ruckers O 'Ontzettend veel mensen zijn Terror Theo geeft er de brui aan in BB 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Quote van de dag RADIOMAKER FRANK VAN 'T HOF Frank van 't Hof (33) presenteert elke zondagmiddag Hofleverancier van de Liefde, een programma op NPO Radio 2 over de liefde. „Voor elkaar én voor daters, dit programma is broodnodig.'' Mijn tumor is geslonken en er zijn geen uitzaaiingen te zien Vergeef me de platheid van de volgende passage, maar de verkeersveiligheid en eerbaarheid zijn in het geding, dus ik moet wel. Vrouwelijke vrachtwagenchauffeurs hebben regelmatig last van rukkende medeweggebruikers. En dan gaat het niet om collega-truckers, maar mannen in keurige perso nenauto's, vaak met een kinderzitje op de achterbank. Zo'n auto komt naast ze rijden en blijft hinderlijk hangen op de linkerbaan. Vervolgens gaat zo'n be stuurder, vol in het zicht, met z'n jongeheer aan de slag. De beste oplossing: die dertigtonner naar links gooien. Moet je eens kijken hoe snel zo'n griezel zijn handjes aan het stuur heeft. Foto's maken van het kenteken werkt ook, vertelde Amy. ,,Als chauffeuse zie je meer lullen onderweg dan in je leven'', schetste ze de omvang van het probleem. Truckerspoëzie van de bovenste plank, vanwege de dubbele betekenis van het woord lul. Bovenstaand fragment komt uit Meiden die Rijden, de nieuwe aanwinst van NPO 3. Daarin geeft omroep Powned een inkijkje in het leven van de vrouwelijke vrachtwagenchauffeur. Die zijn in opmars. Weer zo'n mannenbolwerk dat langzaam opengebroken wordt. Het is toch wat. Blijkt dat een poppetje met nepnagels net zo makkelijk een zeecontainer naar Berlijn stuurt als een brede kerel met een gehaktstavenverslaving. Stoer, blond en een goeie kont, dan heb je zo'n 85 procent van de vrouwelijke chauffeurs wel gety peerd, concludeer ik op basis van de eerste twee afleve ringen. Maar er zitten ook meiden tussen die ogen als Leidse rechtenstudenten of EO Jongerendag-bezoe kers. Zij vertellen over slapen in de cabine, het nut van een grote bek op zijn tijd, chauffeursgenen, de rijtij- denwet, het belang van goede spanbanden, hoe je een rotonde oversteekt met een exceptioneel lange aan hanger en hoe je onderweg je vrouwelijkheid behoudt. Maar het blijft Powned, dus het is allemaal met een vette knipoog, die voornamelijk komt van de gort droge, bij vlagen licht seksistische voice-over Ton Kas. Hij mompelt op de geëigende momenten zinnen als 'dat zei mijn vrouw vannacht ook' of 'waar sommigen 20 centimeter al veel vinden, wordt Adine pas enthou siast als hij meters lang is'. Je moet ervan houden, dat weet ik, maar ik rolde al na vijf minuten van de bank van het lachen. Het tilt de serie in één klap van het niveau RTL Transportwereld naar De Luizenmoeder. Meiden die Rijden is geen hoogstaande tv a la Klas sen of De Wasstraat, het is wél een vermakelijke drie kwartier waarin je een heel andere wereld binnen stapt, even lekker mag lachen om flauwe grappen en corona en avondklok ver weg zijn. En ergens snap ik de arme rukkers wel: zo'n vrouw die zo'n kolossale vrachtwagen over de weg manoeuvreert, daarvan slaat je fantasie moeiteloos op hol. Maar lieve mannen, doe Amy en de rest van de wereld een lol en bewaar de uitvoering ervan lekker tot thuis. Prijs naar goed doel Gaga zingt voor Biden Het was april vorig jaar toen Frank van 't Hof met zijn vriendin Coco op de bank naar een reportage uit een verzorgingstehuis