Sex and the City keert terug: zo gaat het nu met de sterren MEDIA CULTUUR 29 ten en als het echt niet anders kan, moet je gaan beveiligen.'' Shula Rijxman maakte vorige week on middellijk rechtsomkeert toen ze op weg naar huis gebeld werd over de bestorming van Het Capitool in Washington. ,,We zijn meteen gaan schakelen. Een extra Journaal, Nieuwsuur verlengd, Opi vervroegd. Met ontzetting heb ik naar de beelden gekeken. Ik wist niet wat ik zag. Amerika is wat de mocratie betreft toch altijd een voorbeeld- land geweest'', kijkt Shula Rijxman terug die - kijkend naar eigen land - oproept 'om waakzaam te blijven'. Kandidaat-omroepen Ze stelt dat journalistieke normen en waar den ook gelden voor kandidaat-omroepen. „Het is belangrijk dat eventuele nieuwe omroepen de journalistieke codes ondub belzinnig onderschrijven, maar vooral dat zij iets toevoegen aan wat er al is." On gehoord Nederland en Omroep Zwart, de organisatie van Akwasi, zeiden al de benodigde 50.000 leden te hebben en willen toetreden tot het publieke bestel. Rijxman wil er na deze ronde geen omroepen meer bij. „Dan moet je het bestel sluiten, vind ik. Nog meer organisaties betekent nog meer verdeling van de financiën, nog meer administratie, nog meer overleggen, het wordt een verga dercircus. Dan dreigt het publieke bestel onbestuurbaar te worden." Belangrijker vindt Rijxman 'het opvullen van de gaten in de program mering'. Ze pleit voor (de terugkeer van) meer amusement op de publieke netten, iets wat door de politiek behoor lijk is teruggebracht. „Onze hoop is ge vestigd op het nieuwe kabinet. Wereld wijd is het publieke bestel er voor iedereen In Europa, Afrika, Midden-Oosten, Ame rika, noem maar op. Mét amusement. Dat moeten wij overlaten aan de commer- ciëlen? Zij maken het journaal, wij ook. Dat versterkt elkaar alleen maar. Juist met amusement hopen we ook de moeilijker te bereiken groepen te ra ken, zoals jongeren en mensen met een niet- westerse achtergrond. „Een nieuw kabinet geeft een nieuwe ronde met nieuwe kansen. Ik hoop dat straks ook zij zien dat de Publieke Omroep er in deze be langrijke periode is ge weest voor alles en ie dereen. Met nieuws programma's als het Journaal, Opi, Nieuws uur, EenVandaag, maar ook Wie is de Mol?, Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en De Slimste Mens en op de radio Spijkers met Koppen en Arbeidsvitami nen. In deze crisis hebben we alle maal ervaren hoe belangrijk het om even te ontsnappen aan de realiteit. Door ontspan ning in welke vorm dan ook. Wij zijn de na tionale huiska mer." Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw) Sarah Jessica Parker is blijven acte ren, in HBO-serie Divorce bijvoor beeld en films als Failure to Launch en The Family Stone. Zo succesvol als met Sex and the City werd dat niet: wél een hit was haar kledinglijn SJP Collection. In Nederland werd ze door Blokker gestrikt voor een campagne om de keten weer popu lair te maken. Ze is al 1997 getrouwd met acteur Matthew Broderick en ze hebben samen drie kinderen, James, Marion en Tabitha. Hoewel Kim Cattrall is blijven acte ren - in films als Ice Princess en se ries als Tell Me a Story, Sensitive Skin en Filthy Rich - beklijft het gekibbel tussen haar en haar oud-collega's nog het meest. Ze noemde haar te genspeelster Sarah Jessica Parker 'wreed' en nee, hoe vaak je het ook aan haar vraagt: terugkeren in haar rol van de wulpse Samantha Jones zal ze nooit doen. Ze speelde in The Big C en Netflix's Ratched, maar liet zich ook van een heel andere kant zien. Zo deed ze een gooi naar het gouverneurschap van de staat New York, maar legde het af tegen Andrew Cuomo. Ze is ook een prominent voorvechter voor het homohuwelijk. Nixon trouwde in 2012 met Christine Mari- noni, met wie ze een zoon Max heeft. Ze heeft met haar ex Danny Mozes twee kinderen, Samuel en Charles. Davis zet zich in voor de Verenigde Naties en Oxfam en is blijven acteren. Die twee takken van sport komen soms samen: de makers van de Net- flix-film Holiday in the Wild vroegen haar nadat ze haar liefdadigsheids- werk voor olifanten zagen. Davis speelde ook onder meer in de serie Bad Teacher, de film Couples Re treat en presenteerde de realityshow Labor of Love. Davis adopteerde twee kinderen, Gemma en Wilson. dinsdag 12 januari 2021 GO Kristin Davis, Cynthia Nixon, Sarah Jessica Parker en Kim Cattrall. FOTO BRUNOPRESS Nu de populaire jaren 90-serie Sex and the City nieuw leven in wordt geblazen, is de vraag: hoe gaat het nu met de sterren van toen? Een inkijkje in de levens van Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Cynthia Nixon en ook van Kim Cattrall, die als enige niet terugkeert in de nieuwe serie. Marlies van Leeuwen Shula Rijxman, bestuurs voorzitter NPO. FOTO BRUNOPRESS Kim Cattrall (Samantha Jones) Cynthia Nixon (Miranda Hobbes) Kristin Davis (Charlotte York)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 29