Maar hij kan steun vragen... Bijna 92 procent van Zeeuwse medewerkers heeft afspraak gemaakt Isaac Beeckman Academie onder vuur bij ouders en docenten Ze spelen allebei in de dezelfde band, door de coronacrisis zijn ze allebei het grootste deel van hun inkomen kwijtgeraakt, maar Vlissinger Hans van der Werf (links) kan wel bij de gemeente aankloppen voor geld van het Rijk en Middelburger Arjan Broek niet. Het tv-programma Nieuwsuur meldde maandagavond dat her en der in het land wachtlijsten zijn ontstaan. Als oorzaak werd ge noemd dat sommige zorginstellin gen hun hele personeelsbestand een uitnodiging had gestuurd. Maar van wachtlijsten is in Zee land geen sprake, zegt de GGD Zee land, die verantwoordelijk is voor de vaccinatie van het zorgpersoneel dat werkt in verpleeghuizen en kleinschalige woonvormen. In Zee land ging de uitnodiging voor een vaccinatie naar alle zorgmedewer- kers van 18 jaar en ouder die direct contact hebben met cliënten. Ook stagiaires, leerlingen, zzp'ers en uit zendkrachten vallen hier onder. De GGD Zeeland kan niet aange ven of er verschillen zijn in vaccina tiebereidheid tussen de verschil lende zorgorganisaties in Zeeland. Vanwege de privacywet (AVG) wordt niet geregistreerd van welke organisatie een medewerker is als hij of zij een afspraak maakt. Vrijdag begint de GGD in de Zee landhallen in Goes met vaccineren van de zorgmedewerkers. Vanaf 25 januari wordt ook gevaccineerd bij ziekenhuis ZorgSaam in Terneu- zen. Er is volgens de GGD Zeeland nog voldoende plek, zowel in Goes We hebben voldoende vaccin doordat we zes vaccinaties uit één dosis halen in plaats van vijf - GGD Zeeland als in Terneuzen. En er zijn vol doende vaccins. ,,Dat heeft te ma ken met het feit dat er afgelopen weekend een nieuwe landelijke richtlijn is gekomen, namelijk dat er zes vaccinaties uit één dosis ge haald kunnen worden in plaats van vijfaldus de GGD Zeeland. Zeven dagen per week Het prikken in Goes gebeurt zeven dagen in de week van 08.00 uur tot 20.00 uur. Per priklijn worden twaalf mensen per uur gevacci neerd. In totaal staan in Goes twaalf priklijnen naast elkaar; daarvan worden er in het begin twee ge bruikt. Het vaccineren in Goes wordt op 25 januari afgerond. Die dag begint het vaccineren van het zorgpersoneel in Terneuzen. Tot 3 maart zijn de priklijnen daar drie dagen per week open: van maandag tot en met woensdag. Zijn eenmaal de mensen uit de oudereninstellingen gevaccineerd, dan volgen degenen die werken in de gehandicaptenzorg en thuiszorg. Zij kunnen nu nog geen afspraak maken voor een vaccinatie via het landelijk callcentrum. Zodra dat wel kan, stuurt hun werkgever een uitnodiging. Ook hier gaat het bij elkaar om pakweg achtduizend Zeeuwen. Ziekenhuizen In de twee ziekenhuizen zijn de mensen op de intensive care, spoedeisende hulp, Covid-afdelin- gen en de ambulance (ZorgSaam heeft een eigen ambulancedienst) al gevaccineerd. In beide ziekenhui zen ging het om circa vijfhonderd mensen: driehonderd in Adrz en tweehonderd in ZorgSaam. It I woensdag 13 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND6 ZEELAND 4 Zorgpersoneel wil massaal prik Verreweg de meeste Zeeuwse zorgmedewerkers laten zich vaccineren tegen corona. Van de 8000 medewerkers die een uit nodiging ontvingen, had gisteren al 92 procent (bijna 7400 men sen) een afspraak gemaakt. Theo Giele Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33