Schets van Platepolder laat 'mix van woningtypes' zien Praktijkondersteuner in Sint-Annaland Kerken Reimerswaal krijgen eigen paspoort 7 Hoop voor VV Krabbendijke De vlag zal nog niet spontaan uitge stoken worden bij VV Krabbendijke. De club wil eigenlijk op haar oude stek, midden in het dorp blijven en daar permanent uitbreiden. Tijdens de raadsvergadering maakte voor zitter Kees Hoekman duidelijk dat het bestuur haar ogen ook niet sluit voor de politieke realiteit. ,,Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan." Wel voegde hij daaraan toe dat wat de club be treft een verhuizing naar de afgele gen Schapendijk onbespreekbaar is. Overlast Daarmee zou alleen verplaatsing naar een kavel naast de laatste fase van woonwijk Rozeboom overblij ven. Een optie die, ongetwijfeld tot opluchting van de club, ook in de ge meenteraad op brede steun kan re kenen. Alleen de SGP houdt vast aan de Schapendijk. Volgens raadslid Rien Sinke blijft daarmee de uitbrei ding van het dorp én de sportclubs op lange termijn mogelijk. ,,Ook wordt met deze locatie de overlast geminimaliseerd." Het debat over de toekomst van VV Krabbendijke is onderdeel van een brede discussie over de toe komst van Krabbendijke. Een meer- derheid van de raad lijkt positief over het voorstel van het college van B&W om de vrijkomende locatie van het sportcomplex en het aan grenzende onlangs aangekochte vei lingterrein te vullen met nieuw bouw van de Jumbo en -op de lan gere termijn- zo'n vijftig huizen en een brede school voor cbs De Zeven sprong en obs De Klimroos. Voor nieuwbouw van de Juliana- school op deze plek, waarmee een half miljoen zou kunnen worden bespaard voor tij delijke huisvesting, bleek geen draagvlak. De meeste partijen vinden dat de gemeente zich moet houden aan de afspraak dat de reformatorische school nog dit jaar een nieuw pand kan bouwen op de huidige plek. Als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Alleen de Christenunie vindt dat zowel de supermarkt als de sport clubs op de huidige locatie moeten blijven. Volgens Andries Jumelet is er met verplaatsing van de tennis dan ook nog ruimte voor de brede school. Overigens hebben meer par tijen een dubbel gevoel bij de ver huizing van de Jumbo. Zeker omdat vorig jaar voor veel geld het dorps- hart is opgeknapt en daarbij nadruk kelijk rekening is gehouden met de wensen van de supermarkt. CDA en Leefbaar Reimerswaal gaan alleen akkoord met verplaatsing als ze dui delijkheid en garanties krijgen over een goede invulling van de huidige locatie met appartementen. Naast het gemeentehuis en achter de recent gebouwde woningen aan de Stenevate komt de wijk Plate- polder. De aanleg van eerste fase begint in het stuk direct achter de Stenevate en naast het gemeente huis. ,,Daar komen zowel koop- als huurwoningen", zegt wethouder Kees Weststrate. ,,Het wordt een mix van woningtypes", legt hij uit aan de hand van een schetsplan van de nieuwe wijk. Daarop staan drie hofjes ingetekend, samen goed voor 34 woningen. Daarnaast is er ruimte voor een appartemen tengebouw van drie woonlagen met 12 appartementen en er is ruimte voor 26 gezinswoningen. Het is nog maar een schetsplan, hoe het definitieve plan er uit gaat zien ligt nog niet vast. ,,Daar wordt nu over nagedacht", zegt West- strate. Bovendien wil de gemeente flexibel zijn. Daardoor is beter in te spelen op de wensen van de wo- ningcorporatie, de projectontwik kelaars en mensen die er later gaan wonen. Wat wel op tafel ligt, is de wens van de gemeente om levensloop- bestendige huizen te bouwen. Daarmee doelt Weststrate niet op huizen die vooral bedoeld zijn voor senioren, maar op huizen die geschikt zijn voor jong én oud. ,,Waar je je hele leven kunt wo nen." De eerste tijd zullen de bewo ners en bezoekers de nieuwe wijk inrijden vanaf de Stenevate. Zodra de volgende fases aanbreken, wordt