JOL Revolutie in kaartspel Spanning in toeslagenaffaire Zestigduizend inwoners van Lansingerland opgeroepen ^6üDE/v>v Walcheren Gendervrij poker dankzij Indy P14 Het rommelt in het kabinet. Rutte vindt dat hij mag blijven P3 De sfeer is er wel uit in de Dorpsstraat in Heinkenszand. Winkeliers worden door de verlenging van de lockdown nogmaals geraakt. Met klussen, onderhoud en reparaties maken ze er maar het beste van en ze blijven hopen op betere tijden «zeeland 2 en Pi6 CAFETARIA WELKOM 5 mmm. Wat we vooral willen, is in contact blijven met de mensen. Ook al zijn de winkeldeuren dicht Iedereen vanaf 2 jaar krijgt een op roep zich te laten testen, met of zonder klachten. Dat moet de ver spreiding afremmen of zelfs voor komen. In bijvoorbeeld Liverpool en Slowakije werd deze methode eerder ingezet, waarbij ook posi tieve testen van mensen zonder klachten aan het licht kwamen. In het Verenigd Koninkrijk slaat de nieuwe variant van het corona virus om zich heen, met recordaan tallen besmettingen en krakende ziekenhuiszorg. De regionale GGD en het Erasmuc MC in Rotterdam willen via de testen in Lansinger- land ook uitvinden of kinderen een grotere rol spelen bij de versprei ding van de Britse variant dan bij het overdragen van het 'gewone' t Klachten of niet, iedereen vanaf 2 jaar krijgt een oproep om zich te laten testen coronavirus. Dat is belangrijk om te weten als de scholen weer open gaan. De hoop is dat dit op 25 ja nuari weer mogelijk is voor de ba- sisscholen en de kinderopvang, zo liet het kabinet gisteren weten. Of de opening doorgaat, hangt groten deels af van de besmettelijkheid van de Britse virusvariant. Eén op de tien besmet Het onderzoek in Lansingerland begon rond de kerst, toen bij een steekproef twee positieve testen opdoken met de Britse variant. Beide bleken te linken aan de onge kend grote uitbraak op de rooms- katholieke basisschool Willibrord. Hierop werden alle leerkrachten, leerlingen en hun huisgenoten ge- test. De opkomst was bijna 100 pro cent. Een op de tien van de 750 deelnemers bleek besmet te zijn, een deel met de Britse variant en een deel met het 'gewone' virus. Hierop werden nog eens negen honderd personen getest en daar kwamen ook positieve uitslagen uit. Tijdens een persconferentie van avond maakt het kabinet definitief bekend hoe veel langer de lock- down gaat duren en of aanvullende maatregelen worden genomen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. P2-11 dinsdag 12 januari 2021 Nieuwsmedia Pv ZJ CS Een tegenvaller wil ik het niet noemen, maar je wilt toch vooral met je klanten bezig zijn Als ik dit niet overeind hou, ben ik verder van huis dan toen ik eraan begon Renate Voorham Atelier Goldfinger —Wim de Roo cadeauwinkel Zomaarleuk Aan de ene kant is het een domper, aan de andere kant hebben we nu meer tijd Sfeer? Er is geen sfeer meer in de winkelstraat! —Cindy Platschorre, kinderboetiek 't Mereltje —Johan Bliek, L Fietswereld Bliek —Wim de Roo De sfeer is gewoon weg.Het is vreselijk voor de Dorpsstraat —Huib Hoogerbrugge, dierenspeciaalzaak Noxies Megatest door Britse variant Het is de ultieme poging om de mogelijk extra besmettelijke Britse variant van het coronavi rus af te remmen. Alle ruim 60.000 inwoners van Lansinger land in Zuid-Holland worden op geroepen zich vanaf morgen te laten testen. Het is in de corona crisis de eerste keer dat in ons land massaal testen wordt inge zet. Adrianne de Koning Lansingerland Wat minder regen, af en toe zon pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 263 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,85 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging g 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1