Topduels brengen beste naar boven in specialist Boadu zware kluif voor Feyenoord II eerste plaats verdringen, voor zeker 24 uur 23 Hendrix naar Spartak Moskou ook. Maar over een rondje of twee, drie wordt het in dat toernooi pas echt interessant. ,,Ik had daar nog een leuk gesprekje met hem over. Die manier van denken, die voor Götze doodnormaal is, die brengt hij nu in bij onze groep met veel jonge spelers'', schetste Gerbrands de meerwaarde van de Duitse wereldkampioen. Drie dagen na de winst op Gra nada maakte Götze zelf de 0-1 op TRANSFER bezoek bij Heerenveen. Ook hij kon echter niet voorkomen dat PSV die avond een halve misstap maakte. Invaller Joël Piroe redde in blessu retijd nog net een punt: 2-2. Ook routiniers als Andrés Guar dado, Héctor Moreno en Stijn Schaars voelden in het recente ver leden bij PSV altijd wel de momen ten aan om even een punt te maken. Wie zetten vanavond de toon, in een wedstrijd waarin PSV voor 24 uur koploper van de eredivisie kan worden? Ajax speelt morgenavond pas in de 16de speelronde, uit tegen FC Twente in Enschede. In elk geval zal het Götze niet zijn. Die ontbrak zondag in de Jo- han Cruijff Arena en mist ook de komende drie duels als gevolg van liesklachten. ,,We hebben een MRI- scan laten maken en Mario zal twee weken ontbreken'', aldus trainer Schmidt. Mogelijk is de topper PSV - Feyenoord op 31 januari een goede richtdatum voor zijn terugkeer. Het gemis van Götze was zondag in Amsterdam voelbaar na de 0-2, zonder dat Schmidt het als excuus aan wil voeren. ,,Ons probleem na die voorsprong was niet het verde digen. We waren niet goed genoeg aan de bal. In aanloop naar de 2-2 bijvoorbeeld verloren we te makke lijk het balbezit. Götze heeft de kwaliteiten om ballen ook vast te houden onder druk en in de klein ste ruimtes. Onze jonge spelers kunnen dat ook wel, maar moeten zich daarin nog ontwikkelen. Daar zijn deze topwedstrijden voor.'' Tegen AZ verwacht Schmidt een wedstrijd zoals afgelopen zondag. ,,In die zin dat hun speelstijl niet heel veel afwijkt van die van Ajax. Het is ook een team dat aanvallend voetbal speelt.'' Op het gezicht van maatje en ploeggenoot Calvin Stengs ver schijnt een grote glimlach als het gaat om Myron Boadu en zijn op vallende statistieken in topwed strijden. Want de vraag is of de spits van AZ dan misschien nog scherper is en gefixeerd op een uitzonderlijke prestatie. ,,Myron is iemand die vlak voor het fluitsig naal juist nog zomaar een grapje kan maken. Ook voor die wed strijden, ja. Zo is hij echt." Zijn statistieken in de toppers van vorig seizoen zijn geen grap. Boadu maakte toen de winnende treffer in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-0), de openingstreffer in de Kuip tegen Feyenoord (0-3) en hij was binnen een minuut twee keer trefzeker in Eindhoven tegen PSV (0-4). Begin maart beleefde hij zo'n beetje zijn hoogtepunt Hij doet 't dit seizoen misschien minder, maar Myron is nog hartstikke jong met de openingstreffer in de Jo- han Cruijff Arena tegen Ajax, het startschot voor de 2-0 zege van de Alkmaarders, achteraf gezien zo'n beetje het sluitstuk van het door corona gestopte seizoen. Het huidige seizoen van Boadu is nog maar karig vergeleken met het vorige. Nooit kwam de spits echt goed in zijn spel, na een ma tige voorbereiding met blessures, terwijl een coronabesmetting en de daarmee gepaard gaande peri ode van inactiviteit hem daarna ook weer ver terugwierpen. Data- bedrijf Opta Sports berekende dat Boadu dit seizoen minder goals maakt, minder assists levert, min der op doel schiet ook en minder vaak in het strafschopgebied van de tegenstander opduikt. Zijn spel in AZ's laatste