Een ruimer hoofd DEZE WEEK Kluun en anderen over 26 ups en downs in het single ouderschap .||r Frénk van der Linden 16 over het verscheurde gezin uit zijn jeugd Imponerende street 20 art uit Ede, Heerlen, Den Bosch en Breda 4 Goeie zaak De bolussen van bakker Sonnemans worden steeds lekkerder 6 Geld Geluk Cees en Wilma zijn altijd zuinig geweest 7 Egbert Jan In gedachten wil hij Gerrit voor z'n bek slaan 8 Ivo Niehe 'De keren dat ik op straat werd herkend, noemden ze me Hans van der Togt' 15 Fijn spul Alles over de dokterstas van Eveline Stallaart 25 BV De Liefde Nina leefde een jaar lang celibatair 30 Lezen Schotse schrijver Dean Nicholson fietst met poes Nala de wereld over 33 Giphart graast Over Lize Spit, Ted van Lieshout en Gerrit Komrij 35 Schrijver leest Arie Boomsma is fan van Arnon Grunberg 36 Eten Een glas Ju de Vie geeft rode biet extra kleur 38 Reizen Hans Avontuur doet 'heanig an' in Twente 43 Joost mag 't weten Teleurgesteld in mijn voetbalclub: wat nu? 44 Puzzels Win een Ring-deurbel, Huis tuin-cadeaukaart of een soundbar Ik mis zelfs de lelijke schilderijen. Want ook naar irritante kunst kijken verrast. Geeft nieuwe gedachten. Verfrist. Niet dat ik nou wekelijks - zelfs vaak niet eens maandelijks - gebruikmaakte van mijn museum jaarkaart. Maar nu de poorten gesloten zijn, heb ik heimwee. Naar slenteren langs van alles dat ik nooit eerder zag. Naar even zitten voor iets prachtigs dat raakt. Op ideeën komen. En weer door, want veel geduld heb ik ook niet in musea. Ooit las ik dat je na twee uur kunst kijken sowieso niets meer op kunt nemen. Kan ik beamen. En in die twee uur is de wereld groter geworden. Rijker. Heb je een keer gegrinnikt. En een ruimer hoofd. Ik mis ook het ronddarren met de junioren in de musea waar we keer op keer waren, over de scheepvaart, over de tropen. Telkens weer rennen door de buik van de walvis in de museumspeelhoek. Juist genieten van de herhaling, ook mooi. In mijn hoofd wandel ik maar weer eens rondom mijn grote favoriet, de Boog schutter van beeldhouwer Henry Moore in Berlijn. Gelukkig ligt de kunst ook op straat. De Boogschutter kun je gewoon zien als de Neue Nationalgalerie dicht is. Door het artikel op pagina 20 weet ik dat er ook in Nederland legio street- artroutes zijn. Ik ga om te be ginnen met mijn jongetjes het hoofd eens verfrissen bij de Blind Walls Gallery in Breda. Tussen die tachtig straatkunstwerken zit vast ook wat lelijks. Ik verheug me er nu al op. COLOFON Chef ADR Magazine Sara van Gorp Artdirection Henk Marseille Chef redactie Mark Roos Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst Vormgeving Sasja Kooistra, leke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? magazine@dpgmedia.nl O Facebook@admagazine Instagram ad_nl ZATERDAG 9 JANUARI 2021 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 83