederland slikt braaf dat de regent der regenten ieder na deel handig ombuigt in zijn voor deel. Zeg, maken we nog een om metje voordat hij die avondklok instelt? Ik hoop alleen dat hoteliers dat voor Duitse gasten niet verta len met Sperrzeit?" Teflon-Rutte kent alle trucs uit het politieke handboek DE STELLING Vandaag: Het is zinloos als het kabinet nu opstapt Iaar toch is het hypocriet als het kabinet zijn ont slag indient, want ze gaan gewoon door. Asscher is tenmin ste zo dapper geweest om hele maal te vertrekken. R.E.S.P.E.C.T. Het ontslag van Rutte en Hoekstra die ook lijsttrekkers blijven, is echt fake." ,,Sorry, dat is het Neder landse systeem van politieke reini ging. Hun aftreden is een openlijk excuus van de staat aan de slacht offers van die politieke en ambte lijke heksenjacht. En in ons sys teem worden ministers die hun verantwoordelijkheid nemen nou eenmaal niet voor een vuurpele- ton gezet en kunnen daarna in principe door." aan die duizenden gemangelden, onder wie honderd Zeeuwen, wat zij vinden? Heb je op de VPRO Waes in Japan gezien? Berouwvolle Japanse Yakuza-gangsters hakken Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters LO&EWIJK ASSCHER STOPT ALS LIJSTTREKKER VAN ÏSE PVt>A Hoornbeeck College is weer beste ROC van Nederland Coco centraal op voorleesdagen VEERE Documentaire over Folkert de Jong El J., die ontkent, wordt ervan ver dacht de eerste acht maanden van vorig jaar zijn (toen nog) echtge note te hebben gestalkt. Dat zou zijn gebeurd door haar legio mails, appjes, telefoontjes en sms'en te sturen, een peilbaken onder haar auto te plaatsen en een afluisterap- paraat onder het bed te leggen. Ook zou hij haar hinderlijk hebben ge- daarmee begon de ellende. Het overgrote deel van de telefoonge sprekken met dreigementen en scheldkanonnades zou van de vrouw zelf zijn gekomen en het zelfde gold voor alle andere com municatiemedia. Het afluisterap- paraat onder het bed klopte, er kende El J. ,,Maar dat ding werkte van geen meter en ze wist al veel langer dat het daar lag." Ook de gps-tracker onder de auto zou voor haar ook geen nieuws zijn geweest, omdat het apparaat er al in 2019 onder zat. Volgens de officier zou de vrouw vrezen voor haar le ven, wanneer El J. vrijkomt. ,,Het is een wolf in schaapskleren en le vensgevaarlijk", zou ze hebben ge zegd. El J. zit inmiddels 83 dagen in voorarrest. Het is een wolf in schaapskleren en levensgevaarlijk volgd en zijn 'slaafjes' in haar di recte omgeving hebben laten pos ten. De vermeende stalking kwam tot een einde op 23 augustus in Breskens, toen hij achter haar aan reed en uiteindelijk de politie er aan te pas kwam. Scheiden Tijdens de behandeling van zijn zaak bleek dat er ook nog een an dere kant aan zat. El J. wilde naar ei gen zeggen van haar scheiden en zijn vrouw accepteerde dat niet. En Voor een huis boven de Wester- schelde (exclusief Tholen) werd ge middeld 281.000 euro betaald. In het laatste kwartaal van 2019 was dat nog 267.000 euro. Rekening houdend met de verschillende soorten woningen komt de NVM uit op een gemiddelde prijsstijging van bijna 8 procent. In Zeeuws-Vlaanderen gaat het nog harder. Daar lagen de prijzen in de slotmaanden van 2020 bijna 16 procent hoger dan een jaar eerder. Kopers betaalden gemiddeld 250.000 euro, tegen 216.000 euro eind 2019. Het aantal verkochte woningen blijft al enige