Vlotte zege Pattinama-Kerkhove O O) CD O ZEELAND 11 Aanvaller zet er na dit seizoen een punt achter bij Krabbendijke Goruna Qatar Jarenlang stuurde hij vanuit Wezep, een dorpje in Gelderland, zijn auto wekelijks richting Zeeland. Jansen studeerde in Zwolle, werkte zeven jaar als sportdocent in Kampen en keerde voor de weekenden terug bij zijn ouders in Oostdijk. Vooral om bij de plaatselijke club in Krabbendijke een balletje te trappen. ,,Dan bleef ik een paar dagen hier, om doordeweeks weer weg te zijn." Na zijn studie bleef hij hangen, leerde hij zijn vriendin kennen en verhuisde hij vorig jaar naar Slie- drecht. De vele kilometers zetten hem aan het denken. ,,Het is een keer mooi geweest. Door corona was het afgelo pen maart ineens klaar, dat wilde ik niet. Al stel je jezelf het laatste seizoen wel anders voor natuurlijk." Hij kwam dus terecht in Sliedrecht en door zijn werk als docent in Papen- drecht en bij een beplantingsbedrijf in Utrecht, maakt hij doordeweeks al de nodige kilometers. Die begonnen hem aardig de keel uit te hangen. En dus stelde de 32-jarige aanvaller zich zelf de vraag: ,,Hoe zie ik de komende jaren voor me?" Daar had Elco Jansen al snel een antwoord op. ,,Ik heb te veel andere interesses. Mountainbiken bijvoor beeld. Maar ik heb ook ooit spullen gekocht om te kitesurfen, alleen nooit tijd gehad om het te doen. Die tijd krijg ik straks wel." Reizen en volleybal In een ander voetbalshirt dan dat van Krabbendijke gaan we hem ieder ge val niet zien. ,,Ik voetbal sinds de D'tjes bij Krabbendijke. Al voordat ik kon lopen, was ik bezig met een bal. Voetbal is echt een stukje van mijn le ven en dat ga ik wel missen." Net als de club, waar ze zeker niet van hem af zijn. ,,Ik heb natuurlijk weinig verge lijk, maar het is gewoon een gezellige en warme vereniging. Veel supporters langs de lijn en iedereen kent elkaar." Hij speelde in al die jaren nooit er gens anders, maar was er vanwege rei zen en volleybal wel een aantal sei zoenen tussenuit. Zijn liefde voor het spelletje was echter te groot. ,,Toen ik vijftien was, ben ik abrupt gestopt om te gaan volleyballen. Ik kwam er al snel achter dat ik voetbal veel leuker vond." Toch begon er de laatste tijd Pim Bruins wilde er, zelfs op ons niveau, echt alles uithalen -Elco Jansen iets te knagen. De resultaten speelden daarbij een belangrijke rol. ,,Afgelo- pen jaar merkte ik dat het veel moeite kostte. Iedere keer middernacht thuis. Als de resultaten dan minder goed zijn, voelt elke kilometer nog verder." Aan zijn tijd met trainer Pim Bruins koestert hij warme herinneringen. ,,We hadden al jaren de droom om te promoveren naar de tweede klasse en toen lukte het eindelijk. Af en toe ko men dat soort mooie herinneringen nu al boven." Evenals het seizoen dat hij topscorer werd van Zeeland. Maar toch is de honger naar doelpunten nog niet gestild. Zelfs niet in zijn laat ste seizoen. ,,Als het goed is, heb ik nog maar een paar goals nodig om de 200 te halen'', aldus Jansen. ,,Dat zou een mooi afscheid zijn." Daar hoopt hij sowieso op. ,,Hope- lijk kan ik een beetje op een normale manier afscheid nemen, anders moe ten ze maar een wedstrijdje organise ren. Kan mijn broer Rens, die vorig jaar gestopt is, meteen meedoen." Natuurlijk hoopt hij dit seizoen zijn voetbalschoenen nog aan te trekken, maar dan wel met de bekende gezich ten langs de lijn. ,,Het is echt wel min der leuk zonder supporters. Dat zorgt gewoon voor minder plezier en was voor mij ook wel een motivatie om te gaan stoppen." Spijt is een