Steenmarter knaagt 11.000 huishoudens het donker in 10 NIEUWS Relatie tussen 14-jarig meisje en verdachten is nog niet duidelijk Frank Timmers Almelo De politie hult zich nog in stilzwij gen over wat er precies is gebeurd en wat de relatie met het meisje is. Zondagavond werd na een melding het stoffelijk overschot van de Al melose scholiere gevonden achter het bedrijventerrein Het Wendel- goor in Almelo. Enkele uren later hield de politie twee personen aan, een man uit Wierden en een min derjarige uit Almelo. Gisteren volgde het politiebe richt van de arrestatie van opnieuw een minderjarige. Het gaat om vader en zoons De W. De vader (43) staat ingeschreven in de gemeente Wierden, maar zou veelal in Al melo verblijven. Hij is tegelzetter en heeft een afbouwbedrijf op zijn naam staan. In 2014 moest hij voor komen op verdenking van betrok kenheid bij hennepteelt in Hen gelo. Alle drie zijn liefhebbers van mo torcross, net als veel meer familie leden. Dat blijkt uit diverse uitin gen op Facebook en YouTube. Als de jongens al een strafblad hebben, is dat volgens bronnen bij justitie niet noemenswaardig. Zeker is dat de twee jongens niet bij Lotte op school zaten. Het terrein langs het Twentekanaal waar Lotte werd ge vonden wordt gezien de sporen ge bruikt om te crossen. Over de doodsoorzaak en de ach tergrond van de dood hult de poli tie zich nog in stilzwijgen. Dat gaat zover dat de politie niet naar buiten wil brengen op welke juridische gronden de drie zijn aangehouden. Ze wil daarmee ook laten zien dat ze de zaak nog zo breed mogelijk onderzoekt. Een woordvoerder legde uit: ,,We willen graag zo zuiver mogelijke verklaringen hebben.'' Daarom is het van belang dat getuigen zo min mogelijk door informatie via de media worden beïnvloed. Boven dien heeft de politie ook werkelijk nog niet alle informatie bijeen. Gis teren moest bijvoorbeeld nog sectie plaatsvinden. Ruzie Over wat er gebeurde doen allerlei verhalen de ronde. Het vaakst wordt gesproken over een uit de hand gelopen ruzie tussen Lotte en één van de broers. De woordvoer der zegt dat via sociale media aan toonbaar onjuiste berichten ra zendsnel worden rondgestuurd. Sommige daarvan zijn beschadi gend voor jongens die ten onrechte voor daders worden aangezien. De politie heeft een moeder geadvi seerd aangifte te doen als de smaad jegens haar zoon door blijft gaan. Het meisje zou zondagmiddag rond één uur van huis zijn gefietst en niet meer zijn teruggekeerd. Een woning aan de Willem Kloosstraat is door de politie verzegeld. Maan dag deed de recherche daar huis zoeking en nam de politie een brommer en een busje in beslag. Op dit adres staat een bedrijf ge vestigd in de 'verkoop en reparatie van crossmotoren, scooters en aan verwante artikelen', op naam van nog weer een andere De W. De po litie wil niet zeggen waarom dit huis is vergrendeld en de bewoners er niet in mogen. Het is niet duide lijk of dit het huis is waar vader De W. stond ingeschreven. Opsporing Het Openbaar Ministerie heeft een team grootschalige opsporing aan gesteld dat onder leiding van twee officieren staat. Een houdt zich met het tactische gedeelte bezig en de ander is specifiek toegevoegd voor expertise met jeugdige criminelen. Deze werkwijze is gebruikelijk bij een zaak met volwassenen en min derjarigen. Hoezeer de dood van Lotte de ge moederen bezig houdt, blijkt aan de Kruissteenweg in Wierden als een meisje van 15 jaar daar een weekblad in de brievenbus stopt. Ze vertelt dat haar moeder het niet meer goed vindt dat ze alleen in het donker over straat gaat. Elektrische klokken in de Achter hoek bleven dinsdagmorgen stil staan om 5.48 uur; in de omgeving van Berkelland, Oost Gelre en Bronckhorst werd het meteen aar dedonker. Dat was het moment dat een steenmarter in het ver deelstation van Liander in Borculo voor kortsluiting zorgde. Bij ruim 11.000 huishoudens en bedrijven in zeventien plaatsen ging plots klaps het licht uit. Om iets over ze venen was de storing verholpen. Woordvoerder Ceriel Thissen van netwerkbeheerder Liander geeft tekst en uitleg over het curi euze incident. „Het gebeurt vaker dat ongedierte voor stroomstoringen zorgt. Zo zorgden ratten laatst nog in Zee- wolde voor een grote stroomsto ring in Flevoland. Ditmaal was het een steenmarter bij ons verdeel station in Borculo.'' „Absoluut niet. We hebben om dit soort problemen te voorkomen alle kieren en naden van een ver deelstation helemaal dichtge maakt. Want een steenmarter heeft aan een gaatje van 1,5 tot 3 centimeter genoeg om binnen te komen. We voeren regelmatig vi suele inspecties uit om te contro leren of alles nog dicht is.'' „Onder in het verdeelstation ko men de kabels het gebouw binnen. Die kabeldoorvoeren zijn goed af gedicht, maar in dit geval heeft de steenmarter die omhulsels door geknaagd. Hij bijt zich er letterlijk doorheen, een klein gaatje is dan genoeg om binnen te komen. Dat is het diertje gelukt.'' „In het verdeelstation liggen spanningsrails met daarop duizen den volts. In elk geval flink meer dan er bij u thuis uit het stopcon tact komt. Als een steenmarter daar overheen loopt of er op gaat zitten dan maakt het dier kortslui ting en gaat er een enorme stroom lopen door het diertje.'' „Nee, onze monteur ging na de melding ter plekke en hoefde niet lang te zoeken naar de oorzaak: hij trof een zwartgeblakerde steen marter aan. Zulke hoge spanning en stroomsterkte is dodelijk. Niet alleen bij 11.000 huishoudens ging op dat moment het licht uit, ook bij de steenmarter.'' woensdag 13 januari 2021 Vader en twee zoons verdacht van rol bij dood Lotte In het onderzoek naar de dood van de 14-jarige Lotte uit Almelo heeft de politie gisteren op nieuw een minderjarige aange houden. De drie personen die nu vastzitten op verdenking van be trokkenheid zijn een vader en zijn twee zonen. De politie doet onderzoek op het terrein waar de 14-jarige Lotte is gevonden. foto rikkert haring Een steenmarter heeft gister morgen vroeg voor een grote stroomstoring in de Achterhoek gezorgd. In ruim 11.000 huishou dens ging het licht uit. Hoe lukte het diertje dat? Jelle Boesveld Borculo Hoe kan zo'n diertje zo'n grote stroomstoring veroorzaken? Kan zo'n diertje dan zo maar binnenwandelen? Een steenmarter in levenden lijve. FOTO SHUTTERSTOCK Hoe is de steenmarter dan toch binnengekomen? Hoe is de kortsluiting ontstaan? Heeft de steenmarter het over leefd?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 10