NK atletiek gaan toch nog door Peelpush speelt niet Brons in Doha betekent meer voor Polling Formule 1 gaat, ondanks corona, voor grootste seizoen ooit 24 Australië komt iets dichterbij De nieuwe versie van de Formule 1- kalender lijkt haalbaarder dan zijn voorganger. Er dreigt, vooral na de zomer, een loodzwaar seizoen. APELDOORN De Nederlandse kampioenschappen indooratle- tiek in het Omnisport van Apel doorn gaan door, ondanks de aangescherpte coronamaatrege len. De Atletiekunie heeft dat met instemming van de lokale autoriteiten besloten. Het betreft alleen de NK indoor voor de se nioren op 20 en 21 februari en de NK meerkamp indoor op 13 en 14 februari. ,,Met het oog op kwali ficatie voor de EK indooratletiek in Polen (5-7 maart) en de Olympische Spelen komen al leen deze NK's in aanmerking als topsportevenement'', aldus de atletiekbond. Voor de junio ren en de masters zijn er dus geen kampioenschappen. Pu bliek is niet welkom in Apel doorn en ook het aantal deelne mers zal veel minder zijn dan anders. Ook media worden niet toegelaten, met uitzondering van mediapartner NOS. MEIJEL De volleybalsters van Peelpush komen in het reguliere seizoen niet meer in actie in de eredivisie. Dat besluit heeft de club uit het Limburgse Meijel genomen omdat de lockdown met tenminste drie weken is ver lengd. Peelpush behoort tot de teams die zolang de lockdown loopt niet willen trainen en spe len. ,,Wij concluderen dat de si tuatie waardoor we eerder beslo ten het seizoen niet te hervatten niet is veranderd'', aldus voorzit ter Wil van Oosteren. Volleybal- bond Nevobo wil vandaag uit sluitsel van de overige clubs die tijdens de lockdown niet wilden spelen. Degradatie is dit seizoen uitgesloten, zo is al bepaald. Van Australië naar het Midden Oosten, naar Oost-Azië, naar Europa. En dat in tijden van een nog altijd uitdijende pandemie. De originele Formule 1-kalender was bij voorbaat veel te optimistisch. Natuurlijk was het een hoopgevend signaal, een seizoensstart in Mel bourne, geheel volgens traditie. Maar Australië houdt er strenge protocollen op na, teneinde het co ronavirus van het eiland te houden. Ook voor topsporters geldt een quarantaineplicht van twee weken, bijvoorbeeld. De afgelopen weken al werd duidelijk dat dat een on haalbare kaart zou zijn voor het rondreizend racecircus. Net als de race in Shanghai, na Bahrein oorspronkelijk de derde wedstrijd in de agenda. Ook in China, bakermat van corona, gelden strenge inreisbeperkingen. Dus zette het Formule 1-management een streep door die twee verre reizen. Net als vorig jaar is Europa, thuishaven van alle teams, de meest praktische en logische uitvalsbasis in tijden van nood. Met een extra race in Italië - opnieuw op het circuit van Imola - en vermoedelijk ook weer een wedstrijd in het Portugese Portimao, zijn de gaten in de kalender gedicht. Het seizoen begint een week later Er zijn liefst drie 'triple headers' gepland, drie raceweekeinden achter elkaar dan gepland, op 28 maart in Bahrein. Daarna volgen, als Portu gal wordt toegevoegd, vier races in Europa. Tegen de tijd dat er weer gevlogen moet worden, naar Bakoe en Montreal, is het juni. Met meer dere goedgekeurde vaccins en op gestarte vaccinatieprogramma's mag worden gehoopt dat de situatie in de wereld er tegen die tijd wat rooskleuriger uitziet. Het is overi gens nog onduidelijk waar en wan neer er getest wordt, in aanloop naar de openingsrace. De Formule 1 geeft wel een bij zonder signaal af. Ook in tijd van wereldwijde crisis moet en zal het een recordseizoen worden. Trots werd vanochtend bij de herziene versie van de kalender gepronkt met het feit dat er nog altij d liefst 23 races gepland staan. Teams en cou reurs zitten in een normale situatie al niet te wachten op zo'n bomvolle kalender, maar nu het zwaartepunt van het seizoen opnieuw naar de tweede helft van het jaar verschuift, dreigt helemaal een loodzwaar jaar. Zandvoort Er zijn liefst drie triple headers ge pland, drie raceweekeinden achter elkaar. Het trio Spa-Zandvoort- Monza, van 29 augustus tot 12 sep tember, is