sr Drijvende kracht 7 BRAM VAN KLINK FIETSEN VOOR SENIOREN De Gouwe van Schouwen „Al meer dan der tig jaar verzorgen vrijwilligers on der de naam 'Fietsen voor Se nioren' tochten voor ouderen op Schouwen-Duive land en ruim vijfjaar is Bram van Klink daar nu de drijvende kracht achter. Zon der hem zouden er geen toch ten worden georganiseerd. Zijn betrokkenheid bij de activiteit en ook bij de deelnemers is on- gekend. Hij zet de routes uit, en - ook belangrijk - hij fietst de routes een week voor ze verre den worden in zijn eentje al vast voor, zodat eventu ele obstakels verme den kunnen wor den. Voor veel ou deren zijn de fietstochten be langrijk, niet al leen voor hun ge zondheid, maar vooral ook voor de gezelligheid. SMWO ondersteunt deze activiteit van harte, door er te zijn voor de vrijwilligers als het nodig is en met het maken van de pro grammaboekjes met de rou tes.'' Fietsen zit Bram van Klink (69) uit Sirjansland in de genen. Voorheen gaf hij de voorkeur aan racen, maar sinds een val in 2011 rijdt hij wat kalmer langs de dreven. Hij deelt zijn fietsplezier graag met anderen en stippelt voor de deelnemers aan Fietsen voor Senioren dan ook de mooiste routes uit. Een foto van een fa natiek tegen de Keuterberg op ploeterende Bram zelf en plaatjes van de trouwerij van zijn zus op de fiets getuigen van het belang dat het gezin Van Klink hechtte aan fiet sen. Bram doet dat nog steeds, hij rijdt vrijwel dagelijks een ferm rondje. ,,Dat is iets voor mij'', dacht hij dan ook toen hij ruim vijf jaar geleden de oproep van SMWO Schouwen-Duiveland voor vrijwillige organisatoren voor Fietsen voor Senioren las. Hij woonde toen sinds kort in deze regio. De liefde had hem doen be sluiten zich hier te vestigen. Lek ker rustig ook na het steeds druk ker wordende Leiden, waar hij ja ren had gewoond en gewerkt als salarisadministrateur en onder steuner HRM bij een advocaten- en notariskantoor. Vrijwilligerswerk was voor hem altijd al vanzelfsprekend. Dat deed hij destijds al voor een voet balclub en voor fietsclub Het Sta len Ros. Tijd dus om ook op Schouwen-Duiveland als vrijwil liger een steentje bij te dragen aan de samenleving, vond hij. ,,Dat is zo fijn om te doen, omdat ik er zelf veel plezier aan beleef en vooral omdat ik blij word als ik zie dat mensen ergens van genieten'', motiveert Bram. Hij buigt zich dan ook enthousiast elk jaar over het Knooppuntenboek om negen middag- en drie dagtochten sa men te stellen voor Fietsen voor Senioren. ,,De wens toen ik begon was wat langere routes met wat meer variatie samen te stellen. Routes ook die bij voorkeur zo min mogelijk langs drukke wegen voeren. Dat is een leuke uitda ging'', zegt Bram. Hij rijdt zelf een week van tevo ren elke route voor. ,,Dan ken ik de actuele situatie. Ligt er bijvoor beeld ergens veel slik op de weg of Ligt er veel slik op de weg of zijn er werkzaamheden? Dan kan ik de zaken nog bijstellen punt bij een dorpshuis of horeca- etablissement om af te spreken dat we langs komen.'' Natuurlijk verliep wegens co rona het afgelopen seizoen hele maal anders. Net nu het plan was in de wintermaanden gezamen lijk ook wandelingen te gaan ma ken. Veel tochten werden ge schrapt en tijdens de routes die wel werden verreden, was de deelname soms de helft minder dan de gebruikelijke dertig men sen wegens angst voor besmet ting. ,,Zo jammer. Het gaat na tuurlijk niet alleen om het fietsen en wandelen, maar vooral ook om het elkaar ontmoeten en bijklet sen'', zegt Bram. Hij pakt het Knooppuntenboek en begint hoopvol aan het programma voor 2021. dinsdag 12 januari 2021 SD Mels Hoogenboom, mede werker Welzijn van SMWO Schouwen-Duiveland, tipt Bram van Klink als Gouwe van Schouwen: In de wekelijkse rubriek, De Gouwe van Schouwen, vertelt ie mand wie een beetje extra aan dacht verdient en waarom. In deze aflevering: Bram van Klink. Ali Pankow Sirjansland - Bram van Klink zijn er werkzaamheden? Dan kan ik de zaken nog bijstellen. Ook ga ik dan langs het geplande stop- Bram van Klink ziet met ver langen uit naar een mooi sei zoen voor Fietsen voor Senio ren dit jaar. Hij gaat er met veel enthousiasme weer verras sende routes voor samenstel len. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK De middagtochten beginnen om 13.30 uur; de dagtochten om 10.00 uur. Het startpunt is op de parkeerplaat bij voetbalvereni ging MZC'11 aan de Lange Blok- weg in Zierikzee. Kent u ook iemand die wat extra aandacht verdient? Mail naar schouwen-duiveland@pzc.nl, onder vermelding van 'Gouwe van Schouwen'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 50