Nieuw restaurant van Sergio Herman krijgt Michelinster Sas van Gent viert carnaval dit jaar digitaal én via de radio Nestkastjes stadsbos zijn voor vleermuizen 4 Medewerkers krijgen 100 euro als ze zich laten inenten tegen corona Zoals de meeste goede ideeën, ont stond ook dit idee onder de douche, verklapt directeur Michel Staat. ,,Als het voorbeeld wordt gevolgd, zijn we wellicht eerder van het vi rus af." Het is niet zo dat zijn klan ten erom vragen. ,,Dat niet. We denken allereerst dat het goed is voor onze collega's en hun fami lie. Hoe eerder j e gevaccineerd bent, hoe kleiner de kans dat je ziek wordt." Uiteraard is dat ook in het belang van het bedrijf. ,,Als we minder uitval hebben, zijn we beter inzetbaar. Hoe sneller we met zijn allen zijn gevaccineerd, hoe sneller het virus uiteindelijk uit Zeeland, c.q. uit Nederland verdwijnt." Twijfelaars Het idee ontstond zeker niet omdat er veel medewerkers twijfelen om zich te laten vaccineren, zegt Staat. ,,Ik denk dat onze medewer kers niet anders zijn dan de gemid delde Nederlander. Er is een grote groep die zich, zodra het kan, direct wil laten inenten. Een kleinere groep twijfelt, een enkeling is te- gen. We hopen dat door dit initia tief mensen sneller de vaccinatie gaan halen. Wellicht dat we ook twijfelaars over de streep trekken." Het is - zoals voor vrijwel ieder een - nog onbekend wanneer de medewerkers aan de beurt zijn. ,,We gaan ervan uit dat de beveili gingsbranche vooraan in de plan ning staat", zegt Staat. ,,Maar we hebben nog geen planning gezien. Zodra het bekend is, dan gaat ons aanbod voor de medewerkers in. Dan krijgen ze van ons bericht en hebben ze een maand de tijd om zich te laten inenten en om de bo nus te krijgen. We weten nog niet precies hoe het vaccinatieproces gaat lopen, maar we denken dat die maand voldoende moet zijn." DeltaSafe heeft nauwelijks uitval door mensen die daadwerkelijk met Covid-19 besmet zijn. ,,Maar er geldt het regime dat als je een snot- Hoe sneller we met zijn allen zijn gevaccineerd, hoe sneller het virus uit Zeeland verdwijnt neus hebt in quarantaine gaat en getest moet worden. Dat zorgt voor nogal wat dynamiek in de planning om het netjes te zeggen. Hoe eerder we daar vanaf zijn, des te beter." DeltaSafe kan die dynamiek goed opvangen, aldus Staat. ,,We hebben gelukkig voldoende mensen die flexibel inzetbaar zijn." Bij elkaar kost de bonus DeltaSafe 16.000 euro. ,,Daar komen nog wat werkgeverslasten bij. Ja, dat is best geld. Maar we geloven in onze aan pak. We zijn meer dan bereid om die financiële consequentie te ne men en hebben er uiteindelijk baat bij." Collega-ondernemers hebben Staat nog niet gebeld. ,,Al denk ik wel dat men zich achter de oren krabt en zich afvraagt hoe zij het gaan doen. Het is nog vroeg, wel licht dat anderen ook zoiets gaan doen." Le Pristine opende in juli in de Lange Gasthuisstraat, middenin de Antwerpse modewijk, en is ge stoeld op de Italiaanse keuken met een Zeeuwse twist. 'De cannel loni met sappige oosterschelde- kreeft en een verfijnde saus met gele wijn is een absolute must', schrijft de restaurantgids onder meer. In oktober moest het res taurant net als alle Belgische ho reca dicht om de verspreiding van het coronavirus te beteugelen. Chef d'Hooghe en zijn team maakten in die paar maanden echter zo veel indruk dat Michelin Le Pristine een ster heeft gegeven. Het andere restaurant van Ser gio Herman in Antwerpen, The Jane, behoudt zijn twee sterren. Nick Bril uit Terneuzen is daar Chef d'Hooghe en zijn team maakten in een paar maanden zo veel indruk dat Michelin Le Pristine een ster gaf chef. Roger van