Met dit parcours geef je kinderen een work-out op maat Hoe komt je kroost aan beweging als het winter is en de sportclubs door corona dicht zijn? Coach Johan Gerets zet een kinderwork- out in elkaar. 26 'Maak er een leuk uitstapje van en zie het als qualitytime met je kroost Warming-up laat je kind op jouw signaal zo snel mogelijk vijf a tien verschillende toestellen aantikken. Vijf oefeningen 1. Zandsprongen 2. Stabiliteitsparcours 3. Buikspieren 4. Schommel squat-pulls 5. Sluipen Coolingdown Nu sport- en jeugdvereni gingen de deuren nood gedwongen dichthouden vanwege Covid-19, is het niet altijd even makkelijk om zoon- of dochterlief aan het bewegen te krijgen. De iPad en de PlayStation zijn, zeker in de winter, een stuk interessanter dan het park of het speelplein. ,,Toch is het essen tieel dat ook kinderen voldoende sporten", zegt personal trainer Johan Gerets, oud-voetballer en nu onder andere werkzaam bij Move to Cure, een team dat complexe blessures behandelt. ,,Sporten kan op een leuke manier, door een work-out in de speeltuin te doen bijvoorbeeld. Je kind werkt zo op een leuke, speelse manier aan zijn conditie, kracht en stabiliteit. Maak er een leuk uitstapje van en zie het als qualitytime met je kroost. Regel een kleine beloning aan het einde, zoals een medaille of een gezonde smoothie. Je kinderen zullen zich daardoor nog meer een échte atleet voelen, wat dan weer uitstekend is voor hun motivatie" ,,Denk wel altijd hun veiligheid", zegt Gerets. ,,Als coach of ouder moet je er goed op letten dat ze in hun enthousiasme geen verkeerde bewegingen maken, want dat kan ook bij kinderen leiden tot blessures. Zet voor een ideale kinderwork-out een circuit uit van vijf oefeningen die je kunt doen in een speeltuin. Begin altijd met een warming-up en eindig met een coolingdown." ZATERDAG 9 JANUARI 2021 GO Loop rustig door de speeltuin en Doe vijf keer tien diagonale spron gen in het zand, waarbij je zoon of dochter zijn billen naar achteren duwt vóór het springen, zijn of haar rug mooi neutraal houdt en dan tijdens de sprong flink met de armen zwaait. Zoek een evenwichtsbalk of -touw en laat je kind het parcours afleggen zonder dat het daarbij z'n evenwicht verliest. Valt het toch, dan moet het terugkeren naar de start van het par cours, maar beperk dat wel tot tien pogingen. Is het parcours te moeilijk, dan mag je je kind begeleiden en je pink laten vasthouden als steun. Laat je zoon of dochter eerst de armen tien keer voorwaarts en achterwaarts in grote cirkels draaien, zodat de schouders en armspieren goed opgewarmd zijn. Voor de oefening zelf heb je een hangtoestel nodig. Belangrijk is om in hangpositie de schouders recht te houden en niet door te hangen. Het is de bedoeling dat je kind vanuit die houding de buikspieren aanspreekt. Is hij of zij nog niet sterk genoeg om alleen stabiel te hangen, dan moet je helpen door hem of haar te ondersteunen: houd het bekken vast en duw hem of haar een beetje naar boven, waar door de oefening lichter zal worden. Laat je kind vanuit deze positie tien keer de knieën zo hoog mogelijk naar boven trekken om de lage buikspie ren te trainen. Je kind mag een schommel vast pakken en achteruit leunen met een mooi gestrekt lichaam. Zodra het die positie heeft: laat hem een goede squat uitvoeren (de schommel helpt de beweging te ondersteunen), om bij het rechtop komen het lichaam dichter bij de schommel te trekken via de armspieren. Zorg dat je zoon of dochter kleren draagt die vuil mogen worden, want we gaan sluipen om de rompspieren aan het werk te zetten. Deze oefe ning is ook goed voor de mobiliteit. Baken met enkele kegels of een ander voorwerp een parcours af. Je kind neemt plaats in ellebogen-voe ten-positie en probeert het parcours vijf keer zo snel mogelijk af te leggen. Je kunt variëren door zand of gras als ondergrond te kiezen. Stretch de hamstrings (achterzijde bovenbeen), quadriceps (voorzijde bovenbeen), adductoren (binnenzijde bovenbeen) en schouders (triceps). De speeltuin als sportschool INGE STIERS Zet voor een ideale kinderwork-out een circuit uit met vijf oefenvormen. fotos CARLINE VANDERCRUYSSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 74