groot woord De tijd om echt terug te kijken is voor Jansen nog niet aangebroken. Toch haalt hij zich een aantal momenten voor de geest. Waaronder de 'bijna- overstap' naar Kloetinge. ,,Ik zat nog in Zwolle, maar dat was geen pro bleem. Toen heb ik gesproken met Diederik Hiensch, maar het uiteinde lijk toch niet gedaan. Het was een mooie uitdaging geweest en ik ben benieuwd hoe ik het had gedaan, maar achteraf weet je nooit wat ver standig is. Spijt is een groot woord." Ook blikt hij terug op de eerder ge noemde samenwerking met Bruins. ,,Pim was ontzettend bevlogen, mis schien zelfs nog wel een beetje speler. Het liefste deed hij mee met de trai ning, gaf hij je een 'panna'. Pim wilde er, zelfs op ons niveau, echt alles uit halen." Vijftien jaar lang vormde Jansen sa men met Danny Weber het gezicht van de club Krabbendijke. Anvallende middenvelder Weber blijft voorlopig nog behouden. ,,Ik heb het er natuur lijk wel met hem over gehad, maar hij gaat nog lekker door. Laatst hadden we het over de nieuwe trainer, maar dat moet hij maar met die jonge gas ten bespreken. Die moeten er straks mee op het veld staan, ik niet meer." De tevredenheid overheerst. ,,Wie weet ga ik wel weer volleyballen!" De 29-jarige Zierikzeese versloeg in twee sets (6-4 6-4) de Japanse Kurumi Nara, die wel iets hoger dan haar staat op de wereldranglijst. De voorrondes van het Grand Slamtoernooi worden ge speeld in Dubai. Dat is omdat de Golf staat een minder streng coronabeleid hanteert dan Australië. Vijf aces Pattinama-Kerkhove stond goed te ser veren tegen Nara. Ze sloeg vijf aces, won 75 procent van de rally's met haar eerste opslag en liet zich maar één keer breken door Nara. De Zeeuwse brak de Japanse drie- maal, waardoor ze de overwinning uit eindelijk na 1 uur en 19 minuten binnen had gehaald. De Zierikzeese moet nu nog twee par tijen winnen om in Melbourne mee te mogen doen aan het hoofdtoernooi. Haar eerstvolgende tegenstandster is de Oekraïense Lesia Tsurenko, de nummer 146 van de wereld. Vorig jaar stonden ze voor de eerste keer tegenover elkaar en toen verloor Pattinama-Kerkhove met 6-2 6-2. dinsdag 12 januari 2021 GO 34,30 Het virtuele Goruna-loop- circuit, met wedstrijden in Axel en Hoofd plaat, wordt door de organi satie verlengd tot en met 31 januari. In Hoofdplaat gaat Thomas Wulffraat (foto) aan de leiding op de 9,4 km, in een tijd van 34.30 minuten. Marieke Mul- laert voert de vrouwenlijst aan in 40.26. In Axel leiden Mark Verhage (31.36 minuten) en Laura Wulf- fraat (41.30). Jeremy de Nooijer boekte een belangrijke zege met Al- Shamal. In de tweede divisie van Qatar was de ploeg van de Vlissinger met 1-0 te sterk voor di recte concur rent Al Mark- hiya. De Nooijer sprong met Al- Shamal over die ploeg naar plek twee. Op de teller van Elco Jansen staan te veel kilometers Hij dacht er eigenlijk vorig seizoen al aan om een punt achter zijn voet balcarrière zetten. Door corona be sloot hij echter toch nog maar een jaartje door te gaan, want 'zo afslui ten wil niemand'. Maar na afloop van deze voetbaljaargang is het dan toch echt gedaan en hangt Elco Jansen zijn kicksen aan de wilgen. Daniel Wissel Sliedrecht Tennisster Lesley Pattinama-Kerk- hove heeft gisterochtend vlotjes de tweede ronde van de kwalificaties van de Australian Open gehaald. Roeland van Vliet Vlissingen/Dubai Lesley Pattinama-Kerkhove. j/y* m Elco Jansen (rood-wit-blauw) zet Krabbendijke in 2018 op 2-0 tegen Noad'67. foto johan van der heijden i ■H a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43