MEDIA CULTUUR 29 'Je geeft niet zomaar op' SUCCES sociale media, ziet geregeld beledi gende reacties voorbijkomen. Pronk haalt Chantal en Henk aan als voor beeld. De twee waren te zien in het vorige seizoen, maar wisten al tij dens hun huwelijksreis dat ze niet bij elkaar pasten. Vooral Chantal, die de bijnaam 'wenkie' kreeg, werd op sociale media door het slijk gehaald door de kijkers. ,,We hebben gezien hoe pittig dat was en zijn daar ook echt van geschrokken", verklaart Pronk de strenge selectie. Als een kandidaat na de matchtest de interesse van de experts heeft ge werkt, volgt een uitnodiging voor een persoonlijk interview met het team. Daarin tasten zowel Pronk als matchmaker Marcelino Lopez onder meer af wat de intenties van de kan didaat zijn en wordt er dieper inge gaan op de test. ,,Er zijn ook mensen die alleen aan het programma willen deelnemen om beroemd te worden, daar moeten we voor waken.'' Dan volgt het koppelen van de toe komstige bruidsparen. Uit de match test komt een score voort tussen sin gles die met elkaar overeenkomen, maar die is volgens Pronk lang niet altijd zaligmakend. Denk maar eens aan de afstand tussen twee vrijgezel len. ,,Als iemand in Limburg woont en de ander in Friesland, is dat hele maal niet praktisch. Ook willen we een bepaalde balans in leeftijden van de koppels; we vinden het belangrijk dat de matches herkenbaar zijn voor een breed publiek.'' Tegenpolen Bovendien benadrukt Pronk dat het een fabeltje is dat tegenpolen elkaar aantrekken. Iets waar veel mensen heilig in geloven. ,,Dat is dus niet waar. Als je met iemand matcht, zal er herkenning ontstaan en een pret tige flow, die zorgt voor aantrek kingskracht en een vertrouwd gevoel geeft.'' Juist die herkenningspunten Natuurlijk hopen we dat bruidsparen bij elkaar blijven, maar het is voor ons niet mislukt als dat niet zo is zorgen voor een conflictloos leven met elkaar, legt Pronk uit. ,,Omdat je dus geen compromis hoeft te slui ten.'' Toch blijkt dat een groot deel van de matches niet bij elkaar blijft. Ster ker nog, van alle seizoenen zijn er nog slechts twee koppels samen. Maar al doende leert men en dat geldt ook voor Pronk. Daarom is het nodig dat de tactiek gedurende de seizoenen wordt aangepast. ,,We kijken op welke momenten moeilijkheden ontstaan. Dit seizoen hebben we bijvoorbeeld besloten meer op begeleiding na het huwelijk te zitten. De huwelijksreis is vaak geweldig, de kandidaten zitten op een roze wolk, maar dan komen ze terug en spat het snel uit elkaar.'' Daarom zijn de experts op de kop pels gezet, zodat ze een persoonlijk aanspreekpunt hebben. Daarnaast heeft het team, anders dan voor gaande jaren, een koppelweekend georganiseerd. ,,In dat weekend ont moeten alle koppels elkaar voor de eerste keer. In de hoop dat ze ook steun aan elkaar hebben, want ze worstelen vaak met vergelijkbare dingen.'' Pronk ziet het echter niet als falen als de bruidsparen besluiten te schei den. Wel als de kandidaten de mat ches niet begrijpen. ,,Dan gaan bij ons de alarmbellen af.'' Gelukkig is dat nog niet voorgekomen. Waar het dan aan ligt dat een huwelijk mis lukt? ,,Je kunt op alles matchen, maar als de vonk er niet is, lukt het niet. Dat blijft, ook voor de wetenschap een een million dollar question. Na tuurlijk hopen we in eerste instantie dat ze bij elkaar blijven, maar het is voor ons niet mislukt als dat niet zo is. De liefde is zó gecompliceerd." woensdag 13 januari 2021 GO Henk en Chantal wisten al tijdens de huwelijksreis dat het niets ging worden. foto rtl Chantal van de Liefvoort en Nikolai Klijnoot, die te zien waren in de tweede reeks, zijn gelukkig getrouwd en verwel komden vorig jaar maart hun eerste kindje. ,,Ons geheim? Dat hebben we niet. Aan een re latie moet je gewoon werken, an ders komt er niets van terecht.'' Klijnoot denkt dat het belangrijk is vooraf niet al te hoge ver wachtingen te scheppen. ,,Hoe iemand moet zijn, een ideaal beeld schetsen. Als je dat doet, valt denk ik alles al snel tegen.'' Meteen een huwelijk aangaan lijkt drastisch, maar volgens de Alphenaar kan dit juist een goede stok achter de deur zijn voor het verdere verloop van een relatie. ,,Je geeft dat toch niet zomaar op, zo hebben wij dat er varen. En gaat het niet, houdt het op. Het gaat er uiteindelijk om dat je aanvullingen zoekt in elkaar.'' Chantal en Nikolai kregen een kindje. foto peter franken Married at First Sight is iedere maandag- en dinsdagavond om 20.30 uur te zien bij RTL 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29