0apto°'' Underdog PSV dacht na de 0-2 Meningen over Braziliaan zijn nogal verdeeld, 22 De ene coryfee vindt hem nog te veel balverlies lijden, de andere grootheid meent 'dat hij werkelijk alles heeft'. Heeft Antony, het Braziliaanse goudhaantje van Ajax, nou echt zo veel kwaliteiten of lijkt dat alleen maar zo? Kort Voetbal SHORTTRACK Schulting laat EK schieten Suzanne Schulting (23, foto) heeft zich afge meld voor de EK sprint komend weekeinde in Thialf. Het toernooi past niet in haar voorbereiding op de EK shorttrack, een week later in het Poolse Gdansk. Jorien ter Mors vervangt haar. ,,Ik vind het jammer dat ik niet aan de start kan verschijnen'', zegt Schulting. ,,Soms moet je een bepaalde keuze maken, die niet altijd de leukste is, maar wel het beste voor je prestaties.'' Hogenkamp mist 'Australian' Richèl Hogenkamp ontbreekt dit jaar op de Australian Open. Ze was in Dubai tijdens haar eerste wedstrijd in het kwalificatietoer nooi niet opgewassen tegen de Zwitserse Viktorija Golubic: 3-6 7-6 (6) 3-6. Lesley Pattinama-Kerkhove won van de Japanse Kurumi Nara: 6-4 6-4. Indy de Vroome ver loor van de Amerikaanse Claire Liu: 6-7, 2-6. De mannen werken hun kwalificatietoer nooi af in Doha. Tallon Griekspoor won in de eerste ronde van de Harry Bourchier: 7-6 6-3, Robin Haase versloeg Thiago Seyboth Wild in drie sets: 3-6 6-4 7-6 (8). Tour en Giro voor Mollema Bauke Mollema (34, foto) rijdt dit jaar zowel de Giro als de Tour. In beide grote rondes is de Italiaan Vincenzo Nibali een van zijn ploeggenoten bij Trek/Segafredo. Over de rolverdeling is nog niets bekend. Nibali won de Giro in 2013 en 2016. Mollema liep afgelo pen jaar bij een val in de dertiende etappe van de Tour een gecompliceerde breuk in zijn linkerpols op. ADO huurt Chelsea-talent Juan Familia-Castillo speelt de rest van het seizoen voor ADO Den Haag. De eredivisie club huurt de Amsterdammer van Chelsea, dat hem voor de winterstop aan AZ uit leende. Familia-Castillo (20) verkaste in 2016 van Ajax naar Chelsea. Ajax haalde hem twee jaar geleden terug op huurbasis. Quote van de dag 'Het is belachelijk om duizenden mensen van over de hele wereld naar Japan te laten vliegen' Voetbal Golf Twee van de grootste voetballers die Nederland ooit voortbracht, Willem van Hanegem en Marco van Basten, denken na de kraker tussen Ajax en PSV (2-2) heel ver schillend over de speler die niet voor het eerst voor het Amster damse slotakkoord tekende. Antony? ,,Hij is nog niet zo goed als iedereen loopt te verkondigen. Hij maakt een goede goal. Echt een goede goal, maar hij lijdt ook veel balverlies", stelde Van Basten, die de Braziliaan met een foutieve pass de 0-2 zag inleiden, in Rondo. Van Hanegem was het daar niet mee eens. Volgens de Feyenoord- icoon, die vond dat Ajax aanvanke lijk faalde door de vleugelspeler niet de ruimte te geven, heeft Antony 'werkelijk alles'. ,,Hij kan in de kleine ruimte passeren en hij heeft startsnelheid. Na rust kreeg hij de ruimte wel en toen was hij echt met afstand de beste speler op het veld." En: ,,Feyenoord moet zondag naar de Arena en ik vraag me af hoe ze die gozer aan banden gaan leggen." Achterban Ajax haalde met Antony vorig jaar niet alleen een groot talent binnen, maar ook een extraverte publieks- speler die de tongen losmaakt. Bij de achterban van Ajax kan de vleu gelspits