een nieuwe ontsluitings- weg gemaakt vanaf de Heinkens- zandseweg. In Medisch Centrum De Smisse aan de Voorstraat werken al twee soortgelijke specialisten, maar zij richten zich nu vooral op gezinnen. Vanaf februari is er, bij wijze van proef, ook een praktijkondersteu ner die zich bezighoudt met jonge ren. Die geeft hulp en advies om te voorkomen dat jongeren later zware en dure zorg nodig hebben. Tholen trekt er bijna 5000 euro voor uit, zegt wethouder Corniel van Leeuwen. ,,Vorig jaar verzocht de gemeenteraad om te kijken of dit iets voor Tholen is. Op basis van po sitieve ervaringen elders, zagen we daar wat in." Wat de wethouder betreft blijft het echter niet bij Sint-Annaland. ,,We hopen dat andere huisartsen praktijken willen aansluiten. We denken dat het in meerdere plaat- Jongeren in Sint- Annaland die geestelijke klachten hebben, kunnen bij een specialist terecht sen in de gemeente zou kunnen plaatsvinden." Waarom er nu dan voor Sint-An- naland is gekozen, heeft een sim pele reden: de huisartsenpraktijk meldde zich aan na een oproep van de gemeente Tholen. Ook in Oud- Vossemeer en Sint-Maartensdijk is overwogen om een proef te begin nen, maar omdat daar al buurtpe- dagogen aan de slag zijn, werd daar vanaf gezien. ,,Dan is het moeilijk om straks te meten wat de effecten zijn geweest", legt Van Leeuwen uit. Ook in Reimerswaal wordt een proef gedaan met een praktijk ondersteuner voor jongeren. De looptijd is daar echter twee jaar. Om die reden is ook de gemeente lijke bijdrage een stuk hoger: 50.000 euro. Joeri Wisse Kruiningen Wat te doen met leegstaande kerk gebouwen? Het is een vraag waar veel gemeenten zich het hoofd over breken. Zo niet de christelijk- ste gemeente van Zeeland. ,,Het probleem van leegstand kennen wij niet", zegt wethouder Maarten Both (SGP). Na enig aar zelen laat Reimerswaal als één van de laatste gemeenten in Zeeland toch een kerkenvisie opstellen. ,,We hebben een aantal kerkge bouwen die niet meer als kerk ge bruikt worden, maar daar is een goede invulling voor gevonden. Bij ons zal meer de nadruk op andere uitdagingen liggen", zegt Both. ,,Hoe houd je als relatief kleine kerkgemeenschap toch je kerk in goede staat, bijvoorbeeld. Als ge meente vinden we het belangrijk dat die beeldbepalende gebouwen goed onderhouden blijven." Dankzij de visie krijgen straks alle 27 kerken een paspoort. ,,Maar die gaan we niet gebruiken als ge meentelijke monumentenlijst", benadrukt Both. Dat betekent dat alleen de Rijks monumentale dorpskerken van Yerseke, Kruiningen en Waarde een beschermde status genieten. Voor alle andere kerkgebouwen geldt dat de eigenaar de toekomst bepaalt. woensdag 13 januari 2021 Raad:Leg snel derde veld aan VV Krabbendijke heeft er jaren op moeten wachten, maar nu lijkt het er toch echt van te komen. Een ruime meerderheid in de Reimerswaalse gemeente raad wil dat nog dit jaar het fel begeerde derde veld wordt aan gelegd. Het gaat om een tijde lijke oplossing, want de meeste partijen willen dat de sportclubs over een paar jaar verhuizen naar de westrand. Joeri Wisse Krabbendijke - Kees Hoekman Appartementen, vrijstaande woningen, hofjeswoningen en twee-onder-eenkappers. Het woningaanbod in de nieuwe woonwijk Platepolder in Hein- kenszand wordt zeer gevari eerd. Als alles meezit, begint de bouw eind 2022. Melita Lanting Heinkenszand Als jongere uit Sint-Annaland of omgeving kun je straks ook bij de huisarts terecht als je je de pressief voelt of andere geeste lijke klachten hebt. Het ko mende halfjaar werkt er in de praktijk een specialist in dat soort zaken. Michiel Bouwman Sint-Annaland Het voorlopige schetsplan van Platepolder in Heinkenszand. De uiteindelijke indeling kan nog wij zigen. Binnen de rode stippellijn (bovenin) is de eerste fase. illustratie rothuizen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52