m ÊÊm Meulmeester is klaar met Goes en O O) CD O 10 ZEELAND De 31-jarige Middelburger wordt vanaf komend seizoen hoofdtrainer bij FC Dauwendaele, de club waar hij eerder speelde. Bij de zaterdag-derdeklasser wordt hij de opvolger van René de Nooijer. 1jij Boere OUD-VOETBALLER WORDT HOOFDTRAINER Ruim een jaar na zijn afscheid als voetballer heeft Gert-Jan van Leiden een handtekening onder een nieuw hoofdstuk in zijn carrière gezet. De oud-speler van onder meer Goes en Hoek debuteert komend seizoen bij FC Dauwendaele als hoofdtrainer. Bij de Middelburgse club groeide hij op en keerde Van Leiden dit seizoen al terug. ,,Ik kan hier ervaring op doen als trainer.'' Van Leiden is in het bezit van het diploma Uefa B (voorheen TC2) waarmee hij tot en met de tweede klasse hoofdtrainer mag zijn. ,,Ik wil op termijn ook het diploma Uefa A halen", legt Van Leiden uit. „Tot die cursus word je alleen toegelaten als je voldoende ervaring hebt als hoofdtrainer." Dat begint bij FC Dauwendaele, dat nu voor het derde seizoen op rij uitkomt in de derde klasse A. Hij heeft voor twee jaar getekend. In 2010 promo veerde Van Leiden als jonkie met Dauwen daele naar de eerste klasse. Die zomer vertrok hij vervolgens naar Goes. Via Hoek, ADO'20 en opnieuw Hoek keert hij nu weer te rug bij zijn club, als trainer. Van Leiden stopte vorig jaar bij Hoek, vooral door meerdere schou derblessures. „Dit seizoen wilde ik in het tweede, een vrienden team, nog een beetje voet ballen. Omdat ik deze zo mer geopereerd ben aan mijn schouder, was dat er nog niet van gekomen. Ik gaf wel af en toe training aan dat team en deed ook wel eens de wedstrijd bespreking.'' Van Leiden zat dus weer bij FC Dauwendaele, waarna hij door het bestuur werd gevraagd om hoofd trainer te worden. Het contract van René de Nooijer, die al ruim veertig jaar bij de club rondloopt, werd niet verlengd. ,,Ik had er zelf ook al over nagedacht of ik het zou willen'', zegt de 31-jarige Middelburger. ,,Ik kwam tot de conclusie dat ik er wel weke lijks mee bezig zou willen zijn.'' Wat verwacht het bestuur van de club van hem? Van Leiden: ,,Niet zo veel eigenlijk. Ze willen in de derde klasse blijven. Dat kan, maar als wij een stapje kunnen maken, dan moeten we daar vol voor gaan. Al is dat dan niet de doelstelling. FC Dauwendaele moet FC Dauwendaele moet als een leuke, gezonde club worden gezien als een leuke, gezonde club worden gezien, waar je graag wilt voetbal len.'' Wie Van Leiden kent, weet dat hij altijd vrij uitgesproken is. Gaat dat in zijn functie als trainer veranderen? „Nee. Ik heb altijd ambitie gehad. Ik vind ook dat wij op een plek in de top vijf moeten mikken. Mis schien is dat niet realistisch hè. Ik ken de selectie nog niet heel goed, weet - natuur lijk niet wie er straks blijven en vertrekken en moet me nog in het niveau en de tegenstanders verdie pen. Maar ik ga echt niet zeg gen dat we voor een plekje in de middenmoot gaan. We moeten straks wel ergens om kunnen spelen." De nieuwe hoofdtrainer hoopt de komende maan den wat wedstrijden van Dauwendaele en de oud- 1 ste jeugd te kunnen bekijken, als er nog gevoetbald wordt. ,,Het is nu lastig om te zien wat er rond loopt. Maar dat komt wel." Van Leiden hoopt in de zomer maanden ook trainingen te kunnen Wederom vertrekt er een speler bij Goes die de succesjaren van de club mede glans gaf. Meulmeester promo veerde met de Goesenaren van de hoofdklasse naar de derde divisie en legde beslag op de districtsbeker. ,,Ik had het nooit willen