nauwelijks stuk. Antony heeft een groot arsenaal aan schijn bewegingen, schuwt de vuile meters niet en, misschien wel het belangrijkste, hij is in zijn eerste halfjaar meerdere malen beslissend geweest voor Ajax. Bij zijn debuut tegen Sparta (0-1) en een paar weken later tegen Vitesse (2-1) kroonde Antony zich meteen tot matchwinnaar en be hoedde hij een Ajax in ondertal voor puntenverlies. In zijn laatste twee optredens, tegen zowel Willem II (1-1) als PSV, waren zijn Ik vraag me af hoe Feyenoord die gozer af gaat stoppen Hij is nog niet zo goed als iedereen loopt te verkondigen Toen Eran Zahavi na 21 minuten voor 0-2 zorgde, was dat een psy chologisch omslagpunt in de Johan Cruijff Arena. Die treffer veranderde op slag de rolverdeling in de strijd tussen Ajax en PSV. PSV, gestart als underdog, had vanuit die positie twee keer ver nietigend toegeslagen. Maar nu was de gastploeg plots favoriet voor de resterende 70 minuten tegen de aangeslagen opponent. En wat doe je dan? Als spelers en als trainer? Iemand als José Mourinho, die was zonder twijfel 'mindgames' gaan spelen met Ajax en Erik ten Hag. Een coach als Louis van Gaal waarschijnlijk ook, in een andere stijl dan Mourinho. Ze hadden de op hun benen tol lende Ajacieden na die 21ste mi nuut meteen bestookt met nóg meer huiswerk dan er al lag. In de vorm van een verrassende tacti sche omzetting of een wissel. 'Iets' doen, in elk geval, om de al rade loze Perr Schuurs co nóg rade- lozer te maken. Roger Schmidt koos ervoor om niet te bewegen. En let wel: er is niet één waarheid of één gelijk. Ajax verdient de meeste credits voor hoe zij zich zélf na de 0-2 terug in de wedstrijd knokten. Maar de vraag is: had PSV iets anders kunnen doen? Eerder dit seizoen vertelde Ricardo Moniz, als trainer werk zaam geweest bij PSV en Red Bull Salzburg, over het Vollgass-Fuss- ball. ,,Dat spel, waar ook Schmidt voor staat, is in de kern het op de bal jagen van Oranje in 1974'', schetste Moniz. ,,Maar met Van Hanegem en Cruijff ging Neder land óók voor het domineren mét bal. Dat tweede deel is in de Red Bull-filosofie niet doorontwik keld. Ze hebben in feite gekozen om altijd te blijven denken vanuit dinsdag 12 januari 2021 GO TENNIS WIELRENNEN VOETBAL Britse roeilegende Matthew Pinsent wil dat Spelen worden verplaatst De Japanner Kazuyoshi Miura, de oud ste prof ter we reld, is niet te stuiten. Ander halve maand voordat Kazu zijn verjaardag viert, maakte Yokohama FC bekend dat hij ook volgend seizoen voor de club zal uitkomen. Danny Makke- lie (37, foto) leidt zondag de klassieker Ajax-Feyen- oord. Het is het eerste duel dit seizoen tussen de aartsrivalen. Ajax heeft nu drie punten meer dan Feyenoord. Het PGA Championship 2022 wordt niet gespeeld op de baan va zittend presi dent Trump in Bedminster. Dat besloot de bond na de rellen bij het Capitool Hoe goed is Ajacied Antony nou echt? Johan Inan Amsterdam Antony sprint weg na de 2-2 tegen PSV. Dankzij de goal van de Braziliaan pakt Ajax nog een punt na een 0-2 achterstand. FOTO PIM RAS -Van Hanegem over Antony -Van Basten over Antony o a 0) De boeiende topper tussen Ajax en PSV bood ook gisteren nog volop stof tot napraten. Bijvoorbeeld: had PSV meer kunnen doen om Ajax na de 0-2 knock-out te slaan? Maarten Wijffels Analyse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22