Zeeuws gezin in de Spaanse sneeuw ZEELAND 3 ZOEKTOCHT GAAT DOOR ONDANKS DE SCHAARSE AANWIJZINGEN A het spoor zijn in het water. Duikers van de brandweer komen ter plekke en nemen het zoeken over van Signi. Burgemeester Marga Vermue van Sluis komt ook ter plaatse. Het zoeken wordt laat in de zaterdag avond gestaakt met de belofte zon dag, bij daglicht, verder te zoeken. Zondagochtend zijn het brand weerlieden uit Terneuzen die weer met een bootje en sonar het water opgaan. Zondag rond het middaguur komt de familie van Ichelle ter plaatse aan Het Groote Gat. Dit is voer voor passanten om te specule ren dat Ichelle dan wel gevonden moet zijn. Dat is niet het geval. Een uur later wordt de brandweerboot uit het water van de kreek getakeld. ,,Er is niks gevonden", stelt politie woordvoerder Alwin Don. ,,On- danks dat er geen aanwijzingen zijn, gaat de politie verder met het onderzoek naar de verdwijning." Het was een zwaar weekend voor de familie van Ichelle, vertelt haar broer Jeffrey. Samen met zijn vader zocht hij het hele weekend mee. ,,We hoopten iets te vinden, want dan kunnen we het afsluiten. Maar aan de andere kant hoop je dat na tuurlijk niet, want dat betekent dat onze zus, dochter en kleindochter er niet meer is. Het is een dubbel gevoel." Jeffrey heeft bewondering voor alle mensen die meezochten. ,,Het is hartverwarmend dat zestig man vrijwillig z'n zaterdag opof ferde om mee te zoeken. Er waren aanwijzingen dat ze echt iets ge vonden hadden, maar dat bleek niet zo te zijn. We weten nu dat er in het Groote Gat niets is." Maar daarmee duurt de onzekerheid voort. ,,We zitten nu al bijna vier weken in spanning. Dat breekt wel op." Spanje wordt geteisterd door uit zonderlijk hevige sneeuwval. Rond de woning van Nina en haar gezin in de buitenwijk Hortaleza ligt een halve meter sneeuw. ,,Mijn dochter van drie verdwijnt erin. We kun nen niet verder dan een halve kilo meter van ons huis vandaan ko men. Als je naar buiten gaat, moet je uitkijken voor de takken van bo men, want die breken soms zomaar af door de zware sneeuw.", vertelt Nina. Lange rij ,,Bussen en treinen rijden niet en het vliegveld is dicht. De straten zijn bevolkt door voetgangers. De meeste winkels zijn gesloten. Er is hier in de buurt één bakker open. Daar stond een lange rij, maar we konden nog broodjes kopen. Verder doen we het met onze voorraad." Nina en haar man Domien zijn opgegroeid in Philippine en West- dorpe. Het stel woont sinds sep tember 2019 in Madrid. Nina is die renarts werkt er op de Nederlandse ambassade als Landbouwraad. De Nederlandstalige school waar hun twee kinderen op zitten, blijft maandag en dinsdag dicht vanwege de sneeuwval. ,,We zijn vandaag al twee keer naar buiten geweest in onze skipakken. We zijn gaan sleeën en we hebben een sneeuw pop gemaakt. Natuurlijk is dat leuk, maar de situatie in de stad is ern stig. Ik hoorde dat vijftienhonderd mensen vastzaten in hun auto op de snelweg." maandag 11 januari 2021 nu al weken in spanning' Kijk op de site bij /video Zoektocht naar Ichelle uit Oostburg gaat voort De zoektocht op Het Groote Gat in Oostburg. foto peter nicolai Toen de Zeeuwse Nina Berend- sen (38) en Domien van Waes (40) anderhalf jaar geleden naar Madrid emigreerden, namen ze voor de zekerheid een slee mee. „Voor het geval we nog eens op wintersport zouden gaan", zegt Nina. Dat ze hem voor de deur zouden kunnen gebruiken, had den ze nooit gedacht. ,,Mensen skiën hier door de straat. Op te levisie zagen we zelfs iemand met een hondenslee." Cornelleke Blok Madrid Nina Berendsen met haar man Domien en dochters Elise en Lotte (6 en 3) aan het sleeën in Madrid. privéfoto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 23