nog te overzien. Maar dan: Rusland, Singapore en Japan in een tijdsbestek van 15 dagen. En na een weekje rust: Amerika, Mexico, Brazilië. Voor de laatste drie races staan dan Australië, Saoedi-Arabië en Abu Dhabi op de rol. Het bezorgt de teambazen nu al migraine. Natuurlijk is niets zeker. De kans dat er de komende weken of maan den races wegvallen, blijft reëel. Lokale overheden kunnen het Formule 1-circus weren, reisbeper kingen kunnen een Grand Prix onmogelijk maken. En in het geval van Zandvoort (5 september) geldt dat er vanuit financieel oogpunt eigenlijk alleen geracet kan worden met publiek. Garanties dat er 23 zondagen geracet gaat worden, zijn er kortom niet. Maar de sport heeft in 2020 laten zien op een betrekke lijk veilige manier een seizoen te kunnen afwerken. Zeker met een op Europa georiënteerde eerste seizoenshelft, lijkt de kans van slagen met de hernieuwde kalen der een stuk groter. Eén ding staat vast: als deze ka lender stand houdt, is de missie van de Formule 1 om het grootste sei zoen ooit te organiseren geslaagd. En kan de hele Formule 1-familie na 12 december aan de beademing. Beide gezichten staan onbeweeg lijk, met vastberadenheid en agres sie doordrenkt. Ze hebben allebei een blonde staart hoog op het hoofd, tot het daaropvolgende ge vecht de boel laat zakken. Kortom: er zijn meerdere overeenkomsten tussen Polling en Van Dijke, maar het gaat vooral om het verschil. De Masters in Doha, een van de belangrijkste mondiale judo toernooien, kende gisteren in de klasse tot 70 kilogram een saillante ontknoping in de strijd om het brons. Wereldtoppers Van Dijke en Polling zijn veroordeeld tot een strijd die de komende maanden hun belang rijkste gevecht blijft: wie bemachtigt het ene olym pische ticket dat elk land per gewichtsklasse krijgt? Een selectiecommissie be paalt. Er zijn dit jaar in de gewichts klassen waar de concurrentie hevig is drie laatste meetmomenten aangewezen, het eerste was in Doha, met het Nederlandse on deronsje om het brons als strijd in een strijd. Polling (29) won vier keer eerder de Masters. Maar ze was de afgelopen jaren regelmatig gebles seerd, na jarenlang de we reldranglijst aan te hebben gevoerd. De vier jaar jongere Van Dijke groeide ondertus- k sen van talent naar nummer 3 van de wereldranglijst, waarop Polling, bijna een jaar terug van blessureleed, zesde staat. Maar voor hun kwalificatie voor de Spe len is de ranglijst niet doorslagge vend, daar komt meer bij kijken, wel wisten beide judoka's: brons in Doha levert veel extra punten op. Polling trok gistermiddag met een waza-ari, een punt voor het op de zij gooien van Van Dijke, aan het langste eind. En zo is ze na zes on derlinge duels nog steeds ongesla gen. Er was daarnaast meer Neder lands succes gisteren in Doha, in gewichtsklassen waar judoka's al zijn aangewezen voor de Spelen. Frank de Wit won zilver, talent Sanne Vermeer brons. woensdag 13 januari 2021 DOHA Tennissers Robin Haase en Botic van de Zandschulp hebben zich geplaatst voor de derde en laatste ronde van het kwalificatietoernooi van de Australian Open. Haase was in Doha, waar dit keer de voorrondes worden gehouden, met 6-4, 7-5 te sterk voor de Italiaan Gian Marco Moroni. Van de Zandschulp won met 6-3, 6-7 (1), 6-4 van de Brazili aan Joao Menezes. Tallon Griekspoor en Lesley Pattinama-Kerkhove maken geen kans meer op een ticket. Pattiname verloor van Lesia Tsoerenko: 3-6, 2-6. En Griekspoor boog in drie sets voor John-Patrick Smith: 2-6, 6-3, 6-4. Nu al migraine van zware F1-kalender Rik Spekenbrink Rotterdam Lewis Hamilton wordt gevolgd door Max Verstappen en de ove rige coureurs. Op 28 maart gaat het nieuwe seizoen van start in Bahrein. foto bsr agency Het was een strijd in een strijd. Judoka's Kim Polling (foto) en Sanne van Dijke stonden gisteren in Doha tegenover elkaar in ge vecht om het brons. Maar eigen lijk draaide het vooral om dat ene olympische ticket. Polling deelde wat dat betreft een flinke tik uit. Lisette van der Geest Rotterdam/Doha

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 24