s? Bescherm de ouders Huizenprijzen stegen hardst in Vlissingen Half oor Middelburger verdacht van bedreigen moeder Thuiswerken is voor veel ouders met jonge kinderen een uitdaging. Charlotte Nuijten (17) uit Hulst schiet te hulp: ze biedt zich aan als oppas. 2 LOCKDOWN OPPAS VOOR KINDEREN - Commentaar Ouders met jonge kinderen doen hun uiterste best om door de lockdown te komen. De ene dag gaat het beter dan de andere. Zij zijn niet allemaal geboren juffen en meesters. Zelfs als ze wel veel didactisch talent hebben, blijven zij toch moeders en vaders. Dus niet de vreemde ogen die net iets meer dwingen. Zo begint het hier en daar te wringen. Wat kunnen we doen om deze ouders te helpen? Het CNV pleit voor extra vrije dagen. Dat kan de druk ver minderen. Maar de werkgeversvereniging AWVN is daar niet blij mee. Het werk mag volgens de AWVN niet op anderen wor den afgewenteld. Even iets minder produceren is kennelijk geen optie. Jammer, want de schade is nog veel groter als de werknemers met jonge kinderen bezwijken onder de lockdown. Gelukkig zijn er ook bedrijven die niet moeilijk doen als werkne mers door omstandigheden tijdelijk wat minder presteren. Dat is een verstandige investering. De oplossing ligt overigens niet alleen bij de werkgevers. Ouders en onderwijzend personeel kunnen hun doelen best wat lager stellen. Er is geen man over boord als alle kinderen in Nederland een jaartje langzamer leren. Je kunt krampachtig vasthouden aan onderwijsdoelen, aan consumptiepatronen, aan reisgewoonten of aan het idee dat de economie altijd moet groeien. Maar dan maak je het node loos moeilijk. Bovendien leidt het af van de hoofdzaak: zorgen dat zo veel mogelijk mensen deze pandemie overleven. Er is geen man overboord als alle kinderen in Nederland een jaartje langzamer leren Vlissingen behoort daarmee lande lijk tot de 'opvallende stijgers', sa men met Delfzijl, Den Helder, Al melo en heel Flevoland. Het rijtje past in het beeld dat vooral wonin gen buiten de Randstad momen teel in trek zijn. De huizenprijzen namen in 2020 gemiddeld met 9,8 procent toe, vol gens de berekeningen van Ortec Fi nance. Koploper is de provincie Fle voland, met 11,8 procent. Ook Over ijssel en Groningen maakten een flinke opmars. ALMANAK De Goese vader zat maar met een half oor te luisteren naar het betoog van zijn vrouw. De on rust in Amerika had zijn aan dacht. Vandaar dat hij maar een laatste flard van haar monoloog meekreeg. ,,...en daarom vind ik dat er best iets te zeggen valt voor die anti-waxers", was wat Zeeland zit net iets onder het lan delijk gemiddelde, met 9,5 procent. Dat komt vooral doordat Zeeuws- Vlaanderen wat achterbleef, met 5,5 procent in de gemeenten Sluis en Hulst en 6 procent in Terneuzen. Landelijk waren de prijsstijgingen het kleinst in de gemeenten rond Amsterdam, zoals Diemen, Amstel- Vooral woningen buiten de Randstad zijn momenteel in trek veen, Ouder-Amstel, Landsmeer en Oostzaan. Makelaarsvereniging NVM pre senteert morgen haar cijfers over hij verstond. Geschrokken ging hij rechtop zitten. Beelden van harige oksels en dito benen. ,,Pardon? Antiwax?" ,,Anti-vaxx", verbeterde zij. ,,Het is niet allemaal grote onzin hoor", ging ze verder. Hij zakte weer op zijn onderrug. ,,Hm- hm, da's prima hoor. Wat jij wil." VLISSINGEN Automobilist op fietspad betrapt met inbrekersspul Herdenking van slachtoffers Ramp zonder publiek De gemeente Reimers- waal herdenkt op maan dag 1 februari zoals elk jaar de slachtoffers van de Watersnoodramp. Dat gebeurt uiteraard wel op een aan corona aange paste wijze. De herdenking is in de Johanneskerk in Kruinin- gen, om 19.00 uur. Alleen deelnemers zijn welkom: er wordt een ooggetui genverslag voorgelezen, burgemeester José van Egmond geeft een toe spraak en basisschool leerlingen lezen de