OZCAN AKYOL Vrouw uit Italië was 's werelds eerste coronapatiënt Start je proefrit thuis 6 Simpelweg® AutoTrack CORONA GEVOLGEN Column Altijd een heuglijk moment: de PVV die zijn verkie zingsprogramma presen teert. Ik keek ernaar uit. Zouden ze voor een bierviltje gaan, een sim pel A4'tje of misschien toch een rabiate tweet van opperbaas Geert Wilders? In Amerika hebben we gezien dat er bijster weinig voor nodig is om een boze meute op de been te krijgen. Maar niets van dat. Er kwam een document van ruim vijftig pagina's. Als je de inhoud twintig jaar geleden had gepubli ceerd, was je als politieke partij vermoedelijk dagenlang geschof feerd, misschien zou het zelfs tot rechtsvervolging hebben geleid. wil bijvoorbeeld dat Nederlandse burgers bij een 'dubbele nationa liteit geen stemrecht' mogen heb ben en 'geen politieke functies' kunnen bekleden. Dat betekent de facto dat hij de Kamervoorzitter wil afzetten, en ook de burge meesters van Rotterdam en Arn hem wantrouwt. Goedkoop popu lisme. Deze mensen künnen niet eens afstand doen van hun andere nationaliteit. Nog een pareltje uit het programma is deze oneliner: 'politieke neutraliteit van de lera ren', een gedachte die voortbor duurt op de suggestie dat al onze leerkrachten progressief stemmen. Maar hoe wil de partij dit contro leren? Door een variant op de Stasi te introduceren? Ook belooft de PVV dat we straks 140 kilometer per uur op de snelweg mogen rijden, lek ker vroemvroem in onze bolides, terwijl de natuur op allerlei ma nieren worstelt met juist dit soort menselijk gedrag. Ik zou eindeloos verder kunnen gaan. Neemt u vooral ook zelf een kijkje in het pro gramma. Maar waar het vooral op neer komt: Geert Wilders weet dat andere par tijen door dit soort onhaal bare en mensont erende standpunten nooit een coalitie met hem kunnen vormen, en toch zal hij straks roepen dat hij wordt buitengesloten, als slacht offer. Maar de PVV kiest er zelf voor om nooit in een kabinet zitting te nemen door antidemocratische standpunten te huldigen. Het is schrijnend voor de mensen die nog steeds trouw aan de partij blij ven. Weten ze wel dat ze bedon derd worden? Dat Geert Wilders ze intellectueel minacht? Dat hij allerlei beloftes doet, maar hele maal niet de ambitie heeft om mee te regeren? Het enige wat Wilders voor elkaar heeft gekregen, is dat we niet meer raar opkijken als hij allerlei vormen van kroegpraat in een programma noteert. Eerlijk is eerlijk: dat is ook een prestatie. Dat mensen gewend raken aan discriminatie en uitsluiting. Ik weet alleen niet of je daar trots op moet zijn. Weten mensen die de PVV trouw blijven dat ze worden bedonderd? Angelo van Schaik Rome De vrouw ging in november 2019 naar de dermatoloog met een vreemde uitslag op haar arm. Uit heranalyse blijkt nu dat de uitslag het gevolg was van een corona besmetting. In ongeveer 5 tot 10 procent van de gevallen leidt een Covid-19- besmetting tot huidproblemen. Dat was voor dermatoloog Raf- faele Gianotti van de Universiteit van Milaan reden om monsters van onverklaarde huidproblemen uit het najaar van 2019 opnieuw te bekijken. Bij een van de patiënten, een 25-jarige vrouw, werden in de zweetklieren sporen van het co ronavirus gevonden. De vrouw, bij wie in juni 2020 bij een bloed test antilichamen tegen het coro navirus werden gevonden, ver klaarde geen andere symptomen te hebben gehad. Volgens Gia- notti zijn in Milaan nog zes geval len bekend waarbij huiduitslag het enige symptoom van besmet ting is. Hieruit concludeert de Universiteit van Milaan dat Covid-19 al op 10 november 2019 in Noord-Italië rondwaarde, dat is bijna drie weken eerder dan de eerste geregistreerde corona besmetting in de Chinese stad i Covid-19 waarde al op 10 november 2019 in Italië rond Wuhan. De Chinese autoriteiten stelden op 1 december 2019 de eerste besmetting met het Covid- 19-virus vast. Met de nieuwe in formatie is de Milanese vrouw nu de vroegst bekende coronapatiënt ter wereld. Al eerder werd bij een 4-jarig jongetje, ook uit Milaan, achteraf het coronavirus vastgesteld. Het jongetje werd in december 2019 met mazelen opgenomen in het ziekenhuis. Bij herbestudering van de bloedmonsters bleek dat ook hij besmet was met Covid-19. Wanneer je jouw droomauto hebt gevonden, wil je natuurlijk een proefrit maken. Maar grote kans datje in deze gekke tijden contact met anderen wilt vermijden en zoveel mogelijk thuisblijft. Daarom zorgt AutoTrack ervoor dat die proefrit gewoon bij jou voor de deur begint. Contactloos en in een schone auto. dinsdag 12 januari 2021 GO ^0 @OzcanAkyol Kroeaoraa De tijden zijn veranderd. De PVV I 05 Een 25-jarige vrouw uit Milaan is de vroegst gedocumenteer de Covid-19-besmetting ter wereld, blijkt uit onderzoek van de Universiteit van Milaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6