Victor wil best pijn lijden voor de kroegen in Sas GOUD VpRJÉpPEN IN GOES 1 goudwisselkantoor 7 Derde deelnemers vindt betaalde baan Het Wijkbedrijf Goes-Zuid be staat vijf jaar. Het is een initiatief van de gemeente en wordt uitge voerd door het bedrijf Incluzio, dat meer van dergelijke voorzie ningen heeft. Het wijkbedrijf is gevestigd aan de Beukenstraat. Mensen die om verschillende re denen moeilijk aan werk kunnen komen, en soms zelfs in een uit zichtloze situatie of sociaal isole ment zitten, kunnen er werkerva ring opdoen. Het idee is dat men sen gemakkelijker weer aan een reguliere baan komen vanuit een situatie waarin ze actief zijn en werkritme hebben. De deelne mers doen vrijwilligerswerk of krijgen een werkervaringsplaats. Dat gebeurt deels in de wijk Goes-Zuid. Zo gaan mensen aan de slag bij onder meer Gors of Ter Weel. Ook werken er deelnemers bij de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC) in Goes, waar on der meer de fietsen terechtkomen die regelmatig worden weggehaald bij het station. ,,Het bijzondere is ook dat wij de deelnemers een compleet traject aanbieden'', zegt Peter Moes van het wijkbedrijf. ,,Wij laten ze weer kennismaken met werken, maar helpen ook met solliciteren.'' De afgelopen vijf jaar zijn 43 deelnemers via het wijkbedrijf aan een betaalde baan gekomen. Dat is 28 procent van het totaal. Deze mensen hebben dus geen uitkering meer nodig. ,,Zo'n uitkering kost de gemeente per jaar 15.000 euro per persoon'', vertelt Maaike Ottenhof, die namens de gemeente bij het wijkbedrijf betrokken is, tijdens een commissievergadering waarin de resultaten van de voorziening werden gepresenteerd. ,,Bij 43 mensen heb je het in totaal dus over ruim zes ton.'' Daar staat wel het geld dat de ge meente in het het wijkbedrijf steekt tegenover, maar onderaan de streep levert het geld op. ,,Maar daar gaat het natuurlijk niet alleen om'', zegt Ottenhof. ,,Het is ook fijn dat mensen beter in hun vel komen te zitten. Bovendien hebben ze dan misschien ook minder zorg nodig en komen ze wellicht niet in de schuldhulpverlening.'' Natuurlijk hopen ze bij het wijk- Wij laten ze weer kennismaken met werken, maar helpen ook met solliciteren bedrijf dat het percentage deelne mers dat een betaalde baan vindt nog gaat stijgen, maar dat zal nooit bij alle deelnemers lukken. Dat is ook niet erg. Als blijkt dat het doen van vrijwilligerswerk het hoogste haalbare is voor iemand die voor heen in een uitzichtloze situatie thuiszat, is er ook iets bereikt. De gemeente besloot afgelopen zomer dat het wijkbedrijf in elk geval nog drie jaar mag doorgaan. ,,Op de sportschool zeggen ze dat ik hartstikke gek ben dat ik dit doe." Het houdt Victor Roegiers (30) niet tegen. Zaterdag gaat hij 25.000 kilo gram bankdrukken voor het goede doel, een steuntje in de rug voor de lokale horeca. De uit de kluiten gewassen Sasse- naar is sinds een paar jaar bloedfa- natiek met krachtsport aan de gang en wil zijn passie inzetten om een andere liefhebberij te helpen. Want de geboren en getogen Sassenaar wil straks weer naar de kroeg en carnavallen als het weer mag. ,,Ik ben drie jaar geleden met krachttraining begonnen toen ik vanwege mijn knie niet meer kon voetballen. En zoals ik ben, sla ik er dan een beetje in door", lacht hij. ,,Ik zit iedere week toch wel zes, soms zeven keer in de gym." Oefensetjes van zestig kilo, noemt hij het. Een gewicht dat meer men sen niet dan wel, één keer omhoog krijgen, gaat Roegiers zaterdag in café Bottles Next Door honderden keren omhoog drukken. Zijn doel op Gofundme staat op 30.000 euro. Een flink bedrag waarvan hij tot nu ruim 2400 euro heeft binnengehaald. Uit eindelijk wil hij de kroegen in Sas van Gent een dikke cheque kunnen geven zodat ze het gemis aan carna val 2021 kunnen overleven. Maandag t/m vrijdag: 9.30 -17.30 uur Zaterdag: 9.30 -17.00 uur dinsdag 12 januari 2021 BE Wijkbedrijf hielp al tientallen mensen Pakweg een derde van de deel nemers van het Wijkbedrijf Goes-Zuid is uitgestroomd naar een betaalde baan. Daarmee wordt de re-integratievoorzie ning als een succes be schouwd. Rob Paardekam Goes - Peter Moens, Wijkbedrijf Goes-Zuid Guido van der Heijden Sas van Gent Victor Roegiers traint in zijn huiskamer. foto peter nicolai PIET HEINSTRAAT WIJ ZIJN OPEN OP: GOUD WAARD. [1 qoudwisselkantoor Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, bankbiljetten of een diamant bijvoorbeeld. Of een doosje met sieraden zoals een ketting, een ring of een horloge. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. INKOOP VERKOOP KLUISVERHUUR GELD WISSELEN www.goudwisselkantoor.nlgoes@goudwisselkantoor.nl 0113 - 21 76 66 BELEGGEN TAXATIE VERPANDEN VEILEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 52