tijd min of meer sta- biel. De Zeeuwse NVM-makelaars waren het afgelopen kwartaal be trokken bij 589 transacties boven de Westerschelde, 12 minder dan eind 2019. In Zeeuws-Vlaanderen gin gen ook iets minder huizen van de hand: 134 tegen 143. Appartementen Wie een woning op het oog heeft, moet er wel snel bij zijn. De ver- kooptijd wordt steeds korter. In Zeeuws-Vlaanderen daalde deze in een jaar tijd van gemiddeld 57 naar 44 dagen. In de rest van Zeeland ging dat van 38 naar 29 dagen. Dat komt overeen met het landelijke beeld. Vooral appartementen gaan sneller van de hand. Vrijstaande woningen moeten veruit het langst wachten op een nieuwe eigenaar. De NVM-gegevens gaan alleen over de verkoop van bestaande wo ningen door eigen leden. Zij heb ben driekwart van de markt in han den. Het CBS en het Kadaster ko men volgende week met gegevens van alle verkopen over het afgelo pen jaar. vrijdag 15 januari 2021 „Rutte een dood paard? In de Reageer op pzc.nl ,,Pfft, wat een show. Vraag eens Jr Gisteren: Die avondklok moet er gewoon komen 1355 reacties &IE WAS TOCH AL LAM© ©ESTOPT MEEi t>E PVbA L0&EW1JK ASSCHER GOES Het begint bijna gewoon te worden. Het Hoorn beeck College, dat ook een vestiging heeft in Goes, is door de Keuze gids MBO voor het twaalfde jaar op rij uitge roepen tot het beste ROC van Nederland. De reformatorische mbo- school blijkt goed te sco ren als het gaat om de studenttevredenheid, het slagingspercentage en het uitvalpercentage. ,,Dat we weer op de eer ste plek eindigen, is een groot compliment voor al onze docenten en stu denten", zei Willem de Potter, voorzitter van het college van bestuur. MIDDELBURG Het prentenboek Coco staat dit jaar centraal tij dens de Nationale Voor leesdagen van 20 tot en met 30 januari. Omdat de kinderen door corona niet naar de bibliotheek kunnen, heeft kinderthea termaker Tijl Damen een podcast gemaakt. Die is bedoeld voor kinderen van nul tot zes jaar. Coco is een vogeltje dat als enige vogel nog niet het nest durft uit te vliegen. De podcast is vanaf 20 januari voor iedereen gratis te beluisteren op dezb.nl. Coco kan het van Loes Riphagen is verko zen tot Prentenboek van het Jaar 2021. De expositie van kerk meester Folkert de Jong in de Grote Kerk van Veere is vanwege de lockdown gesloten, maar op woensdag 20 en donderdag 21 januari vertoont de Grote Kerk online de docu Het zelf onderzoek. Daarvoor zijn regisseur Carin Goeijers en kunstenaar De Jong ruim een jaar met elkaar opgetrokken. Gratis tickets kunnen worden gereserveerd op de site van de Grote Kerk. Voor Veere maakte De Jong een installatie van 25 zwevende sche pen, gemaakt uit 400 ki logram kaarsvet. Tegen de 45-jarige Middelbur ger S. el J. is gisteren in Middel burg een celstraf geëist van tien maanden waarvan de helft voor waardelijk voor het stalken van zijn ex. Ook wil de officier van justitie dat hij een contact- en locatieverbod krijgt opgelegd. Ad Roos Middelburg Uitspraak 28 januari. - Oud-echtgenote van de Middelburgse verdachte Volgens de officier van justitie vreest de ex-vrouw van El J. voor haar leven. Foto ter illustra tie. Het einde van de prijsstijgingen op de Zeeuwse woningmarkt is nog niet in zicht. In het laatste kwartaal van 2020 werden de woningen opnieuw duurder, zo blijkt uit cijfers van makelaars vereniging NVM. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2