namen op van de 77 slachtoffers uit de ge meente Reimerswaal. Publiek kan meekijken via kerkomroep.nl. HANSWEERT Man vernielt entree van appartement 'Wie kan ik helpen?' Die oproep deed Charlotte Nuijten maandag op haar facebookpagina. Inmiddels is haar bericht, waarin ze werkende ouders aanbiedt om op hun kinde ren te komen passen, al meer dan negentig keer gedeeld. ,,Heel fijn, dat had ik niet verwacht. Ik ga mor gen al ergens kennismaken en ik heb zelfs de vraag gehad of ik in Zwitserland op kan komen passen", vertelt de 17-jarige Hulsterse. Geen skiles Charlotte haalde afgelopen juni haar havodiploma op het Reynaert- college in Hulst en laste daarna een tussenjaar in. Ze wist nog niet wat voor vervolgstudie ze wilde doen en wilde dat jaar gebruiken om daarover na te denken en nieuwe avonturen te beleven. ,,Ik zou stage gelopen hebben in een hotel in Cy- prus, van december tot en met maart zou ik skiles geven in Oos tenrijk en ik zou vrijwilligerswerk gaan doen in Afrika." Dat liep alle maal anders door het coronavirus en de strengere maatregelen die na de zomer van kracht werden. Haar skilerarendiploma haalde ze tus sendoor al, maar vanwege de maat regelen zit naar Oostenrijk reizen en skiles geven er de komende tijd Ik zou eigenlijk stage gelopen hebben in een hotel in Cyprus, skiles geven in Oostenrijk en vrijwilligerswerk gaan doen in Afrika De verklaringen van de 40-jarige Middelburger M. C. en zijn moeder stonden lijnrecht tegenover elkaar, zo bleek gisteren bij de rechtbank in Middelburg. Het ging overigens om een niet inhoudelijke behande ling van de zaak, want er moet nog wel het een en ander gebeuren eer C. daadwerkelijk wordt berecht. Volgens zijn moeder had hij haar op 18 juli vorig jaar mishandeld en bedreigd. Hij had haar een kopstoot gegeven, met een vinger in haar oog geprikt en ook nog eens met een luchtbuks bedreigd. Het lag beduidend anders, maakte C. via een beeldverbinding duidelijk: hij was eerder die dag ge vallen, had een dikke voet en enkel en leed helse pijnen. Bij het welterusten zeggen tegen zijn moeder was hij voorover geval len, had hij per ongeluk haar oog geraakt en ook per ongeluk haar voorhoofd. Hij had haar niet met de buks bedreigd; hooguit wees de loop naar haar, maar dat was het dan wel. Vooralsnog is het wachten op de rapporten van zowel de psy choloog als de psychiater en de re classering moet ook nog iets vin den. C. zit inmiddels een half jaar vast. De zaak tegen C. wordt 1 april in houdelijk behandeld. woensdag 13 januari 2021 De huizenprijzen in de ge meente Vlissingen zijn afgelo pen jaar opvallend sterk geste gen. Marktonderzoeker Ortec Finance signaleert dat de wonin gen er gemiddeld 12,2 procent meer waard werden. Rolf Bosboom Vlissingen 2020. Tip? redactie@pzc.nl Een 31-jarige man uit Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag tegen de lamp gelopen toen hij met zijn auto op het Nollepad reed, een fietspad in Vlissingen. Dat gebeurde om 01.15 uur. De man kwam met een uitleg die volgens de politieagenten niet klopte met de situatie. Daarop ontdekten de agenten dat de Vlissinger inbre kersspullen bij zich had. De man heeft een boete gekregen. KRUININGEN Een 58-jarige man uit Vlissingen is maandag rond 16.00 uur aange houden op de Boomdijk in Hansweert. Hij wordt verdacht van het vernie len van de toegangs deur en brievenbussen van een appartementen complex in de straat. De aanleiding voor de vernielingen is vermoe delijk een conflict in re lationele sfeer. De man is overgebracht naar een politiecellencom plex en zit nog vast. De woningbouwvereni ging die eigenaar is van het pand, heeft aangifte gedaan van de vernielin gen. Hulp voor ouders die thuis werken Sophie Stockman Hulst - Charlotte Nuijten Ad Roos Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34