maar 1 epe Tussendoortje, of toch weer 22 'We doen er alles aan' na kraker kan PSV Ajax alsnog van Drie dagen na Ajax-PSV is PSV-AZ vandaag het volgende topaff iche in Super Januari. Al kun je gezien het seizoen van de Alkmaarders ook stellen dat dit voor PSV een reguliere thuiswedstrijd is, die hoe dan ook gewonnen moet worden. Kort VTTY Celstraf voor Denifl De Oostenrijkse oud-profwielrenner Stefan Denifl is veroordeeld tot twee jaar celstraf wegens 'ernstig sportief bedrog'. Zestien maanden ervan zijn voorwaardelijk. De 33- jarige Denifl, oud-renner van onder meer Vacansoleil-DCM, heeft toegegeven dat hij bloeddoping heeft gebruikt. ,,Maar ik ben geen crimineel.'' De renner voerde aan dat in de wielersport prestaties werden geëist die zonder doping niet mogelijk waren. Vitesse in punten naast Ajax Vitesse is dankzij een 1-0 zege op FC Utrecht in punten gelijk gekomen met koploper Ajax. De Amsterdammers hebben nog wel een wedstrijd te goed, ze spelen morgen bij FC Twente. Vitesse had voor, maar ook na rust niks te vrezen van een pover Utrecht. Danilho Doekhi maakte in de 26ste minuut de enige treffer. Het was voor de 22-jarige verdediger pas zijn eerste eredivisiedoel- punt. Voor Vitesse is het al de zevende overwinning in de eigen Gelredome. Meeste steun voor Laporta Van de negen mannen die zich kandidaat hadden gesteld voor het voorzitterschap bij FC Barcelona zijn er nog vier in de race. Joan Laporta (foto), Victor Font, Toni Freixa en Emili Rousaud haalden genoeg handtekeningen op om te mogen meedoen aan de verkiezing op 24 januari. Laporta, die tussen 2003 en 2010 al voorzitter van Barcelona was, kreeg de meeste steunbe tuigingen. Strootman naar Genoa Kevin Strootman zal het seizoen op huur- basis afmaken bij de Italiaanse club Genoa. De 30-jarige middenvelder van Olympique Marseille is in Genua gearriveerd om een medische keuring te ondergaan. Strootman speelde eerder in Italië bij AS Roma (2013 2018). Dit seizoen was Strootman meestal invaller bij zijn Franse werkgever. Quote van de dag Dakar Sabalenka Handbal Voor het eerst sinds 2016 haalde PSV zondag een punt op in Amster dam. De 2-2 tegen Ajax zorgde voor zichtbare tevredenheid op de Eind- hovense bank en ook hoorbaar, in de reacties na afloop. Maar moest de nummer 2 van de eredivisie niet vooral balen? Ze hadden de kop loper immers laten ontsnappen na een 2-0 voorsprong. ,,Hmmm, nee, zo kijk ik er niet naar'', zei Roger Schmidt gisteren op weg naar het volgende top- affiche, vanavond thuis tegen AZ. ,,Als je alleen de 0-2 ziet en dan 2-2, dan kun je misschien zo denken. Maar je moet ook respect kunnen hebben voor het resultaat, kijkend naar het totaalplaatje van een wed strijd. Wij hadden zeker dingen be ter kunnen doen, maar uiteindelijk bleek Ajax niet in staat ons te klop pen in hün thuisduel.'' Vanavond is PSV die thuisspe- lende ploeg. Met nu AZ als visite. Een volgende topper dus, al kun je gezien het seizoen van de Alkmaar- ders ook stellen dat dit voor PSV een reguliere thuisbeurt is, die so wieso moet worden gewonnen. Hoe dan ook: van de underdog positie gaat het binnen drie dagen naar de favorietenrol voor Schmidt en zijn team. Het maakt op voor hand nieuwsgierig naar hoe spelers daarmee omgaan in deze januari maand, die Ajax-verdediger Daley Blind in