II Dam stadsgracht wordt afgegraven Wijkhulp steekt een helpende hand toe in Poortambacht 7 ZIERIKZEE MENINGSVERSCHIL Omdat het college en een groep bewoners lijnrecht tegenover elkaar staan, wordt er nogmaals naar de renovatieplannen gekeken. De gemeenteraad stuurt aan op een onafhanke lijk onderzoek naar de renovatieplannen voor de Oude Haven in Zie rikzee. De coalitie komt deze maand met een voorstel om het vertrouwen van de bewoners te herstellen. ,,Als het college over tuigd is van de kwaliteit van het eigen voorstel, dan is er ook geen enkele reden terughoudend te zijn voor een second opinion", zegt waarnemend fractievoorzitter Rutger Punt (CDA) namens de vier partijen. Half december werd op een pijnlijke manier duidelijk dat de gemeente en omwonenden van de Oude Haven elkaar nauwelijks zijn genaderd in hun meningsverschil over de juiste aanpak van de reno vatie. En dat was niet de eerste keer. Op aandringen van de raad stemde het college in met de aan stelling van een bewonerscom missie en onafhankelijk voorzitter in de persoon van oud-dijkgraaf Jan Geluk om de plooien glad te strijken. Maar tijdens een presen tatie van het uiteindelijke voorstel door wethouder Jacqueline van Burg, liet Geluk duidelijk blijken geen begrip te hebben voor de vol hardende opstelling van het col lege in deze kwestie. Deskundige ingenieurs onder de bewonersgroep hebben een tegen- rapportage opgesteld, waaruit blijkt dat de renovatie eenvoudiger én goedkoper kan. Voor het plan Ik hoop dat de raad wél iets met de aanbevelingen doet - Jan Geluk wordt nu 4,7 miljoen euro uitge trokken. Nieuwe palen boren ter versteviging van de oorspronke lijke houten fundering - wat vol- gens de aannemer van de ge meente noodzakelijk is - houdt de bewonerscommissie op basis van eigen bevindingen voor overbodig. Ze zijn ervan overtuigd dat herstel van het metselwerk grotendeels volstaat. Die methode verkleint bovendien de kans op scheurvor ming in omliggende huizen. En ook niet onbelangrijk: zo hoeven de meeste bomen niet te worden gekapt en vervangen. Een second opinion is daarom op z'n plaats, al is het alleen maar om het draagvlak onder omwo nenden te vergroten, herhaalt Ge luk zijn eerdere pleidooi. ,,Het kan best zo zijn dat het plan van de ge meente prima is. Dat zal dan blij ken. Voordat je dit soort beslissin gen neemt, moet je dat gewoon even heel goed laten uitzoeken. En dan niet door zomaar een bu reautje op de hoek. Ik hoop dat de raad wél iets met de aanbevelin gen doet", zegt Geluk. Duurzame oplossing De vier coalitiepartijen geven ge hoor aan die oproep, geeft Punt aan. ,,Er liggen twee rapportages van deskundigen. Op basis van de technische inhoud kunnen wij niet goed beoordelen wie nu ge- lijk heeft. Dus wat is er dan mis daar nog eens goed naar te laten kijken? Dat moet geen nieuw on derzoek worden. Maar gewoon een onafhankelijke beoordeling van alle feiten die op tafel liggen. Als raad zullen we de uitkomst van deze second opinion zeer serieus nemen. Mits het binnen de financiële kaders past die hier voor zijn opgesteld en het een duurzame oplossing biedt voor minimaal de komende vijftig jaar." De renovatie van de kademuren moet dit jaar beginnen. In 2022 worden de straten heringericht. Dik acht jaar heeft het dammetje in de stadsgracht van Zierikzee dienst gedaan als verbindingsweg voor het werkverkeer naar de wijk Buzee. Nu de metamorfose van de voor malige arbeidersbuurt Plan Buijse achter de rug is, heeft de overgang geen functie meer. De aannemer is gisteren begon nen met afgraven van de aarden wal. In de loop van deze week wordt het water aan weerszijden weer met elkaar in verbinding ge bracht. De verwachting is dat het herstel van de taluds en de bestra ting van de Houwersweg parallel aan de gracht in de oorspronkelijke staat twee tot drie weken in beslag neemt. ZIERIKZEE In de Zierikzeese wijk Poortambacht is de pilot Wij(k)samen van start gegaan. Wijkhulpen steken een hel pende hand toe als een wijk bewoner tegen een acuut huis houdelijk probleem aanloopt. Dat kan gaan om het verscho nen van een bed bij ziekte of het doen van een boodschap of andere klus. De wijkhulp pakt dat karwei dan samen met die wijkbewo ner op en kijkt wat er nodig is om de wijkbewoner, eventu eel met hulp van zijn of haar netwerk, het de volgende keer wel zelf te laten doen. Een jaar lang wordt deze aanpak uitge- probeerd. Het doel is mensen op een snelle en praktische manier te helpen langer zelf- redzaam te zijn. Nu is er één wijkhulp van start gegaan, maar de komende tijd breidt dat uit tot een team van drie mensen. In Goes-Oost en Wolphaarts- dijk loopt dezelfde pilot. Het gaat om een initiatief van Ei- landzorg, Iriz Thuiszorg en de Lelie zorggroep en er wordt sa mengewerkt met onder meer welzijnsorganisatie SMWO. Wijkhulp Corina is te berei ken via: 06-15414251 van maandag tot en met vrijdag tussen 08.30 tot 17.00 uur. woensdag 13 januari 2021 Plan Oude Haven krijgt second opinion Marcel Modde Zierikzee De kademuren van de Oude Haven in Zierikzee moeten hoognodig gerestaureerd worden. Omwonenden, die door Jan Geluk (inzet) ver tegenwoordigd worden, zijn bang dat bij het boren van een nieuwe fundering scheuren ontstaan in hun huis. foto sandra schmmelpennink Marcel Modde Zierikzee Ludwig Robijn van Lindeloof Wegenbouw begeleidt de graafwerk zaamheden. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50