Kappersbond stoort zich aan 20 3 Spits wordt gelinkt aan Schalke '04, maar helpt Kort RKC pakt punt tegen Friezen Na drie opeenvolgende nederlagen in de eredivisie heeft sc Heerenveen weer een punt gepakt. De Friezen deden dat thuis te gen RKC Waalwijk, dat lange tijd een over wicht had. Het duel eindigde in 1-1. Al snel kwam Heerenveen op voorsprong. Henk Veerman tikte binnen. Daarna was vooral RKC aan de bal. Dat leidde in de 56e minuut tot de gelijkmaker. Richard van der Venne (foto) schoot uit de draai in, na een voorzet van Thierry Lutonda. Vlak voor tijd was Vi- talie Damascan dichtbij het winnende doel punt voor de Brabanders, maar de invaller raakte de paal. Roda JC strikt Ali Messaoud Ali Messaoud keert terug in het Nederlands betaald voetbal. De 29-jarige middenvelder heeft zijn contract bij de Deense club Vend- syssel FF laten ontbinden en tekent bij Roda JC een overeenkomst tot en met het einde van het seizoen. Messaoud speelde in Ne derland onder meer voor NEC, Willem II en Excelsior. In de zomer van 2019 verhuisde hij naar Denemarken, waar hij in 46 officiële duels 11 doelpunten op zijn naam bracht. ,,Met Ali halen wij een ervaren, multifuncti onele speler in huis", zegt technisch direc teur Jeffrey van As. ,,Met het vertrek van Jordy Croux en Roland Alberg was onze be zetting op aanvallende posities beperkt. Met de komst van Messaoud krijgen we meer opties in de voorste linies en halen we een speler met scorend vermogen binnen." Transfer Strootman is rond De overgang van Kevin Strootman (foto) van Olympique Marseille naar Genoa is de finitief. De Italiaanse club uit de Serie A neemt de Nederlandse middenvelder tot het einde van het seizoen op huurbasis over. Strootman (30) speelde eerder in Italië. Hij verruilde in de zomer van 2018 AS Roma voor Marseille. Dit seizoen komt Strootman in de Franse competitie weinig aan spelen toe. Hij speelde 46 keer voor Oranje. Murray test positief Jovic vervangt Dost Klaas-Jan Huntelaar heeft Ajax behoed voor peperduur puntverlies. Koud in het veld zorgde het door Schalke begeerde breekijzer ervoor dat het weinig doortastende Ajax zondag tegen Feyenoord alsnog een grote slag om de titel kan slaan: 1-3. Nog geen twintig tellen nadat Erik ten Hag naar Ryan Gravenberch schreeuwt om aan de andere kant het veld te verlaten, sprint de 37-ja- rige Huntelaar slalommend en schreeuwend, en met de armen als een verlosser gespreid, terug naar zijn eigen helft. Teamgenoten vlie gen de nestor om de nek, die al na een paar tellen in een wanhoopsof fensief op aangeven van Sébastien Haller de bevrijdende 1-2 in het dak van het doel ramt. Alsof dat niet ge noeg was, wipt Huntelaar in mis schien wel zijn laatste wedstrijd voor Ajax ook nog even de beslis sende 1-3 binnen. De nog altijd vlijmscherpe spits wordt op zijn oude dag namelijk begeerd door een andere oude liefde. Schalke '04 heeft zijn icoon benaderd om met ervaring en goals te proberen degradatie te voorko men. Dat Huntelaar de volksclub die hij tussen 2010 en 2017 best eens de weg omhoog zou kunnen wij zen, bewees hij in die ene paar mi nuten die hij gisteren kreeg. Tal van teamgenoten zag hij vanaf de bank - - - - - - - - grote mogelijkheden missen om snel afstand te nemen van revelatie Twente. Aan Antony, Dusan Tadic en Quincy Promes waren ze alle maal niet besteed. Nog geen hon derd tellen had Huntelaar nodig om twee keer het juiste voorbeeld te geven en Ajax op koers te houden voor een grote slag in de zware ja nuarimaand. En dan had Haller nog wel de aanzet tot een makkelijke voetbal avond gegeven. De recordaankoop had zeven minuten nodig om strak en tegendraads met het hoofd raak te knikken. Of eigenlijk