II r ZEELAND 3 PORTRET VAN EEN WINKELSTRAAT Uianè Dit was natuurlijk een weggegooid jaar Klussen Terwijl veel ondernemers probe ren hun klanten nog enigszins te helpen, met reparaties of thuisbe zorging, benutten anderen de lockdown om in de winkel te gaan klussen. Zoals Cindy Platschorre, de buurvrouw van Voorham. In haar kinderboetiek 't Mereltje wordt druk getimmerd en geschil derd. ,,We zijn maar gaan klussen. Dat stond al in de planning. Een dag voor de lockdown zijn we nog extra lang open geweest en hebben we goed verkocht. De volgende dag zijn we gelijk alles gaan inpakken en opbergen. Het voordeel is dat we nu niet op een andere locatie open hoeven terwijl we hier de winkel aanpassen." De bedoeling was eind januari de deuren weer te openen, maar de verlenging van de lockdown gooit roet in het eten. ,,We gaan de nieuwe collectie nu onder de aan dacht brengen via sociale media en onze webetalage. Aan de ene kant is het een domper dat het nog drie weken langer duurt, aan de andere kant hebben we nu iets meer tijd." Helpen Ook Wim de Roo van cadeauwin kel Zomaarleuk heeft de lockdown aangegrepen om de inrichting van zijn zaak te veranderen. ,,Dat was ik toch al van plan. Alleen hoef ik het nu niet in de avonduren te doen." De winkel is niet helemaal gesloten. Mensen kunnen nog steeds langskomen om een pasfoto te laten maken en naast de zaak heeft De Roo wat hij noemt een mini-tuincentrum. „Buiten mag ik planten verkopen, maar aangezien ik geen snijbloemen heb, loont dat eigenlijk niet. Maar ik ben hier toch bezig en het hek staat vaak open, dus als er mensen komen, help ik ze gewoon." Dat de zaak nog drie weken lan ger dicht moet, zag hij wel aanko men. ,,Een tegenvaller wil ik het niet noemen, maar als onderne mer wil je toch het liefst met je klanten bezig zijn." De Roo heeft steun aangevraagd bij de overheid, maar nog niks ontvangen. Hij houdt zijn hoofd wel boven water, verwacht hij. ,,We zitten in ons ei gen pand. Dat scheelt. Ik moet er niet aan denken dat ik in een huur pand zat, zoals veel collega-winke liers. Dan is die lockdown wel heel sneu. Ik kan mijn hypotheeklasten wel bij elkaar krabbelen. Of aan de bank vragen of ik er een jaartje lan ger over mag doen." Ook Huib Hoogerbrugge noemt de lange lockdown 'heel triest' voor zijn collega-winkeliers. Zijn dierenspeciaalzaak Noxies mag wel open blijven, maar hij heeft duidelijk minder aanloop. ,,De mensen komen gericht kopen wat ze nodig hebben, maar ze komen niet binnenwandelen omdat ze toevallig in de buurt zijn. Of ze vragen of ik iets langs kan komen brengen, omdat ze liever thuis blij ven. Natuurlijk geef ik daar gehoor aan. Het is daardoor wel stil en somber op straat. De sfeer is ge woon weg. Het is vreselijk voor de Dorpsstraat." Dooie boel Ook Johan Bliek van Fietswereld Bliek vindt het maar een dooie boel. ,,Sfeer? Er is geen sfeer meer in de winkelstraat." De fietswinkel is ook gesloten, maar in de werk plaats is het hard aanpoten. Wie een onderhoudsbeurt wil, komt op een wachtlijst. ,,Wij hebben een heel behoorlijk jaar gedraaid. Door corona werden er veel meer fietsen verkocht dan anders. Die fietsen zijn nu aan hun eerste beurt toe. Maar intussen ligt de verkoop stil. Ik denk dat we in de verkoop zo'n dertig procent omzet missen. Al verwacht ik weer een enorme toe name als de lockdown voorbij is." Ook Cindy Platschorre is opti mistisch. ,,lk hoop dat de mensen ons straks weer weten te vinden. Afgelopen zomer merkte je dat mensen juist de stad ontzagen. We zagen veel nieuwe gezichten. Men sen willen niet alles online kopen. Ze willen ook de stof kunnen voe len of kleding passen. We probe ren nu op allerlei manieren de band met onze klanten te behou den." Online event Komende zaterdag is zelfs een on line event georganiseerd, waarbij negen winkels uit Heinkenszand zich met korte video's presenteren. „Mensen kunnen dat thuis bekij ken", legt De Roo uit. ,,Het is niet direct om een bepaald product te verkopen. We willen laten zien dat we behulpzaam zijn voor de klant. Natuurlijk zijn we bereid om din gen bij de mensen thuis te bren gen. Maar wat we vooral willen, is in contact blijven met de mensen, ook al zijn de meeste winkeldeu ren dicht." ojac dinsdag 12 januari 2021 M Mienneke Hoogerbrugge in dierenspeci aalzaak Noxies. CELLE DAVIDSE - Renate Voorham, Atelier Goldfinger In kinder boetiek 't Me- reltje van Cindy Plats- chorre wordt volop geklust. M Wim de Roo bij het mini- tuincentrum van Zomaar leuk. FOTO'S MAR- meer in de Dorpsstraat overeind hou, ben ik verder van huis dan toen ik begon. Dan blijf ik met schulden zitten. Dat is best wel angstig." Mededeling op de deur bij Atelier Goldfinger. Kijk op de site bij /video Een winkelstraat in lockdown Renate Voorham is aan het werk in Atelier Goldfinger uitrit vrijlaten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35