Volhouden Achteraf betalen moet reizen met bus stimuleren Zaadhandel Doens mag openblijven 2 JAN VAN DAMME - W&SSjfc Column Nog drie weken. Nog eens drie lange, grijze weken. Arme ondernemers, arme cultuurmakers, arme ouders en onderwijzenden en kinderen. Ik heb zitten studeren op de foto van de Dorpsstraat in Heinkenszand, gisteren op de voorpagina van de krant. Geen levende ziel op te be kennen. Zelfs geen overstekende kat, geen opvliegende mus. maken over een nieuwe uitbraak van het coronavirus. Ik zag de uit een VVD-mal getrokken burge meester van het Zuid-Hollandse Lansingerland. Hij wil al zijn zes tigduizend inwoners een watten- staaf in hun neus duwen. Om de rest van Nederland, dus ook ons, te behoeden voor die uiterst besmet telijke Britse variant die zich wei nig aantrekt van de brexit. Laten we hopen dat het helpt. kunnen zijn. Ware het niet dat er meteen aan wordt toegevoegd dat vele bedrijven nu aan het infuus liggen en om gaan vallen als straks leningen en uitgestelde schulden moeten worden betaald. Ik was al ontdaan door het onheilsbericht over het Molukse restaurant Ha vendorp in Vlissingen. Ach Dicky, wat hebben we lekker bij je gege ten. En toch en toch worden de da gen lichter. Het is nog niet eens half januari maar als de zon zich laat zien, als, dan klinkt en ruikt de hele tuin meteen naar voorjaar en zijn er opeens knoppen zichtbaar aan ogenschijnlijk dode takken. Achter in de tuin hebben we twee knotwilgen staan. Troenken op z'n Zeeuws. Elke twee jaar zet ik de zaag in hun knot, ze dijen zo hard uit dat ik me anders helemaal geen raad meer weet met de twijgen en takken. DE STELLING Vandaag: Verlengen lockdown is een wijs besluit Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters 4986 NIEUWE BESMETTINGEN Marechaussee weigert Britten mmtms Meldpunt voor gedupeerden toeslagenaffaire VLISSINGEN Dankzij verbod één vuurwerkgewonde In Zeeland maken scholieren het meest gebruik van een busabonne ment. Als ze ziek zijn, moeten ze toch de maandprijs betalen. Reizen naar een stageadres kost vaak extra. Met Zeeland Voordeel betalen ze achteraf voor de kilometers die ze met de bus hebben gemaakt. Pak ken ze met mooi weer de fiets of zijn ze een week ziek thuis, dan sparen ze reisgeld uit. Gedurende de maand bouwen ze ook korting op. Hoe meer ze per bus reizen, hoe voordeliger het wordt. Maximaal betalen reizigers 130 euro per maand. Voor scholieren is dat 117 euro, want die krijgen tien procent korting. ,,Wij denken dat dit een goeie en slimme zet is", zegt gedeputeerde Harry van der Maas (SGP, vervoer). ,,Het reizen per bus wordt hierdoor flexibeler, eerlijker en eenvoudiger. Ik ben er zelf enthousiast over. Ik hoop de reizigers ook." Foefje van het systeem Reizigers hoeven niet meer na te denken of ze hun abonnements geld eruit halen, ze betalen per ki lometer en ze ontvangen achteraf een factuur. Vandaar flexibeler, eer lijker en eenvoudiger. Van der Maas erkent dat het nieuwe systeem Het reizen per bus wordt hierdoor flexibeler, eerlijker en eenvoudiger duurder uit kan vallen voor wie niet vaak de bus pakt. ,,De reiskos ten gaan een paar cent per kilome ter naar boven, maar hoe meer je reist, hoe goedkoper het wordt. Dat is het foefje van het systeem." Reizen met een OV-chipkaart blijft ook mogelijk. Het Openbaar Ministerie eiste dat Doens de bedrijfsvoering onmid dellijk zou stilleggen. Het bedrijf in peulvruchten en zaden werd ervan verdacht partijen te hebben ver kocht die mogelijk schadelijk voor de gezondheid zijn. De officier van justitie vond verder dat het bedrijf 'willens en wetens' de voedselvei ligheid en de gezondheid van mens en dier in gevaar bracht. Voor het OM was het duidelijk dat Doens dicht moest. De economische raadkamer van de rechtbank heeft gisteren anders besloten. Ja, er zijn