JONG IN VLISSINGEN Wijn van 'eigen druiven' 'G 9 Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Waar houden jongeren zich mee bezig? We laten hen op deze plek aan het woord. Vandaag: Kenji Sallent (13) uit Vlissingen. ,,Leuk, ik heb veel vrienden hier. In de zomer is het geweldig met het strand zo dichtbij. Als ik op warme dagen uit school kom pak ik de fiets en ga meteen naar het strand. Binnen zeven minuten sta ik aan het water, wie kan dat nu zeggen?" ,,Als je het vergelijkt met grotere steden is het winkelaanbod hier beperkt. Zeeland heeft wat mij be treft behoefte aan meer en grotere winkels voor kleding en schoe nen." ,,Leuk, ze zijn alleen alle drie in middels het huis uit. Ik ben altijd gewend geweest dat er zussen thuis woonden, dus in het begin was het wennen. Gelukkig wonen ze allemaal niet ver weg en zie ik ze nog regelmatig." ,,Soms gamen op de PlayStation, het bekende voetbalspel FIFA. Maar meestal ben ik met mijn vrienden buiten te vinden. Vooral In de weekenden ben ik met vrienden in de weer, bijvoorbeeld door samen te basketballen. Maar mijn grootste passie is voetballen. Ik speel al bijna vier jaar bij de JVOZ." Kenji Sallent 12 september 2007 ,,Dat is mijn droom. Later zou ik graag bij Ajax of Barcelona spelen." ,,Heel goed. Ik was blij dat ik op 9- jarige leeftijd de overstap maakte van SV Walcheren naar JvOZ. Hier speel ik tegen sterkere tegen standers en daardoor krijg ik te maken met serieuze uitdagingen. Inmiddels zit ik in het team van JVOZ onder 14 jaar en ik merk dat ik in de afgelopen jaren beter ben geworden. Ik kan steeds meer met links en ook bij m'n dribbels en passes zie ik vooruitgang met voorgaande jaren. Dit seizoen is natuurlijk anders dan anderen, met weinig wedstrijden. We heb- ben, ondanks de coronamaatrege len, wel veel kunnen trainen, maar wedstrijdjes kunnen we de laatste tijd alleen onderling spelen. Jam mer, maar in elk geval fijn dat we 'gewoon' kunnen trainen." ,,Linksbuiten, ik ben altijd al aan valler geweest. Mijn grote voor beeld is de Braziliaan Neymar, speler van Paris Saint-Germain. Hij speelt regelmatig op mijn posi tie en ik vind hem heel goed. Som mige trucjes van hem probeer ik na te doen op de trainingen." ,,Zeker, in het weekend ga ik veel naar buiten, maar doordeweeks gaat dat lastiger. Naast de voetbal trainingen, wordt veel tijd opge slokt door schoolwerk. Leren en huiswerk maken horen er nou eenmaal bij." ,,Buiten gym is mijn lievelingsvak Engels. Dat is een familiedingetje, bijna al mijn familieleden zijn goed met de Engelse taal. Geen idee hoe dat komt. Ik kan het zelf ook vrij gemakkelijk lezen, schrij ven en spreken." ,,Zolang ik bij JVOZ voetbal, of een andere club in Zeeland, dan zal ik hier blijven. Zeker zolang mijn ou ders hier wonen. Het kan natuur lijk altijd veranderen. Stel je voor dat ik word gescout door een prof club, dan is er een grote kans dat ik verhuis. Mijn toekomst in Zeeland hangt af van mijn mogelijke voet balcarrière." Lezers helpen lezers ratis Druiven' stond er bovenaan de oproep van Wim en Mattie Maas. Gevolgd door de tekst 'Welke hob byist wil van onze druiven wijn maken?' ,,En we schreven erbij dat we graag van het resultaat wilde proeven", vertelt Wim. ,,We heb ben een vrij grote tuin en sinds enige tijd kweek ik verschillende druivensoorten. Van een stekje blauwe druiven, die ik had meege kregen van mijn zoon, kregen we afgelopen zomer een megaoogst. Vandaar dat ik besloot de oproep te plaatsen." Veel reacties kreeg hij niet, maar één wijnmaker was uiteraard voldoende. ,,Iemand wilde de druiven af komen halen om op te eten. Dat was niet mijn bedoeling. Ik wilde per se dat er wijn van gemaakt zou worden om de smaak vast te kunnen stellen." Een andere reactie kwam van Har- men Markus. De jongeling is al an derhalf jaar druk met zijn hobby wijn maken. Markus: ,,Die hobby deel ik met mijn schoonvader, we maken de wijn samen. Wim en Mattie hadden alle druiven al ge plukt, dat scheelde ons veel tijd. We kregen circa 25 kilo blauwe en 10 kilo witte druiven." Met een auto vol druiven keerde Harmen huiswaarts, waarna het proces van wijn maken kon starten. ,,Eerst ontdeden we de druiven van de steeltjes. Alles met de hand, daar waren we zo een paar uur mee be zig. Daarna openden we de drui ven met een stamper. Vervolgens ging er extra suiker bij, om het al coholpercentage te verhogen en voegden we een voedingsstof toe om het gistproces in gang te zet ten. Na twee weken hebben we de wijn uitgetest, om vervolgens de rotzooi uit de druiven te verwijde ren, zodat er een mooie heldere wijn overbleef." Medio december bracht Markus een fles met het eindresultaat naar de familie Maas. Vooral Wim vond het geweldig om van zijn 'eigen druiven' wijn te kunnen proeven. ,,Het weekend voor kerst konden we ons eerste glaasje drinken. Mat- tie vond het prima drinkbaar, maar het was voor haar iets te zoet. Ik vond het erg lekker, heerlijke, zoete wijn. In de toekomst hoop ik vaker druiven en wijn uit te kunnen wis selen." woensdag 13 januari 2021 GO 'Mijn toekomst hangt af van een mogelijke voetbalcarrière' Hans Puik Hoe is het om op te groeien in Zeeland? Wat mis je in Zeeland? Je hebt drie oudere zussen, hoe is dat? Wat doe je zoal in je vrije tijd? Dan behoor je tot de grootste voetbaltalenten van Zeeland, wil Woont met: Vader en moeder in Vlissingen. Heeft drie zus sen, die het huis uit zijn Huisdieren: Twee konijnen. Voorheen ook twee honden School: Havo 2 op het Schel- demond College Hobby's: Voetballen, basket ballen en gamen Bijbaantje: Nee Verliefd: Nee. In het verleden wel tien maanden verkering, maar dat is overgegaan je graag profvoetballer worden? Hoe bevalt het bij JVOZ? M Kenji Sallent's droom is later profvoetballer worden. ,,Bij Ajax of Barcelona." foto dirk-jan gjeltema Op welke positie sta je? Heb je nog tijd over voor school? Wat is je favoriete vak? Verwacht je later in Zeeland te blijven? Elke dag verschijnen in deze krant oproepjes van lezers die op zoek zijn naar allerlei zaken. Wat is het verhaal ach ter deze oproepjes? Van daag: Harmen Markus uit 's-Gravenpolder reageerde op de oproep van Wim en Mattie Maas uit Middelburg. Hans Puik M Harmen Markus (rechts) en zijn schoonvader Arjen Nieu- wenhuijse (links) maken samen wijn. FOTO PRIVÉ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41