missen, maar nu ben ik toe aan iets nieuws. De kern van de selectie is vertrokken. Ik mis de gezelligheid en heb het niet meer naar mijn zin bij Goes." Meulmeester was onder de trainers Rogier Veenstra, Ruud Pennings en Daan Eikenhout een vaste waarde. Dit seizoen raakte de doelman zijn plekje kwijt. Kevin Hollander koos in de wat later bleek laatste competitie wedstrijd van het vorige kalenderjaar voor Matthew Lentink. De keuze van de oefenmeester was voor de Arnemuidenaar het spreek woordelijke laatste zetje. ,,De situatie was uitzichtloos", stelt hij. De goalie baalt nog altijd van de manier waarop hij zijn positie verloor. Hij noemt de gang van zaken 'achterbaks' en 'schijnheilig'. Niks ernstigs gebeurd Meulmeester gaat in zijn gedachten terug naar het voorlaatste duel van het seizoen. Goes verloor met 1-0 van Sparta Nijkerk. ,,Na de wed strijd is er iets voorgevallen in de kleedkamer. Ik was boos op mezelf en Ik mis de gezelligheid en heb het niet meer naar mijn zin bij Goes daar reageerde iemand op. Er is niks ernstigs gebeurd, maar ik heb wel mijn excuses aangeboden." Op maandag volgde er een gesprek tussen de Arnemuidenaar en de trai ner. ,,Hij zei dat het geen consequen ties voor me zou hebben. Op donder dag - na de bekerwedstrijd tegen Odin'59 - hoorde ik opeens dat ik die zaterdag niet zou spelen." Bij zaterdag-tweedeklasser Arne- muiden hoopt Meulmeester de draad weer op te pakken. Via JVOZ, FC Dor drecht, Hoek en Goes keert hij na vijf tien jaar terug bij de club waar het voor hem allemaal begon. ,,Ik ben niet opeens minder fanatiek geworden. Ik denk dat het reëel is om voor een plek in de eerste klasse te strijden." Wel bijgetekend Van de huidige selectie hebben twee spelers vorige week wel bijgetekend. Verdediger Stefan de Bert kwam een overeenkomst voor de komende twee seizoenen overeen. De jonge aanvaller Huib van Hecke, net als Meulmeester afkomstig uit Arnemuiden, heeft voor één jaar bijgetekend bij de derdedivi sionist. woensdag 13 januari 2021 GO 2-1 Tom Boere heeft gister avond weinig plezier beleefd aan een terug keer naar Mün- chen. De Ter- neuzense spits verloor met SV Meppen, zijn nieuwe club in de derde Bun- desliga, bij Bayern Mün- chen 2. De wedstrijd ein digde in 2-0, beide doelpun ten vielen na rust. Voor Boere, die vorige week overkwam van Turkgücü Mün- chen, was het zijn tweede duel bij de club uit het noord westen van Duitsland. Voor de tweede keer speelde hij ook de volle 90 minuten. Van FC Saar- brücken won hij zaterdag nog wel. Bayern Mün- chen 2 speelt in hetzelfde stadion als Turkgücü Mün- chen en de Zeeuws-Vla ming kwam dus terug op be kende grond. SV Meppen staat twaalfde en heeft nu 22 punten uit achttien wed strijden. Bay- ern München 2 zit er direct onder met 20 uit 17. Van Leiden gaat bij oude club Barry van der Hooft Middelburg KM** -Gert-Jan van Leiden (31) Gert-Jan van Leiden in 2010 in actie voor Dauwen- daele. foto RUBEN OREEL IB»W>PWV', Gert-Jan van Leiden, hier bij een training van zijn voetbalschool Skills Control, wordt hoofdtrai ner van FC Dauwendaele. FOTO FRANS VAN PAGEE Na vier seizoenen vertrekt Brian Meulmeester (25) bij Goes. De doelman keert terug bij de club waar hij zijn eerste stappen als voetballer zette: Arnemuiden. Nadat hij besloot om de derdedivi sionist te verlaten, was de keuze makkelijk. ,,Ik had maar één optie in mijn hoofd en dat was Erremuu." Len Wolters Arnemuiden -Brian Meulmeester (25) a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42