zorgelijke con stateringen gedaan, maar die recht vaardigen een stillegging van het bedrijf op dit moment niet, vindt de rechter. Ook is de voedselveilig heid niet in gevaar als Doens open blijft. De overtredingen vonden dan wel plaats tussen 1 januari 2015 en 23 december 2020, de laatste ver koop van 'onveilige' goederen stamt van oktober 2019. Verdoezelen Toch oordeelt de rechtbank streng over Doens, vooral over de bedrijfs cultuur. Volgens de rechter zijn de gezondheid van mens en dier en voedselveiligheid ondergeschikt aan het behalen van zo veel moge lijk winst. De grenzen van de regel geving worden opgezocht en mo gelijk overtreden. Zo probeert Doens overtredingen te verdoeze len voor toezichthouders. De recht bank vindt dat zeer zorgwekkend, zeker, omdat er geen pogingen zou den zijn gedaan overtredingen in de toekomst tegen te gaan. Ach Dicky, wat hebben we lekker bij je gegeten aanblik al van de wuivende kruin van de tweede bezorgt me pijn scheuten in mijn schouder. Eén wilg dus, geknipt en geschoren. Hij staat er stram met blanke zaag- vlakken op zijn hoed. Als voor bode van de betere tijden die echt komen gaan. woensdag 13 januari 2021 En nog moeten we ons zorgen Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb medelij den met de middenstanders 1460 reacties WAT EEN MAZZEL.' EEN BESMETTING MEER EN HEEL NEbERLANB HA& MIJN PINCOBE SEZIEM. a BRESKENS De Koninklijke Mare chaussee heeft maandag in de haven van Breskens twee Britten geweigerd die met een zeiljacht aan kwamen. Zij voldeden niet aan een voorwaarde om Nederland in te reizen. In Zuid-Holland werden vijf Britten tegengehouden vanwege de Covid-inreis- beperkingen. Ze konden niet aannemelijk maken dat ze een noodzakelijke reis moesten maken. Zij keerden met de ferry terug naar Engeland. Sinds 1 januari heeft de marechaussee ruim tach tig Britse reizigers gewei gerd bij grensposten op luchthavens en in zeeha vens in het hele land. MIDDELBURG De gemeenten Middel burg en Veere hebben samen een meldpunt ge opend voor slachtoffers van de kinderopvangtoe- slagenaffaire. Zo probe ren de gemeenten de ge dupeerde gezinnen te bereiken en te helpen. Het is bij gemeenten niet bekend welke gezinnen gedupeerd zijn. De Belas tingdienst mag geen ge gevens van ouders door geven. Wie in deze ge meenten woont en in de problemen is gekomen door de toeslagenaffaire, kan zich melden via 06 - 11646179. Een WhatsApp-bericht sturen naar dit nummer kan ook. De jongste jaarwisseling heeft in Zeeland tot slechts één vuurwerk- gewonde geleid. Nor maal belanden vijf tot zes gewonde Zeeuwen op de spoedeisende hulp. Dat blijkt uit on derzoek dat Veilig- heidNL heeft gedaan. Door het vuurwerkver bod hadden ziekenhui zen het ook landelijk aanzienlijk minder druk dan normaal. In totaal behandelden zij 108 slachtoffers, van wie er 31 jonger dan 15 jaar waren. In de voorgaande jaren varieerde het aan tal gewonden van 385 (vorig jaar) tot 473. Connexxion gaat de busabonne menten in Zeeland afschaffen. Daarvoor in de plaats komt Zee land Voordeel, een systeem waarbij de reiziger achteraf al leen de kilometers betaalt die daadwerkelijk zijn gereden. Met Zeeland Voordeel, dat in mei wordt ingevoerd, heeft de pro vincie een landelijke primeur. Ernst Jan Rozendaal Middelburg - Harry van der Maas, gedeputeerde Doens Food Ingredients in IJ- zendijke en Sas van Gent hoeft niet dicht. Dat heeft de econo mische raadkamer van de recht bank in Den Bosch gisteren be paald. Er zijn op dit moment geen aanwijzingen dat de voed selveiligheid in gevaar is als het bedrijf openblijft. Bob Maes IJzendijke ADoens Food Ingre dient in IJ- zendijke. FOTO GOOGLE - T Dat er vorig jaar weinig faillis sementen waren, zou een opsteker Een wilg heb ik klaar. Alleen de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2