zat te kijken. Corona had de wereld stevig in haar greep. ,,Omroep West portretteerde ou deren die het slecht hadden, echt vereenzaamden. Ik dacht: wat heb ben we het goed. Wij hebben elkaar, zijn verliefd, hebben een prachtig zoontje. Het zou mooi zijn als ande ren ook meer geluk kennen. Hoe tof zou het zijn om een programma te maken waarbij je iemand even een goed gevoel geeft?'' Op die avond ontstonden de eerste contouren van Hofleverancier van de Liefde, het programma dat Frank van 't Hof sinds oktober presenteert op zondagmiddag op NPO Radio 2. Mensen worden verrast. Ontroerd. Blij gemaakt. Met iets kleins, of groots. Een kaartje, bloemetje, diner, een plaatje op de radio of lieve woor den. ,,Laatst wilde een dochter haar moeder die al een tijd in quarantaine zat, verrassen. We belden haar in de uitzending dat ze de deur open moest doen. Daar lag een brief en stond een kaaspakket.'' Heftig verhaal Drie weken geleden kreeg Van 't Hof een e-mail van Lisette. ,,Een heftig verhaal'', zegt hij. Haar dochter Ja- nine en haar vriend Ivo hadden een doodgeboren kindje gekregen, Joep. ,,Voor hun kindje zouden ze ook trouwen, wat een formaliteit zou zijn. Ze besloten toch te trouwen, De Amsterdammer werd door kijkers al gauw omge doopt tot Terror Theo, van wege zijn aanwezige en uitge sproken karakter. Maar zijn medebewoners zijn toch ver drietig door zijn vertrek. Op de livestream, waar Big Brother dag en nacht te volgen is, zwaaien de overige kandidaten hem met een droevig gezicht uit. Eerder deze week kreeg Theo een waarschuwing van de pro- grammaleiding voor te fana tiek gedrag en de daarbij beho rende scheldtirades. Ook gaf hij afgelopen week een uit de hand gelopen lap- dance aan medebewo ner Els. Deze werd niet uitgezonden op televisie. De waarschuwing viel Theo zwaar en al gauw maakte hij zijn ver langen om te vertrekken aan de medebewoners bekend. Hij gaf aan zich niet gelukkig te voelen in het huis, zijn vrienden en familie te missen en zich te veel te vervelen. Het spel en het prijzengeld wogen daar voor hem niet meer tegenop. Elke week moet in Big Bro ther een bewoner weggestemd worden. Deze week zijn daarvoor Els en René genomineerd, het is nog niet duidelijk of een van hen het huis alsnog moet verlaten nu Theo reeds ver trokken is. De terugkeer van Big Brother werd vorige week maandag nog gevierd met ruim 1,3 miljoen kijkers, maar daarna zakte de realityshow al snel weg in de lijst met best be keken programma's, aldus Stichting KijkOnderzoek. vrijdag 15 januari 2021 PC NOORDERSLAG Er wordt dit jaar geen Popprijs uitgereikt tij dens Eurosonic Noorderslag. De muzieksec- tor is zo hard geraakt dat de organisatie het ongepast vindt. Het geldbedrag gaat naar muzi kanten en com ponisten die het moeilijk hebben. MUZIEK Tijdens de inau guratie van de toekomstige president Biden en zijn vice- president Harris zal Lady Gaga het Ameri kaanse volkslied ten gehore brengen. Gaga is een supporter van de twee Democratische politici. 3 ■o naar de liefde 9 Dennis Jansen Van 't Hof maakt mensen blij met gro tere en kleinere ver rassingen. Rechts: juni vorig jaar vroeg hij zijn vriendin Coco Her mans ten huwelijk. FOTO'S BNNVARA, PRIVÉFOTO De spraakmakende Big Bro- ther-kandidaat Theo (foto) heeft gisteren na twee we ken vrijwillig het huis verla ten. - Presentator Linda Hakeboom deelde heel mooi nieuws op haar Instag ramaccou nt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24