zelfs min der omdat oud-Ajacied Vaclav Cerny de strijd al snel moest staken. In overtal nam Antony een lange pass met zijn rug aan, waardoor hij de ruimte vond om de bal op het hoofd van Haller te slingeren. Ten opzichte van die kraker voerde Ten Hag nog een belangrijke wissel door. De wendbare Jurriën Timber mocht Ajax helpen de dynamische Twente-aanvallers te bedwingen, hetgeen in Amsterdam nauwelijks lukte. Het slachtoffer? Perr Schuurs. De mandekker liet zich dit seizoen meerdere malen ringeloren en De strenge lockdown, waaronder Nederland gebukt gaat, lijkt voorbij te gaan aan de profvoetballers. In elk geval wat betreft hun kapsels. Of het nu bij Ajax is, bij Feyenoord of PSV; voetballers lopen erbij alsof ze af moeten dansen. Dat wil zeg gen: tiptop gesoigneerd, kort opge schoren koppies en nu en dan een modern kleurtje in de lokken ge- spoten. ,,Schrijnend en schandalig'', zegt Gonny Eussen namens kap- persbond ANKO. ,,De profvoetbal lers geven een compleet verkeerd signaal af.'' De Nederlandse kappersbond staat hier niet alleen in. Gisteren werd al bekend dat de belangenor ganisatie van de Duitse vakbroe ders haar beklag had gedaan bij de voetbalbond in dat land. Eussen, die zelf 'een landingsbaan aan over tollig haar' over haar schouders zegt te hebben hangen, wil hier zo ver niet gaan. ,,Omdat'', zegt ze, ,,wij de verantwoordelijkheid liever bij de sporters zelf neerleggen. We hopen dat ze in gaan zien dat het echt aso ciaal is wat ze doen. Laten ze zich gewoon aan de regels houden die voor iedereen gelden. Alleen dan komen we ooit uit deze crisis. Uit groei, pluis en dooie punten; dSt willen we zien bij voetbalprofs.'' Coupe Gerard den Haan, zoge zegd. De oud-prof van NAC had tot zijn 40ste nog nooit een kap perszaak van binnen gezien. En Ook de rechtsback van RKC of PEC loopt met een blauw of paars permanentje rond. Kom op, zeg Quote van de dag 'We betreuren het, maar we hakken nu de knoop door.' vrijdag 15 januari 2021 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL TENNIS De Schot Andy Murray (foto) heeft positief ge test op co rona. De voormalige nummer 1 van de wereld is verder in goede ge zondheid. De drievoudig grandslam- winnaar ver blijft in thuis- isolatie en hoopt ko mende maand deel te nemen aan de Australian Open. VOETBAL Eintracht Frankfurt huurt Luka Jovic (foto) de rest van het seizoen van Real Ma drid. De Ser vische spits volgt Bas Dost op, die overstapte naar het Bel gische Club Brugge. Jovic verliet de Bundesliga- club in 2019 voor 60 mil joen euro voor de Spaanse club uit Madrid. o a 0) Huntelaar helpt Ajax ontsnappen J FC Twente J Ajax Johan Inan FC Twente - Ajax 0-1 7. Haller 84. Pleguezuelo 1-1 1-2 90. Huntelaar Enschede 1-3 90+1Huntelaar Opstellingen Drommel 7,5 Onana 7 Ebuehi 6,5 Mazraoui 6,5 Pleguezuelo 6 Timber 6 Pierie 6 65. Schuurs Oosterwolde 7 Blind 6 51. Smal 6 Tagliafico 6 Zerrouki 6 Klaassen 6 68. Markelo Promes 5 Ilic 6 71. Labyad 68. Van Leeuwen Gravenberch 5 Roemeratoe 6 89. Huntelaar Cerny Antony 6,5 8. Bosch 5,5 71. Ekkelenkamp Danilo 6 Haller 6,5 68. Rots Tadic 6 Klaas-Jan Huntelaar en doelman Andre Onana zijn door het dolle heen, als de ingevallen spits Ajax met een late goal op voorsprong brengt. foto pro Menig Scheidsrechter: Van Boekel 6,5 Toeschouwers: 0 Nu we vanwege corona niet naar de kapper mogen, stoort kap persbond ANKO zich aan de strak geschoren koppies van profvoetballers. „Schrijnend en schandalig is het.'' Dennis van Bergen Rotterdam - Gerard den Haan (oud-prof) —Richard Krajicek gaat uit van een ABN AMRO- toernooi zonder publiek. Gekochte kaartjes zijn volgend jaar ook geldig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20