Damme uit Sluis heeft met Het Gebaar in Antwer pen ook zijn ster behouden. Mi- chelin reikt maandag 29 maart sterren uit in Nederland. Sassenaar Toon Vereecken, actiefin de carnavalsgroep Wasdajong?, is één van de initiatiefnemers. ,,We zijn er klaar voor." Het Commissa riaat voor de Media heeft alvast toe stemming gegeven om uit te mo gen zenden via de radio. De ether frequentie volgt nog. Vereecken: ,,Die komt twee a drie weken van te voren. Dan maken we die breed be kend." Op betekoppenfm.nl is te zien wat Betekoppen FM in petto heeft. Er staat een volwaardig carnavals programma, met onder meer twee keer een spiekerscorner, muziek van carnaval-dj Paul van Gurchom, een Pubquiz, de verkiezing van het schoonste ouwe wijf, de grote blijf- lekker-thuis bingo en een digitale carnavalsoptocht. Carnaval zoals buiten coronatijd wordt het niet, maar, stelt Vereec- ken, 'we hebben ervaren mensen aan boord om er iets moois van te maken'. De Sasse carnavalsstich ting De Betekoppen die wel enkele kleinere activiteiten houdt, zoals een lunch in verzorgingshuis de Redoute, een carnavalspakket voor basisschoolkinderen en een jeugd- speurtocht, werkt mee, evenals burgemeester Jan Lonink en caba retier Maikel Harte. Zomercarnaval Inmiddels circuleert in Sas van Gent ook een initiatief voor een zo mercarnaval. Carlo de Groff is er mee bezig, met drie anderen. De Betekoppen ziet dat niet zitten. ,,Carnaval vier je in februari of maart, niet in de zomer", aldus voorzitter Michel Noët. De Groff: ,,Dan proberen we het zelf te orga niseren. Er is, denken wij, wel be hoefte aan." Michiel Bouwman Tholen Wie goed kijkt, heeft al een ver moeden. Op de kastjes staat na melijk een afbeelding van een vleermuis. Voor die dieren zijn ze ook bedoeld, legt Erwin Raas van de Natuurvereniging Tholen uit. De nestkastjes hangen er omdat er elders bomen gekapt zijn en om de vleermuizen een nieuw onder komen te bieden. De vleermuizen huisden name lijk graag bij de rij populieren aan de noordkant van het watertje Mossel-Ee, tussen de Meander laan en de Oudelandsedijk. ,,Het waterschap heeft die mooie oude rij bomen met hoge natuurwaar den die langs het water stonden verwijderd omdat ze onhandig waren bij het onderhoud van de watergang", zegt Raas. ,,Dat ging onder andere ten koste van bui zerdnesten maar was ook ten na dele van vleermuizen. Ter com pensatie zijn voorzieningen ge troffen in het stadsbos er tegen over. Zoals de nestkasten." dinsdag 12 januari 2021 DeltaSafe geeft bonus voor prik De 160 medewerkers van Del taSafe Security krijgen een bonus van 100 euro als ze zich laten vaccineren tegen het coro navirus. Het beveiligingsbedrijf hoopt hen zo te stimuleren om zich in te enten. Jeffrey Kutterink Middelburg - Michel Staat, directeur Le Pristine is slechts een paar maanden open geweest, maar de inspecteurs van Michelin hebben genoeg gezien: het restaurant van Sluizenaar Ser gio Herman krijgt een ster. Thomas d'Hooghe uit Hulst is chef van de zaak in Antwerpen. Bob Maes Antwerpen Sas van Gent viert dit jaar toch carnaval via Betekoppen FM. De uitzendingen vinden plaats van vrijdag 12 tot en met zondag 14 februari via een website en de radio. Harmen van der Werf Sas van Gent Wie wel eens een ommetje maakt door het stadsbos aan de zuidkant van Tholen is het vast opgevallen: sinds kort hangen er zwart-witte kastjes her en der aan de bomen. Waarom zijn die geplaatst? Carnavalstoptocht door Sas van Gent in 2019. Vorig jaar werd die afgelast vanwege te harde wind, dit jaar komt er een digitale optocht via Betekoppen FM. archieffoto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 36