was het mooiste stuk televisie dat ik ooit heb gemaakt. Het staat in het boek De beste tv-interviews, samengesteld door Sonja Barend. Best gek, want ik hoefde de eerste zeven minuten niets te doen. Hij legde gewoon uit hoe hij daar werkte.'' Wat is uw grootste gemiste kans? ,,Ik denk eerder: wat is de volgende kans? Nu ik een boek aan het schrijven ben over veertig jaar TV Show, ontdek ik een rode draad: dat ik de mazzel heb gehad dat ik altijd overal voor gevraagd ben. Toen ik in een schoolband speelde, klopte een profes sionele groep, The Whiskers, aan. De dag nadat ik met die band stopte, werd ik op straat aangesproken of ik fotomodel wilde worden. Stond ik ineens voor de camera, liep ik modeshows en deed ik commercials. Het maakte mijn studententijd nog leuker. Gelukkig had ik een vader die zei: je moet doen wat je leuk vindt. Vervolgens werd ik gevraagd om bij de televisie te komen, om theater te gaan doen en - hoe riskant ook - altijd zei ik ja. Mensen die iets van het leven maken, er kleur aan geven en soms tegen de stroom in roeien: dat wilde ik graag als uitgangs punt voor mijn interviews. Het beste voor beeld is Joost Hartog, inmiddels een van mijn beste vrienden. Hij keert om de zo veel jaar terug in de TV Show. Joost liep een dwarslaesie op toen hij zijn vriendin wilde imponeren met een duik in een ven in Brabant. Hij kende zoveel tegenslag, is tientallen keren geopereerd, maar heeft een ongekende vrolijkheid en positivisme. Ik heb een grenzeloze bewondering voor hem. Voor mij het prototype van iemand die alles uit het leven haalt.'' Van welk interview vindt u het ergst dat het niet is gelukt? ,,Je leert door de jaren heen wat haalbaar is en niet. In de vergadering sneuvelen al namen. Natuurlijk zijn er altijd namen die je graag in je show wil. Ik zou Boris John son geweldig vinden. Hij is verbaal even sterk als Mister Speaker, maar ik heb niet het idee dat Boris Johnson tijd gaat vrij maken voor de TV Show. Aan stoppen denk ik niet. Ik heb trou wens net mijn contract weer voor een jaar verlengd. Natuurlijk zal er heus een keer een einde aan komen, maar zolang ik dit volhoud is dit heerlijk. En laat ik het afklop pen, maar fysiek en psychisch is het nog allemaal in orde. Ik doe meer aan sport, dat wel. Harry Mulisch zei altijd 17 te blijven. Die pretentie heb ik niet. Maar ik heb geluk. Ik ben nooit grijs geworden. Dat scheelt in beeld gigantisch. Ik heb ook nooit een spuit in mijn huid hoeven zetten om er een beet je florissant uit te blijven zien. Ik vraag 't zo nu en dan aan mijn camera ploeg: waarschuw me als jullie het gevoel hebben dat ik een karikatuur word. Als dat zo is, hou ik ermee op. Maar ik heb nog energie voor tien. Mijn leven is overzichte lijk: ik drink niet, ik rook heel af en toe een sigaartje, ga op tijd naar bed en eet gezond. Verder moet je behoorlijk wat mazzel heb ben. Mijn vader is zonder huisarts te raad plegen bijna 95 geworden. Ik hoop dat dat een beetje in de genen zit. Zo niet, dan heb ik pech gehad. Nee, ik sta niet zo stil bij een eventueel naderend einde. Het geheim is bezig blijven. Ik ga nu een podcast maken met als onderwerp: de lege agenda. Ik ken veel mensen die moeite hebben met de stap van een enorm actief leven naar geen actief le ven. Je telt ineens niet meer mee. Je wordt nergens meer voor gevraagd. Er zijn geen afspraken meer. Het leven loopt niet meer vanzelfsprekend. Het is een onderschat maatschappelijk probleem. Natuurlijk vrees ik ook die lege agenda, maar ik hoop erin te slagen dat ik 'm niet krijg. Ik ben nu dat boek aan het schrijven, wil nog zoveel, ook na de televisie. Zolang je plannen maakt, word je niet oud. Je hebt steeds weer iets om naartoe te leven.'' De komende vijf zondagavonden om 21.25 uur zijn Ivo Niehe's beste interviews te zien in 40 jaar TV Show op NPO 1 ZATERDAG 9 JANUARI 2021 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 93