wedstrijd tegen PEC Zwolle (1-1) leek exempla risch. In de weinige ruimte die hem werd geboden waren de goede aannames spaarzaam. Een vrij grote kans bleef onbenut. Maar nu komen de topwedstrij den er dus aan, Boadu's speciali teit. ,,In dat soort wedstrijden krijgt Myron meer ruimte", weet Stengs. ,,En dan is hij heel gevaar lijk, want tegenstanders laten hem dan bijna alleen voorin staan. Dan is hij zo weg." AZ-trainer Pascal Jansen blijft ook vertrouwen houden in Boadu. ,,Hij doet het dit seizoen dan mis schien minder als het gaat om doelpunten en assists, maar we moeten bij hem niet vergeten dat hij nog hartstikke jong is. Hij kent pieken en dalen en het is de kunst om die dalen zo kort mogelijk te laten duren.'' Zelf maakt Boadu zich geen zor gen. De buitenwereld hoeft zich niet druk te maken. ,,Ik weet ge woon dat het weer zal komen.'' enorm nadeel is. De Kuip kolkt niet meer en relatief kleine clubs dur ven in Rotterdam Zuid uit hun schulp te kruipen. PEC Zwolle is gevoelsmatig ook nog eens een vreemde tegenstan der. Trainer John Stegeman kreeg karrenvrachten aan kritiek, maar de ploeg staat keurig op plek elf en bo- We moeten eerlijk zijn: wedstrijden winnen kost ons veel kracht en moeite vendien verloor het slechts één van de laatste acht duels in de ere divisie. De 0-2 overwinning van Feyen- oord tegen Sparta wekte de indruk dat de formatie van Advocaat iets makkelijker een wedstrijd naar zich toe kan trekken dan voor de winter stop. Al wonnen de Rotterdammers eerder ook uit bij PEC Zwolle (0-2), Willem II (1-4), Emmen (2-3), For- tuna Sittard (1-3) en VVV (0-3) om vervolgens in eigen stadion vaak weer in gebreke te blijven. ,,We moeten eerlijk zijn: het kost ons veel kracht en moeite om wedstrij den te winnen'', zegt Advocaat. ,,Het gaat zelden vanzelf. Dat wij bij Sparta pas in blessuretijd de 0-2 maakten, is weer zo'n voorbeeld.'' Advocaat zag op het Kasteel dat Luis Sinisterra nog tijd nodig heeft om weer de flitsende buitenspeler te worden die hij eerder was. Be grijpelijk na zijn zware blessure leed, zoals het ook te billijken was dat Lucas Pratto zo kort na zijn en tree bij de club nog niet tot de abso lute uitblinkers behoorde. Uros Spajic viel op het Kasteel uit met hoofdpijn en problemen met de enkel. Met Eric Botteghin heeft Advocaat een alternatief voorhan den, zoals ze in Rotterdam ook te vreden zijn over de manier waarop Sven van Beek zich na lang blessu releed op het trainingsveld profi leert. De verdediger zat tijdens het duel met Sparta voor het eerst weer op de bank. woensdag 13 januari 2021 GO M PSV-spits Eran Zahavi viert zijn 0-1 tegen Ajax met ploeg genoten Donyell Malen, Pablo Rosario en Mohamed Ihattaren. FOTO PIM RAS EINDHOVEN PSV en Spartak Moskou hebben een officieel akkoord over de transfer van Jorrit Hendrix. De 25-jarige middenvelder vertrekt morgen naar Dubai, waar Spartak ver blijft voor een trainingskamp. ,,In het leven geldt: er is een tijd van komen en een tijd van gaan. Een groot deel van mijn leven heeft in het teken ge staan van PSV. Daar ben ik trots op'', aldus Hendrix, die 239 duels voor PSV speelde. Het is nog niet het seizoen van Myron Boadu (19), maar de AZ- spits heeft iets om vertrouwen uit te putten. Vorig seizoen scoorde hij in alle wedstrijden tegen topclubs. En dus ook in Eindhoven, waar hij vanavond tegen PSV speelt. Nik Kok Alkmaar - AZ-trainer Pascal Jansen - Dick Advocaat Steven Berghuis helpt Feyenoord 12 september aan de 0-2 zege in Zwolle. Thuis heeft Feyenoord het dit seizoen lastiger. foto pim ras Myron Boadu was vorig seizoen wél trefzeker. foto bsr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23