MEDIA CULTUUR 27 h p|us tv gids Snollebollekes-zanger Rob Kemps (35) scoort niet alleen met zijn feestmuziek, maar ook bij De Slimste Mens. De artiest was vier avonden lang ongeslagen en werd in korte tijd de lieveling van de kijkers. Van te voren schatte Rob Kemps, de frontman van Snol- lebollekes, zijn kansen bij het quizprogramma niet hoog in. Niet omdat hij dacht te falen, maar omdat hij overal graag blanco instapt. Als hij geen hoge verwachtingen creëert, kan er ook niets te genvallen en is iedere overwinning mooi meege nomen. Die tactiek wierp zijn vruchten af. Kemps deed het prima. ,,Ja, leuk he! Echt heel erg tof. Ik werd de volgende dag wakker met allemaal berichtjes van mensen die me daarmee feliciteerden. Ik ben normaal niet zo van de kijkcijfers. Na de eerste aflevering keek ik wel, omdat ik toch nieuwsgierig was. Dat doe ik niet iedere dag. Het is vet dat het zo goed loopt, maar ik heb meegedaan omdat ik het programma leuk vind.'' ,,We kijken hier thuis weinig tv, vooral veel Net- flix. De Slimste Mens is een van de weinige pro gramma's die we wél aanzetten. Het brengt wat vrolijkheid tussen alle talkshows en actualiteiten programma's. Ik ben er wel achter gekomen dat je het programma heel anders beleeft als je thuis op de bank kijkt met wat lekkers erbij.'' ,,Ik wil altijd uitblinken in originele antwoorden, maar nu moet ik toch echt een blik clichés open trekken: het is niet te vergelijken. Vooral die puz zels en de associaties. Op de bank thuis zie je dat meteen, maar als je daar zit... Ik dacht altijd dat deelnemers dat zeiden als smoesje, maar het is echt zo. Om dat te begrijpen moet je het een keer hebben meegemaakt. Ik vergelijk het met het ne men van een penalty. Scoren vanaf 11 meter is makkelijk, dat is zo dichtbij het doel. Maar dan ligt er ineens druk op en kun je toch uitzwiepen.'' ,,Door rustig te proberen blijven en volgens mij is dat redelijk gelukt. Tijdens aflevering één was ik nog redelijk onder de indruk van alles. En dan mag je nog een keer terugkomen en dan zit je er al iets losser. Op vrijdagavond zat ik al vijf afleveringen met Caroline Brouwer (radiosidekick bij NPO ra dio 2, red.) en dat geeft een soort vertrouwen. We hebben hetzelfde meegemaakt en delen de span ning. Als we het even niet meer weten, hebben we elkaar nog. Dat klinkt sneu, maar het helpt wel.'' ,,Zeker wel. Niet omdat ik bang was om af te gaan, al speelt dat natuurlijk wel een beetje door je hoofd. Het was meer dat ik het leuker had gevon- Ik durf wel te zeggen dat ik mezelf ben op televisie den als er publiek zou zitten. Er kunnen nu na tuurlijk geen mensen bij zijn en dat vind ik onge zellig en daar word ik niet per se gelukkig van. Maar als er geen corona of lockdown was, dan had ik ook nooit mee kunnen doen. Dan was ik veel te druk met optredens.'' ,,Daar geniet ik meer van dan ik had verwacht. Ik ben redelijk iets gewend, maar dan komt het vaak uit de hoek van de feestwereld. Nu vinden mensen me leuk om een heel ander ding. Ik zag reacties als 'hij is wel sympathiek' of 'hij weet stiekem best wel veel'. Normaal word ik gelauwerd om iets dat ik een beetje speel, nu krijg ik complimenten over wie ik ben. En ik durf wel te zeggen dat ik mezelf ben op televisie. Dat vind ik erg leuk.'' ,,Zo werkt het. Ik maak feestmuziek. Die teksten hebben geen diepere onderlaag. Ze zijn bedoeld voor de feesttent, om even niet aan je problemen te denken. Daardoor denken mensen al snel dat ik wel simpel moet zijn en niet veel weet. Aan de an dere kant, ik treed er wel mee op in grote en kleine zalen. Sommigen hebben ook wel in de gaten dat je daar wel enigszins slim voor moet zijn, maar het ergert mij niet. Mensen plaatsen anderen nou een maal in een hokje, daar maak ik me niet druk om. Dan kan je beter het tegendeel bewijzen.'' dinsdag 12 januari 2021 Media&Cultuu r 'Mensen denken 5 Robyn van Gorsel Er keken niet eerder zoveel mensen naar De Slimste Mens. Een record! Was je vooraf een De Slimste Mens-kijker? Is het echt waar dat het in de studio veel moei lijker is? Hoe hield je dan toch je hoofd koel? Heb je getwijfeld over je deelname? Rob Kemps moest na vijf ronden De Slimste Mens verla ten. FOTO BRUNOPRESS 44 —Rob Kemps, zanger Snollebollekes De Slimste Mens, da gelijks 20.35 op NPO2. De kijkers zijn blij dat je meedeed, ze lopen met je weg. Steekt dat niet, dat mensen zich verbazen over je kennis?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27