Strandpaviljoen Breezand wordt vernieuwd 7 SKATEPARK VEERSE POORT MIDDELBURG Een skatebaan tegenover je huis, hoe erg kan dat nou zijn? Heel erg, zeggen bewoners van de Veerse Poort in Middelburg. Zo erg dat mensen niet meer in hun eigen tuin durven zitten en zelfs zó erg dat sommige mensen ervoor verhuizen. Drie weken heeft wet houder Chris Simons van de gemeente Middelburg om een oplossing te beden ken voor de overlast die bewoners van de Grote Sternstraat, de Laan van London en de Mezenhof erva ren van de skatebaan vlakbij hun huis. Marco van Flierenburg van buurtgroep Prettig Wonen heeft er een hard hoofd in. ,,Wij zijn twee keer in het gelijk gesteld door de rechtbank, twee keer door de Raad van State én twee keer door de gemeentelijke bezwarencom- missie, en het is de gemeente nog niet één keer gelukt met iets goeds te komen." Intussen worden Van Flieren burg en zijn buren al elf jaar 'gek van het geklap' van springende skaters. ,,Ik moet zeggen dat ik ook wel op het slechtste punt woon, maar je hoort het echt heel goed. Ik werk nu thuis, op de tweede verdieping, met een beetje muziek aan, en het komt er gewoon bo venuit. Als mijn vrouw thuiskomt na haar nachtdienst, gaat ze wel eens in de kamer van onze zoon slapen. Onze buren zijn er gewoon voor verhuisd." Schuld van de gemeente Volgens Van Flierenburg wisten kopers van de nieuwe huizen een jaar of 12, 13 geleden niet dat er een skatebaan zou komen. ,,Op een ge geven moment, toen er wat verha len de ronde deden, hebben we het nog gevraagd. Maar de ge meente ontkende het gewoon. En nu ligt de baan ook nog eens totaal op de verkeerde plek, véél te dicht bij de huizen. Dat zeggen die ska ters zelf ook. Begrijp me niet ver keerd, we hebben niks tegen die gasten, ook al zitten er wat minder frisse types tussen. Dit is echt de schuld van de gemeente." Iemand die tot voor kort ook pal naast de skatebaan woonde, is raadslid Bas van der Reest. Hij is net op zichzelf gaan wonen, maar kent de kwestie van jongs af aan. ,,Ik moet eerlijk zeggen dat ik de baan nooit als vervelend heb erva ren. Mijn ouders ook niet. Eigen lijk hangt er altijd wel een gezel lige sfeer. Alleen 's avonds is dat wat minder, maar dat komt mis schien ook door de verhalen die je hoort. Zelf heb ik nooit iets ge zien." Met wat mensen van de ge meente Middelburg heeft Van der Reest wel eens gesprekken aange knoopt met skaters. ,,Dan hoor je dat er best oplossingen mogelijk zijn. Stoeptegels eruit, om maar iets te noemen. Ik heb het idee dat niet over alles even goed is nage dacht. Maar dat kunnen we toch oplossen?" Geluidsmuur Dat denken de skaters zelf ook. Een geluidsmuur doet wonderen, denkt Chanan de Haan. ,,Dat neemt echt veel overlast weg. We vinden het heel erg dat de skate- baan nu is afgesloten. Echt heel erg. Veel mensen denken dat het een hangplek is, maar dat is het Dit is onze sportschool, onze uitlaatklep en voor velen ons leven niet. Wij zijn skaters, wij sporten hier. Dit is onze sportschool, onze uitlaatklep en voor velen van ons: ons leven. Onder elkaar voelen we ons als familie. Door corona heb ben we al bijna niks meer en het laatste dat we hebben, wordt ook afgenomen. Dat doet echt pijn." Vrouwenpolder De coronacrisis weerhoudt Pieter Duvekot er niet van strandpavil joen Breezand te innoveren. Met Pasen gaat het totaal vernieuwde paviljoen open. Ondanks de coro nacrisis kiest de eigenaar ervoor te investeren in de toekomst, aldus de ondernemer uit Vrouwenpolder. Het oude paviljoen is inmiddels ge sloopt en het materiaal voor het nieuwe staat voor een groot deel klaar op wagens of in loodsen om vervoerd te worden naar het strand. ,,Er wordt momenteel gewerkt aan het metalen frame. Als dat klaar is, kan het geplaatst worden, waarna het snel kan gaan." Duvekot weet dat hij een risico neemt, omdat nog niet bekend is of met Pasen de horeca open mag. Hij hoopt het, maar wijst er ook op dat hij al vanaf 2019 bezig is met de nieuwbouw. ,,De aannemer heeft nu tijd voor mij. Als we de plannen uitstellen, is het maar de vraag wanneer hij weer voldoende men sen beschikbaar heeft om het pavil joen op te bouwen." Het oude stond er 24 jaar en was volgens Duvekot echt aan vervanging toe. ,,Het had best nog wel een paar jaar kunnen staan, maar bij de sloop merkten we toch ook dat het hier en daar echt oud was geworden." Garnalenkroket Ondanks de coronacrisis heeft hij er vertrouwen in dat het nieuwe pa viljoen straks weer een hit wordt onder de strandbezoekers. Hij wijst naar twee andere paviljoens in de We zijn hier in Vrouwenpolder *1 lekker bezig buurt, Lekker en De Dam, die re cent ook allebei vernieuwd zijn. ,,We zijn hier in Vrouwenpolder lekker bezig." Ondanks de nieuwe uitstraling wil de ondernemer vast houden aan de oude formule: een laagdrempelige strandtent waar ie dereen terecht kan. ,,We passen het assortiment wel wat aan. Zo ver dwijnt de kaassoufflé van de kaart en krijgt de garnalenkroket een kans. Maar het pannetje mosselen, friet en de frikandel blijven." Ook de bediening ver andert. Voorheen was het zelfbediening; nu kiest hij ervoor dat gasten kunnen blij ven zitten en dat het eten naar hen wordt gebracht. „We willen voorkomen dat gasten lang in de rij moeten staan. Dat houdt wel in dat we meer personeel nodig hebben." Het nieuwe pavil joen krijgt 250 zitplaatsen. „Tijdens de coronaperiode zullen dat er na tuurlijk minder zijn." Het krijgt ook twee terrassen: een groot gelijkvloers en een kleiner op de eerste verdieping. ,,We mogen 6 meter de hoogte in, dus dat dakter ras kan mooi." Hij hoopt ook dat hij dit jaar het strand weer mag gebrui ken als plaats waar hij zijn gasten mag bedienen. De gemeente stond dat afgelopen jaar toe, omdat hij door de coronaregels de capaciteit van het paviljoen maar gedeeltelijk kon benutten. Tot zijn aangename verrassing vonden de gasten dat zitten op het strand heel plezierig. ,,We dachten dat hoog zitten, met uitzicht over het strand, het meest in trek is. Maar mensen vonden het echt geweldig met hun voeten in het zand op het strand te zitten en daar te genieten van hun consump ties. Dat was echt opvallend." Terugkijkend naar afgelopen jaar zegt hij dat het een kort maar heftig seizoen was. ,,Toen we gasten mochten ontvangen was het druk. Maar vergeleken met de voor gaande jaren draaiden we over het hele jaar toch zo'n dertig procent minder omzet." woensdag 13 januari 2021 WA 'Mensen verhuizen voor de overlast' Wendy Wagenmakers Middelburg -Chanan de Haan, skater Emile Calon -Pieter Duvekot Skaters protesteren tegen de sluiting van het skatepark, rechts vooraan staat Chanan de Haan. foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 39