Zeeland zit met stijging van 4 procent onder landelijk gemiddelde 'Opvliegend baasje' populair in Bruinisse Party dj helpt entertainers 'n stem te geven Fred Kramer van hotel restaurant Hector in Zierikzee steekt zijn middelvinger op naar de coronamaatregelen. Hij roept op Facebook collega's op om zondag open te gaan. Hij bedoelt het niet letterlijk, stelt Kramer, die zondag ook gewoon de deuren dichthoudt. Hij wil een statement maken. 'Even die knuppel in het hoenderhok gooien. Dat mag toch? Duo schreef boek over huisarts die zijn vrouw doodschoot Wim Jansen zet zich in voor De Feestpartij van Johan Vlemmix Volgens COELO, het onderzoeks centrum dat de ontwikkeling van de tarieven in kaart brengt, is er sprake van de grootste stijging van de woonlasten in jaren. De onder zoekers concludeerden dat gisteren op basis van de gegevens van 40 grote gemeenten, waaronder Mid delburg. Huurders betalen landelijk dit jaar gemiddeld 8 procent meer. Bij woningeigenaren gaat het om ruim 6 procent. De stijging zit vooral in de afvalstoffenheffing, die gemid deld 9 procent omhooggaat. De ri oolheffing en de onroerendezaak- belasting (ozb) worden minder fors verhoogd. In Zeeland zijn de stijgingen wat minder drastisch, met gemiddeld 4 procent. Omgerekend gaan huisei genaren gemiddeld 27 euro meer betalen. Voor huurders is dat 16 euro. Veere spant de kroon Toch zijn er grote uitschieters. Vooral huurders in de gemeenten Borsele en Noord-Beveland, wo ningeigenaren in Middelburg en alle belastingbetalers in de ge meente Veere kunnen een aanzien- lijk hogere aanslag verwachten dan afgelopen jaar. Veere spant de kroon, met een gemiddelde stijging van bijna 10 procent. Middelburg treft huizenbezitters het hardst, door de ozb met ruim 20 procent te laten stijgen. Die zorgt er mede voor dat de ozb in Zeeland met gemiddeld ruim 4 procent groeit. Ook Hulst, Tholen en Veere zitten daarboven. De afvalstoffenheffing gaat met gemiddeld ruim 5 procent omhoog. In Veere is dat zelfs meer dan 12 pro cent. Ook Kapelle valt op, door het basistarief voor huurders aanzien lijk op te schroeven. Die gaan daar door rond de 15 procent meer beta len. Middelburg is - na Kapelle, Schouwen-Duiveland en Goes - de vierde Zeeuwse gemeente die het 'diftarsysteem' invoert. Dat bete kent dat de hoogte van de afvalstof fenheffing mede wordt bepaald Vlissingen valt op door de rioolheffing juist te verlagen: bijna 9 procent door het aantal keren dat de contai ner met restafval moet worden ge leegd. Door afval goed te scheiden, kunnen inwoners hun kosten be perken. De rioolheffing gaat dit jaar het minst hard omhoog: gemiddeld 2,4 procent. Niettemin doet Noord-Be veland er 8 procent bovenop en Borsele zelfs 10 procent. Vlissingen valt op door de rioolheffing juist te verlagen: bijna 9 procent. Het is het enige Zeeuwse tarief dat dit jaar daalt. Daardoor zien Vlissingse huiseigenaren hun lokale woonlas ten met 5 procent dalen. Ondanks dat Veere haar tarieven enorm heeft verhoogd, blijft zij nipt de goedkoopste Zeeuwse gemeente voor gezinnen met een koopwo ning. De ruime voorsprong op de rest is wel verdampt. Tholen volgt nu op de voet. Schouwen-Duive- land blijft de duurste gemeente. Voor huurders is Goes juist het voordeligst, gevolgd door Terneu- zen. Sluis en Hulst zijn voor huur ders veruit het duurst. It dinsdag 12 januari 2021 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl 1.BMTIB JOMonitJ, ZEELAND6 ZEELAND 8 Woonlasten zijn fors gestegen In meeste Zeeuwse gemeenten gaan de lokale woonlasten dit jaar stevig omhoog. Gemiddeld gaat het om 4 procent. Toch is dat minder fors dan in de grote gemeenten in het land. Rolf Bosboom Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 33