II Personeelsmanagers gaan elkaar helpen 8 ZEELAND Willem Jansen: De Feestpartij geeft entertainers een stem in Den Haag Theo Giele Goes Volgens zijn agenda zou Goesenaar Willem Jansen als Party DJ W nu plaatjes aan het draaien zijn in de sneeuw. Maar in maart viel alles stil in zijn branche. In plaats van feest muziek te draaien voor winterspor ters helpt Jansen Vlemmix om DFP een plaats op het stemformulier te bezorgen. Hij staat als Zeeuwse vrijwilliger op de website en helpt bij het verzamelen van de nodige ondersteuningsverklaringen die De vraag is ook, wat is er straks nog over als corona voorbij is? Waar kunnen we dan nog optreden? nodig zijn om mee te mogen doen aan de verkiezingen. Om alle misverstanden uit de wereld te helpen: Willem Jansen heeft zelf geen enkele ambitie om een zetel in de Tweede Kamer te veroveren. Maar dat er in de politiek aandacht moet komen voor de zwaar getroffen amusementssector staat voor hem buiten kijf. Beste party dj Jansen werd in 2017 en 2018 uitge roepen tot beste party dj van Ne derland. ,,Mijn agenda is nu nog vol, maar ik streep alleen maar optre dens weg. De vraag is ook, wat is er straks nog over als corona voorbij is? Waar kunnen we dan nog optre den?" Om een idee van zijn drukke wilde hij het rampjaar 2020 positief afsluiten. Een van de gasten tijdens die marathonuitzending was Johan Vlemmix, entertainer uit Eindho ven. ,,Ik ken Johan persoonlijk. We komen elkaar geregeld tegen tij dens optredens in het land. Toen ik hem vroeg voor de Kika-marathon, vroeg hij of ik ook wat voor hem kon betekenen. Door mee te helpen met de De Feestpartij." Doel van de partij is, zo is op de website te lezen, 'spreekbuis te zijn van een ieder die werkzaam is in deze sector, én een ieder die de sec tor een warm hart toedraagt. Want zonder horeca en entertainment is ons leven écht enorm saai!' Jansen kan zich hierin vinden. ,,Ik zit al bijna een jaar thuis. Ik vind het be langrijk dat onze sector in de poli tiek zijn stem kan laten horen." Een dingetje Een politieke partij oprichten is een fluitje van een cent, maar om mee te mogen doen aan de Tweede Ka merverkiezingen moet er wel het een en ander gebeuren. Het land is verdeeld in twintig kieskringen, waarvan Zeeland er één is. Om op het verkiezingsbilj et in een kring te mogen verschijnen, moet een partij in die kring dertig ondersteunings verklaringen kunnen overleggen. ,,Dat is nog best wel een dingetje", vertelt Jansen. ,,Mensen moeten een verklaring ondertekenen. Met die verklaringen moeten ze naar het gemeentehuis gaan en hun id- bewijs overleggen. Als alles in orde is, zet de ambtenaar er een stempel op en is de verklaring geldig." Partijen die voor het eerst mee doen aan een Tweede Kamerver kiezingen, of bij de vorige verkie zing geen zetel hebben behaald, moeten een waarborgsom van 11.250 euro storten. Dat geld krijgt de partij terug als ze een mini mumaantal stemmen weet te beha- len.,,Het kost dus ook nogal wat centjes", constateert Jansen. De Feestpartij en alle andere politieke partijen hebben tot 1 februari de tijd om de benodigde ondersteunings verklaringen en de waarborgsom bij elkaar te brengen. agenda te geven: Party DJ W heeft 29 vaste zalen in het land waar hij muziek draait. Daarnaast is hij op festivals en in uitgaanscentra in heel Europa te vinden. Maar nu dus even niet. Hij verwacht dat het ze ker tot september duurt voordat weer echt wat mogelijk wordt. Zelfheeft Jansen sinds de lock- down niet stilgezeten. Hij had geen zin om zijn buffer aan te spreken of zijn hand op te houden bij de over heid. ,,Ik heb in maart meteen een uitzendbureau gebeld. Die hadden voor mij werk als zzp'er in het groenonderhoud. En