Compromis: 16 seizoensarbeiders in mavo II Hema Goes volledig op de schop iir«n 5 JESSICA VERNOOIJ-NAGEL VAN STIL PAVILJOEN NAAR ACUTE ZORG Drukte in het ziekenhuis, stilte in de horeca. Jessica Vernooij- Nagel kent beide zijden van de coronacrisis. De grootste verandering is mis schien wel het vergroten van het restaurant. ,,Dat heeft nu nog tachtig zitplaatsen, maar dat worden er honderdveertig", zegt operationeel manager Roeland van de Velde. Dat slokt een stukje winkelruimte op, maar gaat volgens hem niet ten koste van het assortiment, omdat de winkel anders wordt ingedeeld. De kassa op de verdieping krijgt een andere plek en de klanten service verhuist naar beneden. Het restaurant heeft straks ook take-away-maaltij den. Zelf scannen De winkel krijgt volgens Van de Velde het nieuwe Hema-interi- eur, dat nog maar in pakweg tien winkels te zien is. Het is volgens hem sfeervoller en lichter. Men sen kunnen straks zelf hun pro ducten scannen en afrekenen bij de zelfscankassa. De voorkant van het pand wordt ook heel an ders. Die krijgt veel meer glas, waardoor een beter uitzicht naar buiten ontstaat, de Lange Kerk straat in. Het is de bedoeling dat de Hema in februari weer open gaat, uiteraard afhankelijk van wanneer de lockdown eindigt. Het was aanvankelijk de be doeling de Goese vestiging al in april of mei te verbouwen, maar dat werd om diverse redenen doorgeschoven naar januari. ,,Toen nog niet wetende dat we weer in een lockdown zouden zitten", zegt Van de Velde. ,,Nu zou je het als een voordeel kun nen zien dat we deze lockdown kunnen benutten om te verbou wen. Voordeel tussen aanha lingstekens uiteraard, want het is een heel vervelende situatie." Volgens Van der Maas is bijna ie dereen tevreden met het voorstel dat volgende week door het college van Noord-Beveland wordt bespro ken. Daarbij gaat het om de initia tiefnemer, het bedrijf Rent a Roof uit Sliedrecht, en de omwonenden uit de Julianastraat en de Wilhel- minastraat. ,,We zijn tot een com promis gekomen waarbij wij heb ben afgesproken dat er maximaal 16 personen mogen wonen. Dus we zijn uiteindelijk behoorlijk omlaag gegaan met dit aantal." In de voormalige mavo komen vier wooneenheden voor elk vier personen. ,,Daarmee voldoen wij ook voor 100 procent aan de notitie over arbeidsmigranten die door de Bevelandse gemeenten is aangeno men. Daarin wordt een maximum gesteld van vier personen per wooneenheid. Hier in Wissenkerke is sprake van vier wooneenheden. Dus dat past precies." Voorafgaand aan het besluit zijn verschillende gesprekken gevoerd met omwonenden. „Hoewel zij lie ver niet zagen dat er in hun buurt Ik heb nog maar één reactie gezien van iemand die bezwaar gaat maken arbeidsmigranten kwamen, kon den zij toch leven met dit voorstel. Ze hebben overigens niks tegen de mensen die er komen, maar hebben daar liever starters of senioren wo nen." ,,De ontsluiting van het gebouw was ook nog wel een dingetje", ver telt Van der Maas. ,,De mensen van de Julianastraat wilden het liefste dat al het verkeer door de Wilhel- minastraat ging en de bewoners van de Wilhelminastraat zagen al het verkeer uiteraard liever door de Julianastraat rijden. We hebben nu gekozen voor een entree via de Ju- lianastraat en een afvoer via de Wil- helminastraat. Daar was ook con sensus over." Ook Rent a Roof is inmiddels ak koord met het aantal van 16. ,,De initiatiefnemer heeft daar uitein delijk mee ingestemd en er ligt nu een aanvraag voor een omgevings- vergunning. Een ander belangrijk onderdeel voor de omwonenden is dat er zeven dagen per week, 24 uur per dag, een aanspreekpunt be schikbaar is voor eventuele klach ten." De wethouder verwacht dat rond de zomer de eerste arbeidsmigran ten hun intrede kunnen doen in de Julianastraat. ,,Gezien de procedure moet dat kunnen. Ik heb nog maar één reactie gezien van iemand die bezwaar gaat maken. Dus dat ziet er best wel positief uit." Tegen die tijd is het coronavirus misschien ook al aardig de kop in gedrukt. ,,Want dat was een heel nadrukkelijke wens van onze kant. Dat er pas arbeidsmigranten zou den, komen als het virus flink op z'n retour is." De 34-jarige Middel burgse runt met haar man drie strandpavil