PureBlue Water verhuist liever even niet 7 BANKDRUKKEN STEUNTJE IN DE RUG 'Op de sportschool zeggen ze dat ik hartstikke gek ben dat ik dit doe.' Het houdt Victor Roegiers (30) niet tegen. Zaterdag gaat hij 25.000 kilo bankdrukken voor het goede doel, een steuntje in de rug voor de horeca in Sas van Gent. De uit de kluiten ge wassen Sassenaar is sinds een paar jaar bloedjefanatiek met krachtsport aan de gang en wil zijn passie inzetten om een andere liefhebberij te hel pen. Want de geboren en getogen Sassenaar wil straks weer naar de kroeg en carnavallen als het weer mag. ,,Ik ben drie jaar geleden met krachttraining begonnen toen ik vanwege mijn knie niet meer kon voetballen. En zoals ik ben, sla ik er dan een beetje in door", lacht hij. ,,Ik zit iedere week toch wel zes, soms zeven keer in de gym." Kroegen de dupe Als eveneens fanatiek carnavaller heeft hij medelijden met de kroe gen in zijn Sas van Gent. ,,De kroe gen zijn steeds de dupe. Of ze mo gen helemaal niet open of maar een beetje. Ik kom zelf ook graag in het café en heb echt met ze te doen. Ik zat te denken hoe ik ze nou zou kunnen helpen en dit leek me een voor de hand liggende ma nier." Voor Roegiers ligt het mis schien voor de hand, zijn maten op de sportschool doen het hem niet na. ,,Ik heb gecheckt bij de gasten van de sportschool wat ze ervan vonden. Sommigen zeiden dat ik hartstikke gek ben dat ik dit doe. Maar ze waren wel positief en vonden het uiteindelijk een goed idee. Ik heb van tevoren wel goed geïnformeerd en uitgerekend wat een goed doel is dat ik kan halen. 25.000 kilo, het is veel maar ik heb besloten mezelf een echte uitda- 25.000 kilo, het is veel maar ik heb besloten mezelf een echte uitdaging te geven ging te geven. Het mag best een beetje pijn doen, maar ik denk dat het wel kan." Oefensetjes van zestig kilo, noemt hij het. Een gewicht dat meer mensen niet dan wel, één keer omhoog krijgen, gaat Roe giers zaterdag in café Bottles Next Door honderden keren omhoog drukken. ,,Zo'n 450 keer is de be doeling. Het zal naderhand wel flink stijf aanvoelen. Als ik maar mijn pauzes neem en heel goed op mijn voeding let. Van tevoren pasta eten", schat hij in. Zijn doel op Gofundme staat op 30.000 euro. Een flink bedrag waarvan hij tot nu ruim 2400 euro heeft binnengehaald. Uiteindelijk wil hij de kroegen in Sas van Gent een dikke cheque kunnen geven zodat ze het gemis aan carnaval 2021 kunnen overleven. Kroegentocht ,,Ik wil de cafés in 't Sas een hart onder de riem steken en ervoor zorgen dat we in de toekomst met z'n allen onze normale kroegen tocht kunnen houden. Niet alleen voor de inwoners van Sas van Gent, maar voor iedereen die er jaarlijks carnaval komt vieren." ,,Van afstel is geen sprake", maakt De Mul direct duidelijk, ,,maar de tijd was er even niet rijp voor." De oorzaak: de coronacrisis. PureBlue Water, dat inclusief De Mul zesen twintig medewerkers telt, heeft daar veel last van (gehad). ,,We heb- ben een groot aantal waterbehan delingssystemen in bedrijf op cruiseschepen en bijna geen sector is zo getroffen door de coronacrisis als de cruisevaart. Alles ligt stil, in vesteringen worden uitgesteld." De verwachting is dat de cruisemarkt voorlopig niet herstelt. Dat dwong PureBlue Water strate gische keuzes te maken, zoals De Mul het formuleert. Eén daarvan is uitstel van de verhuizing van het huidige, te krappe huurpand bij In- terjute in Kapellebrug naar nieuw bouw in de Koegorspolder in Ter- neuzen. De voordelen die deze nieuwe locatie biedt, zoals een snelle verbinding via de Wester- scheldetunnel en de nabijheid van grote klanten als Dow en Yara, gel den nog steeds, aldus De Mul. ,,We komen dan ook zeker naar Terneuzen. We moesten alleen tij delijk een pas op de plaats maken." Belangrijke groeimarkt PureBlue Water richt zich er ook op minder afhankelijk te worden van één sector, zoals de cruisevaart. Een belangrijke markt wordt de ont wikkeling van lokale systemen voor de behandeling van afvalwa ter, is De Muls overtuiging. Onder meer in de Filipijnse hoofdstad Ma nilla is PureBlue Water daarmee bezig. De Mul: ,,Investeringen in een rioolstelsel met waterzuiverin gen als in Nederland zijn duur en kosten veel energie. Lokale syste men zijn de oplossing voor snel groeiende steden als Manila." In Zeeland, voor camping Ol- menveld bij Serooskerke (W), heeft PureBlue Water met een Europese subsidie een vergelijkbaar systeem ontwikkeld, een bi ologische afvalwa terzuivering. Dit bespaart energie en CO2-uitstoot. Het afvalwater Van afstel is geen sprake, maar de tijd was er even niet rijp voor hoeft immers niet meer naar een verder gelegen zuivering van het waterschap. Een deel van het gezuiverde wa ter kan bovendien in de buurt worden her gebruikt in onder meer de landbouw. Mede dankzij dit soort projecten en het uitstel van de verhui zing naar Terneuzen is PureBlue Water erin ge slaagd alle medewerkers te be houden. De Mul: ,,Onze mensen zijn hoogtechnologisch geschoold. Daar is een tekort aan. We moeten bovendien ingericht blijven voor als we weer naar een normale situ atie gaan. Onze ambities reiken ver, daar hoort een sterk team bij." dinsdag 12 januari 2021 VL 25.000 kilo de lucht in voor de kroeg Guido van der Heijden Sas van Gent -Victor Roegiers Soms moet je als ondernemer iets beslissen dat niet leuk, maar wel noodzakelijk is. Angelo de Mul, directeur-eigenaar van het in waterbehandeling gespe cialiseerde bedrijf PureBlue Water, heeft dat gedaan. De ver huizing van Kapellebrug naar nieuwbouw in Terneuzen is voorlopig uitgesteld. Harmen van der Werf Terneuzen Victor Roegiers traint in zijn woonkamer. foto peter nicolai -Angelo de Mul, directeur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54