Zeeuws huisarts worden >Dan moet je eerst drie jaar naar Zwolle cfk regionale nieuws JOL Niertumor werd op tijd ontdekt Meer vaccin beschikbaar voor als Britse variant toeslaat Walcheren Kabinet op omvallen door toeslagenaffaire Asscher stapt op als lijsttrekker PvdA Britse coronamutatie rukt op in Nederland Anne kan genezen van kanker. Dankzij corona Invaller Huntelaar laat Ajax ontsnappen bij FC Twente: 1-3 m P20 Goese kandidaat-huisarts mag werkervaringsplek van Adrz niet gebruiken zeeland 2 Sommige experts, zoals arts-microbio loog Alex Friedrich van het Groningse UMCG, vinden het gezien 'de epidemi ologische situatie waar we in zitten' nu al tijd om die keuze te maken. Friedrich, lid van het Outbreak Ma nagement Team (OMT), wijst daarmee op de dreiging van de besmettelijkere Britse variant van het coronavirus, die ook in Nederland al voet aan de grond heeft. De vrees bestaat dat de zorg nog veel forser onder druk komt te staan door deze virusmutatie. Het uitstellen van de tweede corona vaccinatie bij 60-plussers en andere kwetsbaren zou uitkomst künnen bie den. Door alle beschikbare Pfizer- en Moderna-vaccins vanaf eind deze maand meteen te gebruiken, in plaats van de helft te bewaren voor een tweede prik, zijn veel meer mensen snel deels beschermd. Na twee prikken - bij Pfizer zit er drie weken tussen en bij Moderna vier - is de Als het hier zo uit de hand loopt als in Engeland, moet het misschien alsnog overwogen worden bescherming per individu een stuk ho ger, maar dat duurt dus wel langer. In het Verenigd Koninkrijk is al besloten de tweede inenting uit te stellen. Viro- loog Ab Osterhaus noemt het een 'slim idee', al twijfelt hij over de ethische kant. ,,Omdat het niet is getest." Zes van de twaalf door deze krant ge raadpleegde experts staan open voor de gedachte. Een aantal van hen ziet een uitgestelde prik alleen als uiterste optie, omdat er ook flinke nadelen aan zitten. Zo levert uitstel een groter risico op nieuwe mutaties op. ,,Maar als het hier zo uit de hand loopt als in Engeland, moet het misschien alsnog overwogen worden'', zegt Eric Snijder, hoogleraar moleculaire virologie aan het LUMC in Leiden. De Gezondheidsraad en het OMT brengen volgende week een advies uit over de kwestie. In het geval van het AstraZeneca-vaccin wordt al gedacht aan een periode van twaalf weken tus sen de eerste en de tweede prik, omdat dat scenario in de studies met dat vaccin wél onderzocht is. Maar het AstraZe- neca-vaccin is nog niet goedgekeurd, en zal vooral worden ingezet voor mensen onder de 60 zonder medische indicatie. P8 vrijdag 15 januari 2021 2°C Nieuwsmedia Experts: stel tweede coronavaccinatie uit Een deel van de Nederlandse co rona-experts pleit ervoor om de tweede vaccinatie voor ouderen en kwetsbaren uit te stellen, om zo meer mensen een eerste prik te kun nen geven. Dat blijkt uit een inventa risatie van deze krant. Chris van Mersbergen Rotterdam —Eric Snijder, viroloog Winterse pzc.nl dagen Ook voor het laatste Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1