C De eerste sneeuw van Opvolger Arduin bouwt drie wooncomplexen voor mensen met beperking Straatracer voor de rechtbank na dood van Inge Meer besmette bewoners, meer overlijdens Een witte kerst zat er weer niet in. En ook de jaarwisseling was groen. Maar de temperatuur is gedaald en gisteren was het dan toch zover. Sneeuw! Een dun laagje weliswaar, nauwelijks toereikend voor een Bjt&Bl Ouders Caljouw spreken van 'moorddadig rijgedrag' Tweede coronagolf raakt verpleeghuizen in Zeeland harder de voorganger van 's Heeren Loo in Zeeland, zorginstelling Arduin, werden juist grote woonzorgloca ties ontmanteld en werden cliënten ondergebracht in woningen in wij ken. 's Heeren Loo nam Arduin in 2019 over om die zorgorganisatie te redden van een faillissement. Volgens woordvoerder Marloes Lelieveld van 's Heeren Loo vol doen veel van de kleinschalige wo ningen niet aan de woonstandaard van 's Heeren Loo. ,,Onze groeps woningen hebben een gezamen lijke woonkamer en acht studio's met eigen badkamer voor elke cliënt. Daarnaast hebben we appar tementen voor mensen die zelf standiger kunnen wonen." Bij de complexen komen ook dagbeste dingen voor mensen die binnen het terrein van 's Heeren Loo willen blijven. De dagbestedingen in de steden en wijken blijven ook be staan, zegt Lelieveld. Door cliënten weer onder te brengen in grote, centrale woon voorzieningen denkt 's Heeren Loo een gezondere financiële organisa tie te kunnen voeren. Onder Ar duin bleek het geregeld een pro bleem om voldoende deskundige verzorgers voor alle woningen te hebben. Daar had de zorg voor de cliënten onder te lijden. Dat kan centraal beter geregeld worden, vindt 's Heeren Loo. Als vanaf eind 2023 de drie woon voorzieningen betrokken kunnen worden, worden de kleinschalige woonvoorzieningen gefaseerd afge stoten. Er blijven er enkele bestaan die wel voldoen: in Vlissingen is dat de locatie Joost de Moorstraat voor Onze groeps woningen hebben een gezamenlijke woonkamer en acht studio's met eigen badkamer mensen met ernstige meervoudige beperkingen. In Middelburg blijft de locatie Zijpestraat bestaan. 's Heeren Loo wil aan de Nieuwe Zuidbeekseweg in Vlissingen een woonvoorziening bouwen voor maximaal 96 mensen De instelling wordt de buurman van het nieuwe wooncomplex voor 434 internatio nale werknemers, dat de landelijke huisvester Homeflex daar wil neer zetten. Het college van Vlissingen wil meewerken aan de nieuwe woonvoorziening. 's Heeren Loo berekent nu de financiële haalbaar heid van het plan. Dat moet dit voorjaar duidelijk worden. In Middelburg wordt een woon voorziening gebouwd op het ter rein van het voormalige Spiegel- theater aan de J. van Sprenger- laan. In Goes is de locatie nog niet bekend. 's Heeren Loo zegt nog meer bouwplannen te maken voor de toekomst. 's Heeren Loo centraliseert zorg Si I vrijdag 15 januari 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl i SÊÖ ZEELAND8 Zorginstelling 's Heeren Loo wil voor Zeeland drie centrale wooncomplexen bouwen voor elk 75 tot 100 cliënten. De zorg instelling voor mensen met een verstandelijke en/of lichamelijke beperking keert terug van het kleinschalig wonen in woningen in wijken. De complexen komen in Vlissingen, Middelburg en Goes. 's Heeren Loo hoopt dat er eind 2023 gewoond kan wor den. Claudia Sondervan Vlissingen De cliënten van 's Heeren Loo en voorheen van Arduin wonen nu in verschillende kleinschalige woon groepen en appartementen. Onder - Marloes Lelieveld, 's Heeren Loo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29