deze krant onlangs al tref fend omschreef als 'een maand van het mentale'. Voor de winterstop won PSV bij voorbeeld in de Europa League uit bij Granada. Die 0-1, goed voor Europese overwintering, werd in de avonduren uitbundig gevierd in het spelershotel. Door alle spelers, behalve één, vertelde directeur Toon Gerbrands later. Mario Götze zag het vooral hoofdschuddend aan. Een ronde verder in Europa, tuurlijk leuk, dat vond de Duitser rSBUl&dfiEiiiiffSe De speelstijl van AZ wijkt niet heel veel af van die van Ajax. Ook deze ploeg speelt aanvallend voetbal In de Kuip durven ze het gewoon niet. Met een schuin oog al naar de Klassieker, zondag in de Johan Cruijff Arena, kijken. Het zou vra gen om problemen kunnen zijn, denken ze bij Feyenoord. PEC Zwolle onderschatten, het zou voor dit Feyenoord van misplaatste arro gantie getuigen. Zeker in een sei zoen waarin de Rotterdammers van de zeven thuiswedstrijden er tot op heden slechts drie wisten te winnen. ,,Dus het is bij ons ook écht eerst PEC Zwolle'', zegt Dick Advocaat. ,,Dat is heel duidelijk. En daarna kunnen en mogen we pas verder kijken. Het zou mooi zijn als we zondag daadwerkelijk met een gat van maximaal drie punten achter stand naar Ajax gaan, maar als wij niet kunnen winnen van PEC, hoe ven we het daar helemaal niet over te hebben. Dat zou een flinke dom per zijn.'' Advocaat is voorzichtig. Als Fey- enoord iets wil, dan mag het in thuiswedstrijden tegen clubs uit het rechterrijtje natuurlijk niet meer misgaan. Met twee relatief makkelijke overwinningen aan 2021 beginnen, het is het droomscena- rio. Het zou een soort oefencam pagne zijn zoals normaliter de oe fenwedstrijden in Marbella de ploeg moesten klaarstomen voor het grote werk na de winterstop. Het grote werk is Ajax-uit. Maar als aanloopduel PEC Zwolle thuis, het is voor Feyenoord dit seizoen ge woon geen abc'tje. FC Twente, Sparta, Heracles en FC Utrecht bleven dit seizoen im mers al vrij makkelijk overeind in de Kuip. De trainer en de spelers van Feyenoord constateerden toen dat een compleet lege Kuip een woensdag 13 januari 2021 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Emmen-fans zamelen geld in om het team van Dick Lukkien deze winter te versterken. Ze hopen zo degradatie uit de eredivisie af te wenden. 14 Stéphane Peterhansel is hard op weg naar zijn 14de eindzege in de Dakar Rally. De rallyrijder uit Frankrijk won de negende rit en verstevigde zijn koppositie. De rally door Saudi-Arabië finisht vrijdag en telt nog drie etappes. J In Abu Dhabi heeft Arina Sabalenka haar derde finale op rij op de WTA Tour gehaald. De tennisster uit Belarus (22) won eind 2020 al toernooien in Ostrava en Linz. 11 De handbal- ploeg van Amerika is vlak voor het WK getroffen door corona. Coach Robert Hedin telde achttien besmettingen in zijn ploeg. 'We hebben maar 1 keeper. Nu wel hele duel de toon zetten Maarten Wijffels Eindhoven -1 t' i -i 's -> V' fff® t - Roger Schmidt (53) o a K/> Bij de driepunter tegen Sparta leek Feyenoord verder dan voor de winterstop. Of dat echt zo is, blijkt vanavond (vanaf 21.00 uur). Vier ploegen bleven eerder dit seizoen in de Kuip makkelijk overeind, maar wie wil meedoen om de prijzen moet toch echt ook PEC Zwolle opzij zetten. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22