joens aan de Walcherse kust, maar door corona is ze als verpleegkundige weer aan de slag gegaan op de acute zorg- en co- vidafdeling van het Adrz in Goes. Jessica stopte vier jaar geleden, na de geboorte van hun tweede kind, met haar werk in het zieken huis. Drie horecazaken en de zorg voor de kinderen waren niet meer te combineren met het draaien van diensten in het ziekenhuis. Maar half maart moest de horeca voor de eerste keer sluiten. De zie kenhuizen vreesden te worden overspoeld met coronapatiënten. ,,Toen heb ik zelf de telefoon ge pakt en gevraagd of ik wat voor het ziekenhuis kon betekenen. Ik heb tenslotte alle benodigde papieren om als verpleegkundige te mogen werken. Ik kon meteen mee gaan draaien op de afdeling. Uiteinde lijk viel dit voorjaar de drukte nog mee, want hier bleef toen de ge vreesde grote golf coronapatiënten uit. In maart en april heb ik een stuk of twaalf diensten gedraaid." Van een rustige inwerkperiode was geen sprake, vertelt ze. ,,Ik moest direct vol aan de bak. Zo veel was er gelukkig niet veran derd in die vier jaar en ik kende ook nog veel collega's. Ik zat zo weer in de vertrouwde routine." Ze ervaart dat het in de tweede nen dat altijd een van ons er is voor onze drie kinderen. Want al is de horeca gesloten, we zijn toch bezig met het voorbereiden van het nieuwe seizoen. We kunnen de kinderen nu niet naar opa en oma brengen. Daarbij speelt ook mee dat ik door mijn werk meer risico loop op besmetting. Geluk kig heb ik deze week mijn vaccina tie gekregen." Het liefst zou de horeca zo snel mogelijk de deuren weer willen openen. Zakelijk gezien zou dat voor hun horecabedrijf ook het beste zijn, maar ze snapt maar al te goed dat de regering beperkingen oplegt. ,,Zeker nu het aantal be smettingen hoog blijft. Je kan dan wel zeggen dat sluiten van de ho reca niet heeft geholpen, maar je weet niet of het erger wordt als we weer open mogen. Je kunt het niet testen. Dat maakt het ook erg inge wikkeld. Ik denk dat we pas over een paar jaar weten welke maatre- gelen hebben geholpen en welke niet." Prachtig werk In het ziekenhuis heeft ze gezien wat corona bij een patiënt kan aanrichten. Jessica is heel blij iets te kunnen doen in de zorg voor co ronaslachtoffers. ,,In het voorjaar was corona voor veel mensen nog een abstract begrip. Maar als je er met je neus bovenop zit, weet je waar het over gaat. Het is een heel leerzame periode. Ik heb altijd van mijn vak van verpleegkundige ge houden. Het is fijn om wat te kun nen betekenen in zo'n crisis. Beter dan thuis zitten piekeren over wat de toekomst gaat brengen. Haar comeback als verpleegkun dige is niet permanent. ,,Dat is niet te combineren met een gezin en een drukke zaak. Voor nu is het prachtig werk om te doen. Ik hoop alleen wel dat dit voor corona de laatste keer is geweest." Het is fijn om wat te kunnen betekenen in zo'n crisis golf drukker is op de acute zorg. Dat komt niet alleen door het aan tal coronapatiënten. In tegenstel ling tot afgelopen voorjaar gaat de zorg voor niet-coronapatiënten zo veel mogelijk door. Risico op besmetting Na een mooie zomer viel in okto ber voor de tweede maal het doek voor de horeca. Ook hun drie strandpaviljoens Piet Hein, Kon Tiki Beachclub en Vloed gingen dicht. Jessica draait inmiddels weer twee of drie diensten per week in het ziekenhuis. ,,Mijn man en ik proberen het zo te plan- woensdag 13 januari 2021 GO 'Direct vol aan de bak' Wie na de lockdown de Hema in Goes binnenstapt, herkent de winkel waarschijnlijk niet meer terug. Het pand is de af gelopen weken aan de bin nenkant zowat volledig ge stript om het een nieuwe in deling en interieur te geven. Rob Paardekam Goes In de oude mavo aan de Juliana- straat in Wissenkerke komen geen 40, geen 26 en zelfs geen 20 seizoensarbeiders te wonen, maar 'slechts' 16. ,,Dat is een op lossing die bijna voor iedereen aanvaardbaar is", vindt wethou der Adrie van der Maas. Willem Adriaansens en Melita Lanting Wissenkerke - Adrie van der Maas, wethouder Theo Giele Middelburg -Nagel in het Adrz (l) en bij strandpaviljoen Piet Hein. foto dirkjan gjeltema -Jessica Vernooij-Nagel Jessica Vernooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37