s? Laat je maar omkopen Film by the Sea slaat door corona jaar over op Schiermonnikoog Attente man 2 Het is stil in de Dorpsstraat in Heinkenszand. Behalve de bakker, de drogist en de dierenspeciaalzaak zijn de winkels dicht, net als de horeca. Dat wil niet zeggen dat achter de deuren niks meer gebeurt. ,,We zijn maar gaan klussen." Portret van een winkelstraat in lockdown. LOCKDOWN OPEN, HALF OPEN, DICHT. Commentaar en bonus voor de werknemer die zich laat vaccineren tegen corona. Delta Safe Security in Middelburg wil 'm geven. Zodra er genoeg vaccins zijn. Is dit een goed idee? Tegen een vaccinatiebonus zijn een paar sterke argumen ten. Het is een beetje zielig geld op te strijken voor iets wat je toch al van plan was. En als je echt tégen inenten bent, laat je je toch niet omkopen door je baas? Verder is het idee niet zo prettig, dat je werkgever er kennelijk niet op vertrouwt dat ver reweg de meeste collega's hun verstand zullen gebruiken en zich dus laten prikken. Het hele concept van massaal vaccineren draait erom samen bescherming op te bouwen. Je doet het voor jezelf en voor anderen. Dus mede uit solidariteit. Die wordt niet sterker als de ene baas een bonus geeft en de andere niet. Dat zal zeker gebeuren, want er zijn bedrijven die zich geen extra uit gaven kunnen veroorloven. Ook de verstandhouding binnen een bedrijf zal verslechteren als de enkeling die geen prik haalt wordt 'gestraft'. Het beveiligingsbedrijf doet niet schimmig over zijn bedoe ling. Het algemeen belang dat we het virus snel de kop indruk ken en het bedrijfsbelang gaan hand in hand. Mooi. Arbeids rechtelijk lijken er ook geen problemen te zijn. En je kunt beter een baas hebben die het goede stimuleert - ook al is het een beetje onbeholpen - dan een die zich afzijdig houdt. In dit geval heiligt het doel de middelen. Je kunt beter een baas hebben die onbeholpen het goede stimuleert dan een die zich afzijdig houdt Vorig jaar kreeg Film by the Sea er een 'zusje' bij op het Waddenei land. Het initiatief was afkomstig van Jelle de Jong. Hij is beheerder van het plaatselijke dorpshuis, dat tevens fungeert als bioscoop. Sa men met andere partijen op het ei land zette hij het festival op, om be zoekers ook buiten het hoogseizoen wat te kunnen bieden. Film by the Sea is niet direct be trokken bij de organisatie van het festival, maar leent er wel zijn naam ALMANAK aan en bepaalt de selectie van de films - afgelopen jaar waren dat er negen - die worden vertoond. Di recteur Jan Doense verrichtte ook de opening van de eerste editie. Die verliep succesvol, waarna de orga- Film by the Sea is niet direct betrokken bij de organisatie, maar leent wel zijn naam nisatoren besloten er een terugke rend evenement van te maken. Dit jaar zit er dus geen filmfesti val op Schiermonnikoog meer in. De volgende editie staat nu op het programma voor 21 tot en met 23 januari 2022. Een oudere dame rekent in de supermarkt haar boodschappen af. Ze betaalt en loopt weg, maar laat een pak appelsap liggen. De volgende klant ziet het. ,,Die mevrouw vergeet haar appelsap, zal ik het even gaan zeggen?", vraagt hij aan de caissière. ,,Graag!", zegt ze, blij met zo'n attente klant. Hij gaat op een holletje achter de oudere dame aan, maar hij laat het pak sap lig gen. De caissière verzucht tegen haar collega: ,,In plaats van dat hij nou gelijk dat pak ook mee neemt..." ,,Ach", reageert haar collega verzoenend. ,,Het is een man hè!" AAGTEKERKE Schoorsteen van woning in brand Band Clannad komt pas in 2022 GOES Praatgroep ouders licht verstandelijk beperkte kinderen Op vrijwel elke winkeldeur hangt een briefje. 