sinds een paar maanden verzorg ik de marketing voor de kledingzaak van mijn zus." In december pakte hij even zijn oude stiel op door 24 uur muziek te draaien om geld in te zamelen voor KiKa, de stichting die fondsen werft voor wetenschappelijk on derzoek naar kinderkanker. Zo masseerd, heeft het mis. Hoewel het aantal vacatures beduidend is afge nomen, blijft de vraag naar geschikt personeel hoog, blijkt uit alle cijfers We kunnen veel meer voor elkaar betekenen, bijvoorbeeld met het beter uitwisselen van seizoenskrachten Aan het personeelstekort gaat de komende jaren niet veel verande ren, omdat jongeren wegtrekken (ontgroening) en het aantal oude ren toeneemt (vergrijzing). Vanaf 2021 slinkt de actieve beroepsbevol king met gemiddeld 5 procent per jaar. Dat is met name slecht nieuws voor de zorg- en welzijnssector, waar het personeelstekort blijft op lopen. Alleen door (digitale) zorg op afstand kan de druk op de zorg wor den beperkt. Van horeca naar zorg Een gevolg van de coronacrisis is dat personeel uit een getroffen branche in een andere sector aan de slag gaat. Bijvoorbeeld van de horeca naar de zorg. Dat vergt om- en bijscholing. Ook zittend personeel moet wor- den bijgeschoold, anders kunnen werkgevers verder in de personeels problemen komen. In het HR Netwerk Zeeland - HR staat voor human resources, ofwel personeel - kan de ene personeels- manager leren van de andere. ,,Er liggen veel mogelijkheden die nu nog onbenut blijven en dat is zonde. We kunnen veel meer voor elkaar betekenen, bijvoorbeeld met het be ter uitwisselen van seizoens krachten", zegt Hans Scheers van personeelsadviseur Xapax. En door kennis te delen en mee na te denken over het oplossen van personeels problemen. Dat kan gaan over scho ling, maar ook over financiën en ad ministratie. Door de coronacrisis zullen de ac tiviteiten voorlopig online plaats- vinden. Zodra het weer kan, volgen fysieke kennissessies. HR Netwerk Zeeland is een ini tiatiefvan een groep personeelsma nagers van diverse Zeeuwse organi saties en bedrijven. De stichting heeft een opstartsubsidie van de provincie gekregen. De basis werd al in 2019 gelegd. Toen kwam een groep enthousiaste Zeeuwen uit bedrijfsleven en overheid bijeen in de Timmerfabriek in Vlissingen. Daar werden workshops gehouden, werd kennis gedeeld en stond net werken centraal. Iedereen zag tij dens die bijeenkomst de winst die een Zeeuws HR-netwerk kan ople veren. Wie denkt dat de coronacrisis de achilleshiel van de Zeeuwse econo- en statistieken. De zorg, bouw en mie - de zeer krappe arbeidsmarkt techniek bijvoorbeeld schreeuwen - op een weldadige manier heeft ge- nog steeds om mensen. dinsdag 12 januari 2021 Party dj helpt politieke partij De evenementensector ligt al tien maanden op zijn gat en het is afwachten wanneer en hoe het amusement weer kan op starten. Met zijn De Feestpartij wil zanger en entertainer Johan Vlemmix zijn branche een stem geven in het parlement. Hij krijgt hulp uit Zeeland. - Wilem Jansen (Party DJ W) Willem Jan sen - alias Party DJ W - uit Goes helpt mee om De Feestpartij (DFP) van Johan Vlem- mix een plek op de kieslijst te bezorgen. FOTO PRIVÉ Zeeuwse personeelsmanagers gaan elkaar helpen via een nieuw onlineplatform: HR Net werk Zeeland. De provincie kampt nog steeds met een groot aantal vacatures waar voor moeilijk de juiste mensen te vinden zijn. Het kennisnet werk van personeelsspecialis- ten kan mogelijk de kloof tus sen wat werkgevers vragen en werkzoekenden bieden, helpen dichten. Frank Balkenende Middelburg -Hans Scheers van personeelsadviseur Xapax Personeelsmanagers kunnen zich aanmelden via hrnetwerkzeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40