'Lieve klanten', schrij ven Annelies en Franca van mode zaak Hipz boven een mededeling dat ze hun artikelen nu aanbieden via Facebook en instagram. 'Ziet u iets leuks of heeft u vragen, stuur ons gerust een berichtje.' De Read Shop meldt: 'Wij zijn alleen ge opend voor post.nl.' Het persoon lijkste bericht hangt achter het raam van Atelier Goldfinger: 'Wacht niet met uw reparaties of bestelling. Juist in deze moeilijke tijd kan ik het goed gebruiken. Vol gende maand moet de huur ge woon weer betaald.' Buffertje Na een belletje doet goudsmit Re- nate Voorham open. De winkel is weliswaar dicht, maar de werk plaats is in bedrijf. ,,Let niet op de rommel", zegt ze. ,,Ik gebruik de winkel tijdelijk ook voor de online lessen van mijn kinderen." De lockdown raakt haar hard. De be ste maand van het jaar - december - is haar door de neus geboord. Ze had speciaal sieraden ingeslagen in Italië. ,,Die zijn blijven liggen. Ter wijl ik juist in die maand een buf- fertje wilde opbouwen. Ik ben deze winkel vorig jaar met lege zakken begonnen." Het eigen bedrijfje moet Voor ham in de loop van dit jaar van een uitkering afhelpen. Daar ziet het nu niet meer naar uit. En het kabi net verlengt weliswaar het steun- pakket voor ondernemers, maar ze is niet lang genoeg bezig om aan te tonen dat haar omzet met 30 pro cent is gedaald. Haar hoop is nu ge vestigd op verlenging van haar op- startregeling. ,,Dit was natuurlijk een weggegooid jaar. Ik ben met deze winkel begonnen om uit de bijstand te komen. Ik wil eigen baas zijn, zodat ik mijn drie kinde ren kan opvangen. Als ik dit niet dinsdag 12 januari 2021 Er komt dit jaar geen Film by the Sea op Schiermonnikoog. De tweede editie van het festival, die later deze maand zou wor den gehouden, is door de coro nabeperkingen geannuleerd. Rolf Bosboom Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl De bewoners van een wo ning aan de Kloosterweg in Aagtekerke zijn in de nacht van zondag op maandag gewekt door hun rookmelders, waarna bleek dat er een schoor steenbrand woedde. De brandweer van Oost- kapelle kreeg de melding om 02.22 uur binnen. Toen de brandweerlieden de woning verkenden, bleek de schouw in brand te staan. De schouw is verwijderd zodat het vuur kon worden geblust. Met behulp van een ladderwa gen is de boel gecontro leerd. De woning is rook vrij gemaakt en gecontro leerd op de aanwezigheid van koolmonoxide. VLISSINGEN Clannad kan voorlopig geen afscheid nemen van Zeeland. Het concert van de bekende Ierse band in het CCXL Theater in Vlis singen is opnieuw uitge steld. Clannad, met Moya Brennan, heeft al ge ruime tijd een afscheids- tournee op het pro gramma staan. De groep zou in april van vorig jaar al in Vlissingen optreden. Vanwege het coronavirus was dat al verplaatst naar 10 april van dit jaar. Gezien de huidige ont wikkelingen is de tournee opnieuw uitgesteld. Vlis singen staat nu op het programma voor 8 april 2022. Zorg- en welzijnsorgani satie SMWO begint in maart een gespreks groep voor ouders van kinderen met een licht verstandelijke beper king. Ouders kunnen er varingen uitwisselen en ideeën opdoen en krij gen advies. Twee pro fessionals leiden de vijf gratis bijeenkomsten. Die vinden plaats op dinsdagen van 11.00 uur tot 12.30 uur bij SMWO aan de 's-Heer Elsdorp- weg 12 in Goes. De eer ste is op 2 maart. Meer informatie of aanmel den: 0113 - 277111 of cursussen@smwo.nl Geen sfeer Ernst Jan Rozendaal Heinkenszand Johan Bliek in de werkplaats van Fietswereld Bliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34